Yeni İş Fikirleri | Para Kazandıran 100+ Karlı Yeni İş Fikirleri 2022

Yeni İş Fikirleri

Bugüne kadar girişimcilik ve iş fikirleri üzerine yüzlerce makale oluşturdum. Tüm yazılarımda samimi bir şekilde para kazanmanızı istedim ve sizlere karşı objektif oldum. Şuan kaleme almış olduğum yeni iş fikirleri başlıklı yazımda da objektif olacağım. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda emin olun kendiniz için en orijinal, yepyeni iş fikrini bulacaksınız.

Yeni İş Fikirleri
Yeni İş Fikirleri

Öncelikle bir noktaya değinmem lazım. Yeni ya da yepyeni iş fikirleri diye bir kavram yoktur. Sadece  fikirler, dizaynlar ve yöntemlerle geliştirilmiş yeni iş fikirleri mevcut. Gerek sanat, gerekse de üretim alanında yıllarca yapılmamış ve denenmemiş iş fikirleri konusunda araştırma yaptım. Instagram, Facebook ya da Google üzerinden bu işleri inceledim. Ancak yok. Yapılmamış daha önce denenmemiş bir iş fikri bulmak zor. Sadece yeni tasarım ya da popülerlik kazanmış iş fikirleri mevcut.

Demode olan iş fikirleri yerine şuan güncel yeni iş fikirleri ile ilgilenmeniz, iyi kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bunun için sizlere yüksek karlar elde etmenizi sağlayacak 100 Adet en karlı yeni iş fikirlerini sundum.

 

Mevcut listede yer alan fikirlerden aylık 50 Bin TL’nin üzerinde kazanç sağlayan örnekler var. Kazanç sağlamak yapılan  işten ziyade, sizlere bağlıdır. Kusursuz iş planı, yeterli sermaye, pazarlama faaliyetleri ve kişisel arzularınız başarılı olmanızı sağlayacaktır.

 

Yeni iş Fikirleri 2022

Listede yer alan fikirler tarafımca detaylı olarak incelenmiştir. Bu fikirleri başarılı bir şekilde uygulayanlar aylık 50 Bin TL’nin üzerinde para kazanıyor. Bu fikirleri uygulayıp başarısız olanlar da mevcut. Kısacası listede yer alan yeni iş fikirleri ile para kazanmak ya da başarılı olmak tamamen sizin elinizde.

Yeni iş fikirleri 2020-2021
Yeni iş fikirleri 2020-2021

Bu fikirlerin bir çoğunu yeterli eğitim almadan uygulamanız mümkün değil. Her işte bu kural geçerlidir. Aşağıdaki fikirlerden herhangi birinin aklınıza yatması ve benimsemeniz yeterli. Sonra ki aşama ise benimsediğiniz fikri icra edebilmek için tüm yeteneklerinizi sergilemek.

 

1. Hediye Kutusu Ürünleri

Hediye Kutusu Ürünleri
Hediye Kutusu Ürünleri

Hediye sektörü, zorunlu ihtiyaç sektörleri arasında yer alır. Tüketiciler sevdikleri insanlara karşı kendilerini mahcup hissetmemek, ya da onları mutlu etmek için hediye satın alma ihtiyacı duyar. Bugüne kadar kişiye özel olarak satılan hediyelerin pazar payı oldukça yüksektir. Ancak piyasaya son zamanlarda içinde karışık hediyelerin olduğu hediye kutuları girdi.

Bu hediye kutuları günümüzde oldukça popüler. İçeriğinde birden çok hediyenin olması, hediye alan kişileri daha çok mutlu etmektedir. Instagram üzerinden ya da online olarak bu işi başarılı bir şekilde yapan firmalar mevcut.

 

2. Doypack Kahve Üretmek

Doypack Kahve Üretimi
Doypack Kahve Üretimi

Doypack, dik durmak üzere tasarlanmış, alüminyum ya da kağıttan yapılan vakumlu ve toz içecekler için kullanılan bir ambalaj türüdür. Bu ambalaj ile herhangi bir toz ürünü paketlemek oldukça kolay ve ucuz yolludur. Tabi bu ürün yeni iş fikirleri kovalayan girişimciler için fırsat olarak görülmüştür.

İhitiyacınız olan tek şey kahve öğütücü makine, doypack ambalaj, tasarlanmış etiket ve doypack kapatıcı. Kahve öğütücü makineler yardımı ile sipariş aldığınız tarzda kahveleriniz öğütürsünüz. Örneğin; çekirdek, french press, chemeks, ekspresso ya moka pot gibi. Bu seçenekler makinenin üzerinde mevcut. Ambalajlama yapıp, etiketini yapıştırarak satışa hazır hale getirebilirsiniz. Roastlab sitesi üzerinden bu şekilde yapılarak satışa sunulmuş kahveleri inceleyebilirsiniz.

 

3. Türk Lirası Arbitrajı İle Doları Kazanmak

dolar kazanma yolları
dolar kazanma yolları

Bilindiği üzere son günlerde dolar ve TL arasında aşırı oynaklık mevcut. Bu aşırı oynaklık size para da kazandırabilir ya da paranızın değerini kaybetmesine neden olabilir. Bu durumda Türkiye’de çok az kişinin bildiği bir yöntem mevcut. Bu yöntem ile normal piyasalarda Dolar 13 TL iken, siz 11-12 TL’den alıp 13 TL’ye satışını yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri sadece 1000 TL ile yapıp, işlem başına 500 TL kazanmanız mümkün. 

 

4. Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Sağlık Turizmi Komisyonculuğu
Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Daha önce bu işi yaparak trilyonlarca lira kazanan bir çok girişimci oldu. Hatta bir çok klinliğin sahibi bu tarz girişimcilerden oluşmakta. Evet sağlık turizmi alanında aracılık yapanlardan bahsediyorum. Özellikle saç ekimi, diş implantı, estetik ve mide ameliyatları ile ilgili yurtdışı müşterilerine aracılık yapanlar en az 1000 Euro komisyon geliri elde ediyor.

Avrupa’da, Amerika’da ya da Orta doğuda bu tarz hizmetlerin fiyatı Türkiye’de ki fiyatların neredeyse 5 katından fazla. Bu nedenle yurtdışı müşterilerin Türkiye’de gelip bu ameliyatları lüks koşullarda yaptırmaları daha mantıklı. Eğer yabancı dil biliyorsanız, ya da bu konuda personel çalıştırabilirseniz, Instagram ya da web siteleri üzerinden aracılık hizmetlerine başlayabilirsiniz. Bir çok saç ekim merkezi sizinle anlaşmak isteyecektir.

 

Not: Yeni iş fikirleri başlıklı yazımda hem online, hem de fiili olarak yapabileceğiniz iş fikirlerinden bahsettim. Eğer amacınız dükkan açmak ise, mutlaka En Karlı 100+ Dükkan Açma Fikri başlıklı yazımı inceleyiniz.

 

5. İnstagram Çekiliş Organizatörü Olun

İnstagram çekilişi organize etmek
Instagram çekilişi organize etmek

Duyulmamış yeni iş fikirleri arasında yer alır. Bir arkadaşım sürekli telefonla bir şeyler organize edince merak edip sordum. Bana Insagramda çekiliş organize edip, insanlara gerçek takipçiler gönderdiğini söyledi. Geliri ise oldukça yüksek. Her bin takipçi için 75 TL ücret talep ediyordu.1000 takipçinin ona maliyeti ise sadece 20 TL. Üstelik günde en az 10 Bin Takipçi satıyor. Detaylı araştırmalar yaparak bu sektörde yer almak isterseniz, webmaster forumlarını inceleyiniz.

 

6. Stüdyo Kiralama

Stüdyo Kiralama
Stüdyo Kiralama

Bir çok kişi aktif olarak online işlerle uğraşıyor. Bu işlerin büyük bir çoğunluğu Youtube ve e-ticaret alanında. Daha önce e-ticarette satacağım ürünlerin çekimini yapmak için sorun yaşamıştım. Çünkü herhangi bir ofis ya da ev ortamında profesyonel çekim yapmak mümkün değil.

Sadece 10 adet ürün fotoğrafı ya da videosu çekmek için stüdyo kursam en az 10 Bin TL param gidecekti. Bende bunun yerine bir stüdyo kiralama yoluna gittim. Tabi bu işi yapan pek fazla kişi olmadığında biraz zorlandım. Siz ise bu sektöre daha farklı bir soluk getirebilirsiniz. Örneğin; Youtube yemek kanalları için stüdyo mutfak kiralama hizmeti geliştirebilirsiniz. Yeni iş fikirleri arasında şu sıralar en popüleridir.

 

7. Etsy İle Satış Yapmak

Etsy'de bu kilim 700 TL
Etsy’de bu kilim 700 TL

Etsy, 250 milyondan fazla müşterisi olan, el emeği ürünlerin satıldığı bir platformdur. Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Amerikalı. Ancak satıcılar ise dünyanın herhangi bir ülkesinden olabilmekte. Bu siteyi size önermemin nedeni kar marjının aşırı yüksek olmasıdır.

Örnek olarak İstanbul’da kilim yastık kılıfı satan bir kullanıcının ürün fotoğrafını yukarıda paylaştım. Aynı kilim kılıfları Tahtakale’de 50 TL’ye satılırken, bu site üzerinden 700 ile 1000 TL arasında alıcı buluyor. Sizde herhangi bir şey üretebiliyorsanız, ya da anlaşabileceğiniz bir üretici mevcut ise Etsy sitesi üzerinde şansınızı deneyebilirsiniz. Türkiye’de bu site üzerinden aylık 50 Bin TL’nin üzerinde kazanç sağlayan 100’ün üzerinde satıcı var.

 

8. Letgo Arbitraj Yapmak

Letgo Arbitraj
Letgo Arbitraj – İş fikirleri

Letgo üzerinden eşya alım satımı yapan bir kaç kişi ile tanışma fırsatım oldu. Bu kişiler spotçu dükkanı olan değil, gayet ek iş olarak evden alım satım yapanlar. Araba alım satımı yapanları duymuştum ancak Letgo sitesi üzerinden bu tarz iş yapanları duyunca şaşırdım.

Letgo üzerinden sıkı pazarlık yaparak uygun fiyata aldığınız ürünleri, ilave kar koyarak tekrar listeleyebilirsiniz. Bu işi yapan bir çok kişi yeni paylaşılan ilanları kovalamaktadır. Özellikle antika, cep telefonu ve bilgisayar gibi ürünlerde bu arbitraj yapılıyor. Yeni iş fikirleri arasında bana göre en orijinalidir. Letgo sayesinde ek gelir oluşturabilir ya da ana gelir kaynağı olarak düşünebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Letgo’dan para kazanmak başlıklı makaleyi inceleyiniz.

 

9. Caydırıcı Güvenlik Ürünleri Satmak

Caydırıcı kamera satmak
Caydırıcı kamera satmak

Herhangi bir alarm sistemi ya da kamera sistemi kurdurmak isterseniz bu size oldukça pahalıya gelecek.1000 TL ile 3000 TL arasında bir maliyet. Eğer amaç hırsızları caydırmak ise, sahte kamera ya da alarm kutusu almak sizin için daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Üstelik fiyatları 50-150 TL arasında değişiyor.

Gerçeklerinden ayırt edilemeyen bu ürünler, internette popüler. Ancak görsel olarak test etme fırsatı bulamayan tüketiciler almakta kararsız. Eğer bu ürünleri siz toptan olarak alıp, tüketicilere, işletmelere pazarlarsanız, yüksek karlar ede edebilirsiniz.

 

10. Iphone Tamircisi Olun

İphone tamir kursu
İphone tamir kursu

 

Iphone tamir etmekten ne anlarım demeyin. Tamir ve tadilat işlerine karşı en ufak bir yeteneğiniz var ise, sizde iphone tamiri yapabilirsiniz. Nasıl mı? Şuan internette bir çok tamir eğitimi kursu ile karşılaşabilirsiniz. Bu kursların ücretleri 1000 TL’den başlıyor. Iphone tamir sektörü ise en karlı yeni iş fikirleri arasında.

Bu eğitimler ortalama 50 ile 250 saat arasında sürmekte. Google üzerinden eğitim veren bir çok firmayı görebilirsiniz. Ancak öncelikle inceleme yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Şikayet sitelerini ve Youtube videolarını bu eğitimlerle ilgili bilgi almak için inceleyebilirsiniz.

 

11. Affiliate Marketing Yapmak

Affiliate Marketing Para Kazanma
Affiliate Marketing Para Kazanma

Herhangi bir alıcı, sizin adınıza tanımlanan bir yönlendirme bağlantısından alışveriş yaparsa, sizde bu link üzerinden komisyon kazanırsınız. Türkiye’de bir çok site yönlendirme yapanlara komisyon sağlıyor. Örneğin; Hepsiburada, Trendyol ya da N11.

Tabi en çok gelir sağlanılan site Trendyol. Instagram fenomenleri ya da hatırı sayılır takipçisi olanlar, hikayelerde link paylaşarak gelir elde ediyor. Ayda 100 Bin TL’nin üzerinde gelir elde eden tanıdıklarım mevcut. Bu tarz sitelerle anlaşma yapmak için Gelir Ortakları, AffOcean ya da Reklam Action gibi siteleri kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için satış ortaklığı veren siteler başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

12. Sosyal Medya Takipçi Satmak

Sosyal Medya Takipçi
Sosyal Medya Takipçi

Tek tek Instagram hesaplarına takipçi sattığınızı yazarak ya da online e-ticaret aracılığı ile takipçi satışı yapabilirsiniz. Örneğin; isteyen bir kişiye 1000 takipçiyi 50 TL’ye satıp, 40 TL’sini siz alabilirsiniz. Nasıl mı? Sosyal medya bayileri olarak hizmet veren firmalar ile iletişime geçin.

Bu firmalar kayıt olup, 5 TL ile 10 TL gibi fiyatlara bu adetlerde takipçi alıp istediğiniz hesaba gönderin. Bu şekilde Türkiye’de para kazanan 1000’lerce kişi var. Eğer İngilizce biliyorsanız, yurtdışı siteler üzerinden daha yüksek gelir elde edebilirsiniz. En teknolojik yeni iş fikirleri arasında yer alır.

 

13. Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak
Makale Yazarak Para Kazanmak

Eğer yazım dilinize güveniyorsanız, bir bilgisayar yardımı ile ya da cep telefonuyla(klavye bağlayarak) bile makale yazarak para kazanabilirsiniz. Makale; belirli bir konuda araştırma yapılarak yazılmış yazı anlamına gelir. Bir çok web sitesi ayakta kalmak için dışarıdan serbest çalışanlara makale yazdırır.

Sıfırdan başlayıp, hiç bilgi sahibi olmadan makale yazmaya başlayıp, ayda 5000 TL’nin üzerinde gelir elde eden tanıdıklarım var. Hatta bu kişilerle bizzat bende çalışıyorum. Karşınızdaki müşterinin isteklerine bağlı kalıp, özen göstererek makale yazdığınızda işleriniz açılacak ve herkes sizinle çalışmak isteyecektir. Makale yazarak para kazanmak başlıklı rehber üzerinden gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

14. Toptancılık Ürün Satışı

Toptancılık Yapmak
Toptancılık Yapmak

Bir işletmede perakende satış yapmak sizi yorabilir ve çok çalışmanıza neden olabilir. Toptancılık ise çalışacağınız firmalardan sipariş almak, siparişleri tedarik edip teslim etmektir. Yani 3 aşamalı bir iş. Pazarlama gücünüze güveniyorsanız ve müşterilerin ayağına gidebilirim diyorsanız mutlaka size göre bir iş.

Tek yapmanız gereken bir pazar ve bir de ürün belirlemek. Örneğin; sadece çakmak satarak günlük 2 saatte en az 300 TL kazanan toptancılar var. Tabi bu aşamaya gelebilmek için müşteri portföyünü arttırmak adına çok çalışmalısınız. Toptancılık yeni iş fikirleri arasında yer almak. Ancak en çok ve en kolay para kazandıran işler arasındadır. Detaylı bilgi için toptancılık yapmak başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

15. Instagramdan Ürün Satmak

İnstagram Üzerinden Satış Yapmak
İnstagram Üzerinden Satış Yapmak

Instagram üzerinden ticaret yapanların sayısı, e-ticaret sitelerini geçmiş olabilir. Normal bir web sitesine göre, Instagram üzerinden satış yapmak daha kolay. Bunun neticesinde bir çok satıcı tarafından ticari amaçlar için kullanılmaya başladı. Instagramın böyle bir potansiyele sahip olacağı emin olun kurucusu tarafından bile tahmin edilmemiştir.

Uygun maliyetli ürünlere ulaşabiliyorsanız ya da üretebileceğiniz bir ürün var ise sizde şansınızı deneyebilirsiniz. Ödeme nasıl alabilirim diye endişelenmeyin. Shopier üzerinden istediğiniz şekilde siparişlerinizi alabilirsiniz. Üstelik shopier kullananlar düşük ücret ile kargo gönderme ayrıcalığına sahip olacak.

 

16. Baskılı Çorap Satmak

Desenli Çorap Satmak
Desenli Çorap Satmak

Bu sıralar ilginç baskıların olduğu çorapların satışı artmış durumda. Üstelik bu çoraplar 9TL ile 45 TL arasında alıcı buluyor. Fiyatı yüksek olmasına rağmen geliş fiyatı çok ucuz. Merak edip Tahtakale’de bu ürünlerin geliş fiyatını sordum. En Pahalı desenli çorabın çifti 4 TL’de satılıyor.

Bu ürünlerden satacaksanız fotoğraflandırmayı ve pazarlamayı iyi yapmanız gerekiyor. Örnek olarak Instagramdan satış yapan socks fabrikası isimli firmayı incelemenizi tavsiye ederim. Bu alanda oldukça başarılılar ve güzel sipariş alıyorlar. Socks station ise en büyük rakipleri. Mutlaka bu siteleri incelemenizi tavsiye ederim.

 

17. Diyet Market Açma

Diyet Market Açmak - Yeni İş Fikirleri
Diyet Market Açmak – Yeni İş Fikirleri

Yeni yüz yılın sorunu gıdaya olan ihtiyaçtan ziyade, obeziteye çözüm bulmak. İlk defa geçtiğimiz yıl, obeziteden ölenlerin  sayısı, açlıktan ölenlerin sayısını geçmiş durumda. Durum böyle olunca spor salonu, fitness ürünleri ya da fit gıdalar gibi ürünlere olanlar talepler artmış durumda. Niche bir sektör olduğundan kar marjı da oldukça yüksek.

Yurtdışında sadece diyet ürünlerinin satıldığı marketler görmek mümkün. Ancak Türkiye’de bu alanda hizmet veren profesyonel bir market yok diyebilirim. Online hariç tabi. Eğer fiili olarak bir market açmak istiyorsanız, bu sektördeki eksikliği giderebiirsiniz. Başarılı olduğunuz taktirde şubeleşmeniz kolay olacaktır.

 

18. Su Arıtma Cihazı Satmak

Su arıtma cihazı satışı
Su arıtma cihazı satışı

Kriz anlarında tüketiciler daha fazla tasarruf etme yoluna giderler.1 damaca suyun fiyatı malum, 12 TL’den aşağıya bulmanız zor. Ancak su arıtma cihazı alırsanız bu maliyetten kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Tüm tüketiciler için geçerli bir çözüm.N11 sitesi üzerinde kurulumu kolay olan su arıtıcı fiyatları 300 TL’den başlıyor. Kurulum yapmak en fazla 30 dakikanızı alacaktır.

Siz ise bu alanda iş kurabilirsiniz. Aşırı bir yetenek istemeyen bu sektörde sadece pazarlama yeteneğine ihtiyacınız var. Müşteriler su arıtıcı gibi ürünlerde ağızdan ağıza pazarlama yapar. Memnun kalan her müşteriniz sizin adınıza pazarlama faaliyeti yürütecektir.

 

19. Stoksuz Ticaret Yapmak

Stoksuz Ticaret Yapmak
Stoksuz Ticaret Yapmak

Eğer internetle aranız iyiyse, son yıllarda dropshipping yada stoksuz ticaret reklamlarını görmüşsünüzdür. En yeni iş fikirleri arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere hiç stok tutmadan, online olarak satış yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Siz A firmasının ürünlerini alır, internet sitenizde ya da Instagram sayfanızda satarsınız.

Sipariş gelirse A firması ürünü sizin adınıza müşteriye gönderir. Müşteriden ödemeyi siz aldığınız için A firmasına ürün maliyetini ödersiniz. Arada kalan kar ise sizindir. Bu yöntem ile para kazanan milyonlarca insan var. Ancak nasıl yapılacağını biliyorsanız tavsiye ederim. Aksi taktirde 1000 dolarlık eğitim setlerinden uzak durmalısınız.

 

20. Amigurimi Üretimi

Amigurimi sanatı
Amigurimi sanatı

Amigurimi sanatı yeni değil. Ancak amigurimi ürünlerinin satışı son yıllarda artmış durumda. Nedeni ise organik bir oyuncak olması. El örgüsü ile yapılan bu oyuncaklar ev hanımları için mükemmel bir gelir kaynağı. İsteğinize bağlı olarak bu oyuncaklardan 100’lerce adet uygun fiyatlara sipariş verebilirsiniz.

Online ya da fiili bir dükkanda 2 katına bu ürünleri satmanız mümkün. Etsy sitesi üzerinde bu yöntem ile 10 katına satış yapanlar mevcut. Amigurimi örnekleri için mutlaka Instagram sayfalarını ziyaret ediniz. Aynı zamanda 1. başlıkta bahsettiğim hediye kutuları içerisinde bu amigurimi ürünlerini görebilirsiniz.

 

21. Led Ürünler Tasarımı

Led Ürünler Tasarımı
Led Ürünler Tasarımı

Daha önce led teknolojisi ile ilgilenmediyseniz zor olduğunu düşünmeyin. Sadece 3 aylık bir eğitim alarak ledler aranızı iyi hale getirebilirsiniz. Tüm işletmeler, evler ve bazı ürünler için led teknolojisi kullanılmakta. Her geçen yıllarda da bu ilginin artacağına emin olabilirsiniz.

Hem teknolojik, hem tasarruflu hem de göze hitap eden bu led ürünlerinden tasarımlar yapmak tamamen sizin elinizde. Zira Trendyol üzerinde led ışıklarından yapılmış duvar dekorları, ışıklandırma üniteleri ya da farklı tasarımlar görebilirsiniz. Yeni iş fikirleri arasında olmasa da sizin yaptığınız tasarımlar sektöre yenilik katacaktır.

 

22. Butik Sabun Üretmek

Butik Sabun Üretmek
Butik Sabun Üretmek

Çok farklı tasarımlara sahip, dekor olarak kullanılabilecek sabunları turistik dükkanlarda görmek mümkün. Tabi sadece turistik dükkanlar değil. Artık herkes evinde bu tarz sabunlar yapabiliyor. Yapımı ise çok zor değil diyebilirim. Zira köy marketlerinde satılan yerel zeytin yağı sabunlarını görmüşsünüzdür. Tamanen köylüler tarafından yapılmaktadır.

Sizde bu fikri benimsiyorsanız, malzemeleri alarak butik sabun üretimine başlayabilirsiniz. Marketlerde satılan sabunların içerisinde yüksek derecede kimyasal ve hayvansal yağ kullanılır. Siz ise bitkisel yağlar kullanarak bu sabunları daha organik kılıp satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Not: En Yeni iş fikirleri başlıklı yazıda yer alan fikirler beklentilerinizi karşılamıyorsa, En Karlı 30+ Hayvancılık Fikri başlıklı makaleyi inceleyip farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

23. E-Kitap Çıkarmak

E-kitap Çıkarmak
E-kitap Çıkarmak

E-kitap, daha çok eğitim olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar öğrenmek istedikleri konuda, sadece bu amaca hitap eden eğitim kitapları almayı tercih ediyor. Bu eğitimler genellikle online. Bu tarz e-kitaplarda link paylaşımı yapabiliyorken, bir kitapta link paylaşmak mümkün değil tabi. Bu da e-kitabı, normal kitaba göre daha amaca yönelik yapıyor.

Eğer uzman olduğunuz bir konu varsa, ya da araştırma yaparak bu konuda bir kitap yazabilirim diyorsanız, e-kitap yazmak tam size göre. 30 TL’den 10 Bin Adetlik bir satış yaparsanız 300 Bin TL kazanmış olursunuz. Üstelik baskılı kitaplar gibi bir maliyetiniz olmayacak. İngilizce biliyorsanız, Amazon Kindle servisi üzerinde yazarak daha fazla kitleye hitap edebilirsiniz.

 

24. Ürün Fotoğrafçısı Olun

Ürün fotoğrafçılığı Yapmak
Ürün fotoğrafçılığı Yapmak

Bende dahil, bir çok e-ticaret sitesi sahibinin ihtiyaç duyduğu bir sektör. Ürün satışlarınızın yüksek olmasını istiyorsanız, fotoğraflarınızın profesyonel olması gerekiyor. Tabi bunun için iyi bir fotoğraf makinesi, lens, ışık, ortam ve bilgi gerekiyor. Bunların hepsine bir e-ticaret sitesi sahibi olarak sahip olmanız mümkün değil.

Bu nedenle bir çok e-ticaret sitesi sahibi ürün fotoğrafı çektirmek için dışarıdan ürün fotoğrafçıları ile anlaşma yapar. En karizmatik ve en yeni iş fikirleri arasında yer alır. Giyim sektöründe gelecek işler için aynı zamanda moda fotoğrafçısı gibi çalışmanız gerekecek. Eğer freelancer olarak çalışacaksanız günlük 1000 TL civarında gelir elde etme fırsatı sizi bekliyor.

 

25. Blog Sitesi Açın

Blog Yazarlığı Yapın
Blog Yazarlığı Yapın

Bir konuda bilgi sahibi ya da ilgi sahibi iseniz, sizde benim yaptığım gibi bir blog sitesi açabilirsiniz. Blog sitesi okuyan kişilerin kitlesine göre gelir elde eder. Google reklamları, affiliate bağlantıları ya da link siteleri aracılığı ile gelir elde edersiniz. Tabi bu işte ilgi oldukça önemli. Eğer her yazdığım okunur, önem göstermeme gerek yok diyorsanız yanılıyorsunuz.

Eğer İngilizce biliyorsanız aylık 10 Bin TL’nin üzerinde gelir etme şansınız mevcut. Türkiye’de bir reklamdan 100 TL kazanırken, İngilizce sitelerde bu rakamlar 300-400 dolara kadar çıkabiliyor. Blog yazarı olmak istiyorsanız bu alanda detaylı bilgiler veren blogları incelemenizi tavsiye ederim.

 

26. Ahşap Tasarımlar Üretin

Ahşap Tasarımlar Üretmek
Ahşap Tasarımlar Üretmek

 

Ahşap tasarımlar üretmek hem kolay hem de zevkli. Daha önce ahşapla uğraşmadıysanız, ancak yeteneğinize güveniyorsanız öğrenmeniz fazla zamanınızı almayacaktır. Özellikle Youtube üzerindeki videoları izleyip kendinizi geliştirebilirsiniz. Alışveriş sitelerinde ise ahşap ürünlerine olan talep oldukça fazla.

Yapmanız gereken öncelikle bir atölyede staj yapmak. Ya da kendinize bir atölye açarak deneme yanılma yöntemiyle öğrenmeye başlamak. Sonrasında ise farklı tasarımlar geliştirmeniz gerekiyor. Geliştirdiğiniz bu tasarımları internete yükleyerek sipariş gelmesini bekleyebilirsiniz. Stok yapmadan sipariş geldikçe üretim yapmış olursunuz.

 

27. Kupa Baskılama İşine Girmek

Kupa Baskılama Yapmak
Kupa Baskılama Yapmak

Kupa baskı tasarımları yeni iş fikirleri arasında yer almak. Ancak yıllardan beri sublimasyon baskı makineleri ile bu işten para kazanılır. Hala büyük pazarının olması nedeniyle sizler için bu listeye ekledim. Hiç tasarım bilmiyorum diye endişelenmenize gerek yok. Baskı makinesini kullanmak ise en basit olanı.

Öncelikle kupa baskı malzemelerini satın alın. Satın aldıktan sonra bunlar için hazır tasarımlar bulmanız gerekiyor.Bu tasarımları bionluk.com sitesi üzerinden belirli bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız tasarımları Instagram üzerinde sergileyerek satışa başlayabilirsiniz.

 

28. Online Makaron Satışı

Online Makaron Satışı
Online Makaron Satışı

 

Makaron, Fransanın en iyi ve en lezzetli kurabiyeleri arasında kabul edilir. Lezzetinin yanında görünüşü de oldukça ilgi çekicidir. Yapımı oldukça kolay gözükse de işin içine girdiğinizde o kadar kolay olmadığını anlıyorsunuz. Bunu daha önce denediğim için iyi biliyorum. Her malzemenin tam olması gerekiyor.

1 adet makaronun ortalama maliyeti 2 TL. İnternet ortamında ise tanesi 4-7 TL arasında satılıyor. Badem unundan yapılıyor olması nedeniyle bu kadar pahalı diyebiliriz. Ancak talep oldukça yüksek. Sizde bu sektörde yerinizi almak istiyorsanız, sadece makaron üzerine olan eğitimlere katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

29. Keçe İğneleme Sanatı

Keçe İğneleme Sanatı
Keçe İğneleme Sanatı

Türkiye’de keçe iğneleme sanatı ile uğraşan çok az kişi var diyelim. Daha önce keşfedilmedi mi ya da ilgi uyandırmadı mı bilmiyorum. Ancak keçe ile çok gerçekçi figürler yapabilirsiniz. Üstelik malzeme fiyatı ise çok uygun. Yapacağınız bir hayvan figürü size en fazla 30 TL’ye maal olacak. Satış fiyatları ise Etsy sitesinde 400-750 TL arasında.

Bu sanatı yaparak para kazanmaya başlamak istiyorsanız, Youtube üzerinden eğitim videolarını inceleyebilrisiniz. Size bıraktığım link üzerinde bir tilki yapım videosu yer alıyor. Aynı ürün Etsy’de 650 TL’ye satılıyor. Eğer bu alanda uzmanlaşırsanız, insan figürleri dahi yapabilirsiniz. Instagram üzerinde bir çok örneği mevcut. Türkiye’de en yeni iş fikirleri arasında yer alacağına şimdiden eminim.

 

30. Polimer Kil İle Üretim

Polimer Kil Kupa Tasarımı
Polimer Kil Kupa Tasarımı

Polimer kil ile bir çok sanatı icra etmeniz mümkün. Polimer kil geleneksel seramik yöntemine göre oldukça kolay. Farklı renklerdeki polimer kil ile istediğiniz tasarımları yapabilirsiniz. Yukarıda ki keçe sanatında olduğu gibi, polimer kil süslemelerinde de zayıf olduğumuzu söyleyebilirim.

Özellikle Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde bu alanda yapılmış yaratıcı tasarımlar. Kupa bardakları genellikle polimer kil ile süslenir. Sizde bu konuda bir atölyeden ya da bu sanatı icra eden birisinden eğitim alabilirsiniz. Zira bu sanatı icra ettiğinizde yaptığınız her üründen en az %300 kar edebileceksiniz.

 

31. Kontraplak Kutu Yapımı

Ahşap Hediye Kutusu
Ahşap Hediye Kutusu

Hediye setlerinin ne kadar popüler olduğunu listenin ilk maddesinde belirtmiştim. Özellikle Instagram üzerinden bu sekötrün ne kadar çok tutulduğunu görebilirsiniz. Tabi bu sektörün bir de tedarikçe ihtiyacı var. Hediye kutuları ya ithal edilir ya da yerli matbaalarda yaptırılır. Tabi bunun ahşap olanları da mevcut.

Ahşap hediye kutuları konusunda pek bir yatırım yok diyebilirim. Halbu ki karton kutulara göre hem daha lüks hem de daha uygun fiyatlı. Bu alanda öncü olmak istiyorsanız, yapmanız gereken bu kutulardan örnekler oluşturmak. Oluşturduğuz örneklerle sipariş alıp, bir marangoz ile anlaşarak satışını yapabilirsiniz.

 

32. Yerel Dergi Kurmak

Yerel Dergi Kurmak
Yerel Dergi Kurmak

İnternet siteleri bir çok dergi ve gazetenin önüne geçmiş durumda. Hatta bir çok gazete ve dergi faaliyetlerini online olarak devam  ettirme kararı aldılar. Ancak bu durum yerel dergiler için geçerli değil. Yerel dergiler hem dağıtım hem de içerik maliyeti açısından genel kitleye hitap eden dergilere göre çok uygun. Reklam bulma aşaması ise daha kolay.

Örneğin; Kozmopolitan gibi bir dergi sahibi olsanız bir dönercinin reklamını koyamazsınız. Ancak yerel dergilerde reklam yaptıracak bir çok işletme mevcut. Tek bir ilçe ait bir dergi oluşturarak emin olun o ilçede söz sahibi olacaksınız. Derginin yanında mutlaka internet sitesi de kurmayı unutmayınız.

 

33. Abonelik Sistemi Oluşturun

Abonelik Sistemi - Meal Box abonelik yöntemi ile hizmet veriyor
Abonelik Sistemi – Meal Box abonelik yöntemi ile hizmet veriyor

Abonelik sistemleri en iyi iş fikirleri arasında yer alır. Bir çok firma ayakta kalmak için abonelik servisi üzerine çalışıyor. Abonelik demek düzenli gelir ve müşteri akışını sağlar. Herhangi bir hizmet ya da ürün alanında sizde abonelik sistemi oluşturabilirsiniz.

Ülkemizde üyelerine her ay hediye gönderen ya da kitap kargolayan abonelik sistemleri mevcut. Bunun yanında öğle yemeği servisi yapan meal box’ta güzel bir örnek. Sizde yaratıcı bir fikre sahipseniz, abonelik sistemi ile gelirinizi önceden tahmin edebilrisiniz. Abonelik sistemi üzerine çalışan firmalar daha kolay yatırım alabilmektedir.

 

34. Eğitim Şirketi Kurun

Eğitim Şirketi Kurun
Eğitim Şirketi Kurun

Eğitim bitmez, tükenmez bir macera olduğunu son yıllarda daha iyi anlıyoruz. Okulda aldığımız bilgilerin yetip yetmemesi önemli değil. Dünya hızla değiştiği için ona ayak uydurmalıyız. Ya da eğitim almak istememizin bir çok sebebi olabilir. Emin olun bu eğitimlere talep oldukça yüksek.

Yeteneğiniz olan bir konu varsa, ya da yetenekli birisini istihdam edebilirim diyorsanız, eğitim şirketi kurmaya başlayabilirsiniz. Bu eğitimleri online düzenlerseniz daha fazla bir kitleye hitap etme fırsatınız olacak. Teknoloji üzerine eğitim organize edebilirseniz, kısa zamanda yüksek gelir elde fırsatını yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

 

35. Patreon Üzerinden Yazın

Patreon ile Para Kazanmak
Patreon ile Para Kazanmak

Patreon; bir nevi patron anlamını taşımaktadır diyebilirim. Bu site üzerinde bir profil oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi uzman olduğunuz bir konu ya da ilgi çekecek konularla ilgili yazılar oluşturmalısınız. Sizi destekleyenler ya da yazdıklarınızı merak edenler aylık sizin belirlediğiniz ücretlerde ödeme yaparlar.

Peki ne yazabilirsiniz? Twitterda gördüğüm kadarıyla siyasi içerik, para kazanma konuları ya da farklı konularda içerik oluşturanlar mevcut. Benimde abone olduğum içerik üreticisi aylık 500 dolar gelir elde ediyor. Sizde Patreon ile ilgili detaylı araştırma yaparak bu konuda gelir elde etme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

 

36. Yurtdışı Kargo Aracılığı

Yurtdışı kargo aracılığı
Yurtdışı kargo aracılığı

Yurtdışına kargo göndermek istediğinde bunun ne kadar maliyetli olduğunu anlayacaksınız. En az 20 dolar ve üstü maliyetler sizi pekliyor. Ancak bazı küçük kargo şirketleri çözüm üretmek amaçlı büyük firmalarla kota anlaşması yapmakta. Bu kota anlaşması karşılığında yüksek miktarda indirim alırını.

Bu firmalarda birisi de KargoGo şirketi.13 dolardan başlayan fiyatlar ile Amerika’ya dahi kargo göndermek mümkün. Burada şirket aldığı yüksek indirimin üzerine kendi karını koyarak kargo hizmeti satıyor. E-ihracat konusunda büyüme yakaladığımız için bu sektörde bir çok kargo şirketine ihtiyacımız var. Sizde bu açığı değerlendirerek kısa zamanda zengin olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

37. Udemy ile Eğitim Satmak

Udemy ile eğitim satmak
Udemy ile eğitim satmak

Udemy video eğitim satışı gerçekleştiren bir platform. Dünya üzerinde bu alanda lider diyebiliriz. Ülkemizde de son yıllarda oldukça popüler. Ortalama eğitim fiyatları 39 TL. Ancak talep çok yüksek. İnceleme yaptığınızda basit bir eğitimin 20 Bin kişi tarafından satın alındığını görebilirsiniz. Bu da 30 TL den 600 Bin TL yapıyor.

Sizde bilgi sahibi olduğunuz bir konuda eğitim videosu çekip yükleyerek gelir elde edebilirsiniz. Sitede genellikle yazılım ile ilgili videolar mevcut. Yazılım sektöründen farklı eğitim videoları hazırlarsanız şansınız daha da yükselecektir.

 

38. Söve Üretimi Yapın

Söve Üretimi Yapmak
Söve Üretimi Yapmak

Üretim yaparak para kazanmak sizin için daha kolay olacaktır. Perakende ve komisyonculuk işlerinde rakipleriniz çok. Peki ne üretebilirsiniz. Söve ve kartonpiyer üretimi oldukça kolay diyebilirim size. Ancak sıfırdan başlayarak söve imalatı yapmak sizin için zor olabilir.

Yapmanız gereken sahibinden.com aracılığı söve üretimi yapan bir imalathaneyi devir almak. Bu işten devir eden herkes işi öğretmek için size süre tanıyacaktır. Öğrenme süresi ise en fazla 1 haftanızı alacaktır. Hazır kalıplara dökülen söve ham maddesine, baskı makinası ile desen uygulayabilirsiniz.N11, Hepsiburada ya da Gittigidiyor gibi siteler üzerinden uygun fiyatlara satış yapma şansınız olacak.

 

39. Fason Lazer Baskı Hizmeti

Fason lazer Kesim ve Baskı
Fason lazer Kesim ve Baskı

Lazer baskı makinesi fiyatları çok yüksek. Hediyelik sektörü ya da farklı sektörlerde olanların bu makineyi almaktansa, fason olarak baskı yaptırmaları çok mantıklı. Örneğin; Zippo çakmak satışı yapan bir işletmenin ayda 10 çakmak satışı için bir lazer markalama makinası satın alması mantıksız.

Siz ise bu sektöre bir çözüm getirebilirsiniz. Avm’de bir stand ya da atölyelerin olduğu bir yerde dükkan açabilirsiniz. Tabi açacağınız yerin etrafında bu tarz hizmetler için sizi ziyaret edecek müşteriler olmalı. Lazer markalama makineleri daha önceden olmasına rağmen, bu iş en yeni iş fikirleri arasında yer alır. Eminönü gibi toptancıların olduğu yerde bu tarz portatif hizmet veren yerleri görebilirsiniz.

 

40. Doypack Kedi Maması Üretimi

Doypack Kedi Maması Satmak
Doypack Kedi Maması Satmak

Ani ihtiyaç anında bir marketten ya da bakkaldan kedi maması almak isterseniz işiniz zor. Çünkü genelde büyük paketler halinde petshoplarda satılıyor. Bazen Migros gibi marketlerde küçük boylarını kampanyalar halinde bulabilirsiniz. Peki marketlerde olması daha mantıklı değil mi? Sonuçta acil ihtiyaç.

Bu nedenle küçük doypack ambalajlarına yerleştireceğiniz kedi mamaları ile toptan olarak bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Emin olun bu alanda çok rakibiniz yok. Çoğu semt marketlerini ziyaret edin. Bu tarz acil ihtiyaç ürünlerinden bulamayacaksınız.

 

41. Çorbacı Dükkanı Açın

Çorbacı Dükkanı Açmak
Çorbacı Dükkanı Açmak

Tek bir alanda ürün satan dükkana sahip olmak, sizi kısa zamanda marka yapacaktır. Çorba hem gece hem de sabahları oldukça fazla tüketilir. Bu işten hiç anlamıyorsanız bir aşçı ile çalışabilir, ya da 1 aylı bir eğitim alarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

8-10 çeşit çorba çıkardığınızda, zamanla markanız yayılmaya başlayacaktır. Tabi lezzetli yapmak koşulu ile. Avantajlı olan kısmı ise marka olmanızdan ziyade, kar marjının %400’den fazla olması. Lüks bir işletmeye sahip olursanız, kar marjınız daha da yükselecektir. Çorbacı dükkanı açmak en orijinal iş fikirleri arasında yer alır. Sadece bu alanda hizmet veren işletme sayısı yok denecek kadar az.

 

42. İç Çamaşırı Mağazası İşletin

İç çamaşırı mağazası açmak
İç çamaşırı mağazası açmak

Daha önce iç çamaşırı mağazası açmak ile ilgili içerik oluşturmuştum. Yeni iş fikirleri arasında da yer almasını istedim. Tabi mağaza olarak denilince aklınıza dükkan açmak gelmesin. Online olarak iç çamaşırına olan talep, normal dükkanlardan yapılan alışverişi geçmiş durumda.

Tüketiciler güvendikleri satıcılardan sürekli alışveriş yapma eğiliminde. Sizde bir e-ticaret sitesi kurarak ya da Instagram üzerinden bu işi gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünlerden ziyade, lüks tüketim üzerine faaliyet göstermenizi tavsiye ederim. Zira ucuz ürünlerde rekabet etme şansınız çok zor.

 

43. Yorum Satış Hizmeti Vermek

Yorum satış hizmeti vermek
Yorum satış hizmeti vermek

Bir çok tüketici internet üzerinden okudukları yorumlara göre alışveriş yapmaktadır. Özellikle Google yorumlar, ekşi sözlük ya da şikayet var gibi sitelerdeki yorumlar alışverişlerde oldukça etkili oluyor. Tabi bir çok işletmeci bu yorumları olumlu yapmak için dışarıdan hazır olarak satın alıyor.

Sizde R10 sitesi üzerinden toptan yorum hizmeti veren satıcılarla anlaşıp, yorumları kötü olan işletmelerle irtibata geçebilirsiniz. Ortalama tanesi 1 TL’den satın aldığınız yorumları, 3 TL’den satmanız mümkün. Bu tarz yorum hizmeti satarak günlük 300 TL’nin üzerinde gelir elde eden bir çok tanıdığım var diyebilirim.

 

44. Spor Aletleri Kiralayın

Spor aletleri kiralama
Spor aletleri kiralama

Eğer spor aletleri kiralamayı düşünürseniz, emin olun en yeni iş fikirleri arasında bir sektöre girmiş olacaksınız. Biliyorsunuz ki Covid-19 sonrası bir çok sektörün işleri sekteye uğramış durumda. Spor salonları da bunlardan biri. Bir çok sporsever de evinde spor yapmaya çalışıyor.

Ya da spor yapmayı denemek isteyenlerde mevcut. Sadece koşu bandı bile kiralayarak bu sektöre giriş yapabilirsiniz. Aylık abonelik sistemi ya da farklı modellerle sektöre farklı bir soluk katabileceğinize emin olabilirsiniz. Yurtdışında bu şekilde gelir elde eden bir çok firma mevcut.

 

45. Seyyar Böcek İlaçlama Şirketi Kurun

Seyyar böcek ilaçlama
Seyyar böcek ilaçlama

Böcek ilaçlama şirketleri en çok kazanan ve kar eden firmalar arasında yer alır. Özellikle yaz aylarında haşerelerden kurtulmak için bu firmalara muhtaç olduğumuzu unutmayalım. Ya da gıda firması olanlar düzenli bir şekilde ilaçlama firmaları ile çalışmaları gerekiyor.

Yazın ise talep aşırı yüksek olduğundan, ilaçlama firmaları part time yada dönemlik personel çalıştırıyorlar. Talebin bu kadar yüksek olduğu bir sektörde, bir haftalık eğitimle sizlerde yer alabilirsiniz. Bir evin ilaçlanması hizmeti en düşük 200 TL’dir. Günlük 5 noktaya ilaçlama hizmeti verseniz 1000 TL gibi bir ciro elde etmiş olursunuz.

 

46. Bitki Çayı Markası Oluşturun

Bitki çayı markası oluşturmak
Bitki çayı markası oluşturmak

Özellikle Türkiye’de doktora gitmeden önce alternatif tıbba başvurulmaktadır. Bitki çayları ise bunların başında geliyor. Sektörü hacminin ne kadar büyük olduğunu Google arama hacimlerinden inceleyebilirsiniz. Aylık 100 Bin İle 1 milyon arasında kişi bitki çayı satın almak için arama yapıyor.

Tabi bu rakamlar internet ortamında geçerli. Bir de aktarlar üzerinden alışveriş yapan kesim mevcut. Siz de toptan olarak satın alacağınız bitkileri, bir ambalaja doldurup kendi markanızı yaratabilirsiniz. Türkiye’de bu şekilde para kazanan bir çok aktar ve girişimci mevcut. En yeni iş fikirleri arasında olmasa da kar marjı çok yüksek bir sektördür.

 

47. Çaycı Kafe Açmak

Çay Kafe Açmak
Çay Kafe Açmak

Son yıllarda butik kahvecilere olan talebin artmış olduğunu fark etmişsinizdir. Bir kahve 16 TL ve herkes bu kafelerde rahatlıkla zaman geçiremiyor diyebilirim. Bunun yanında ise çay kafeler yeni yeni kendini göstermeye başladı. Çünkü bir yerde oturup sohbet etmek için bir kahveye 16 TL ödemek zorunda değilsiniz.

Çay ocakları eski günlerden beri zaten çok iyi iş yapıyor. Ancak hem bayanların hem de her kesimin gönül rahatlığıyla oturabileceği, orta sınıfa hizmet eden çay kafelerin sayısı az. Örneğin; Çaycı markası ile bir girişimci Trump Towers da uygun fiyatlara bu hizmeti vermeye başladı. Sizde aynı konsept ve uygun fiyatlar ile şansınızı deneyebilirsiniz.

 

48. Soğuk Sandviç Üretmek

Soğuk Sandviç Üretmek
Soğuk Sandviç Üretmek

Hızlı yemek tüketim sektörü her yıl büyük oranlarda artış gösteriyor. Pilavcı, tavuk dönerci gibi işletmelerin sayısının artmasından dolayı bunu daha kolay anlayabiliriz. Çoğu insan yemek için fazla zaman kaybetmek istemiyor. Sandviç sektörün de bu nedenle oldukça canlı.

Benzin istasyonlarında minimum 10 TL ‘den satılan sandviçleri görmüşsünüzdür. Üretim maliyeti en fazla 2 TL olsa bile, yüksek fiyatlardan kolaylıkla alıcı bulabiliyor. Sizde bu fikri benimsiyorsanız, piyasaya farklı bir soluk katabilirsiniz. Üçgen sandviçler yerine klasik Türk sandviçleri tasarlayabilirsiniz.

 

49. Hostel Açmak

Hostel Açmak
Hostel Açmak

Hostel kültürü  Türkiye’de tam olarak yayılmış sayılmaz. Avrupa’da her mahallede hatta her sokakta hostel bulunurken Türkiye’de nedendir bilinmez ancak bu sayı çok az. Bir odaya minimum 6-8 yatak koyarak günlük kişi başı 10 Euro kazanmanız mümkün. Ortalama fiyatlar bu rakamlar üzerinde dönmekte.

Hostel açmak için çok fazla sermayeye ihtiyaç duymasanız da ruhsat işleri sizi yorabilir. Bu nedenle bir çok otelin yer aldığı semtleri tercih etmeniz daha mantıklı. Hostelworld girip diğer hostelleri yakından inceleyebilirsiniz. Avrupa’daki hosteller ile Türkiye’dekileri kıyaslamanızı tavsiye ederim.

 

50. Alternatif Tıp Ürünleri Sunmak

Alternatif Tıp Ürünleri Sunmak
Alternatif Tıp Ürünleri Sunmak

Daha önce sülük yetiştiriciliği ile ilgili bir makale oluşturmuştum. Bu tarz alternatif tıp ürünlerine nasıl bir talebin olduğu makale içerisinde yazıyor. Tabi sadece sülük değil. Hacamat, Kupa Tedavisi, Ozon terapi gibi bir çok alternatif tıp ürünlerine yüksek talep mevcut.

Alternatif tıp merkezi açmak için en az 200 Bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bunun yanında bir doktor ile anlaşıp onu mesul müdür ilan etmelisiniz. Size bu yapılacak olanlar hiç zahmetli gelmesin. Zira en düşük 50 Bin TL kar marjının olduğu sektör sizi bekliyor. Pazar payı her yıl daha da artmakta. En yeni iş fikirleri arasında yer almasa da  ve en karlı iş fikirleri arasındadır.

 

51. Tadilat Hizmet Paketi Satın

Tadilat hizmet paketi sunmak
Tadilat hizmet paketi sunmak

Armut.com üzerinde her gün binlerce kişi tadilat hizmeti için fiyat alıyor. Tabi her hizmeti ayrı ayrı ustadan yaptırmak oldukça zor bir iş. Bu nedenle tadilat için fiyat alan müşteriler tüm ihtiyaç duydukları hizmeti tek bir yere yaptırmayı tercih ediyorlar. Bunları  genelde mimarlık ve tadilat ofisleri yapıyor.

Sizde komple tadilat işlerinin yapıldığı bir işletme açabilirsiniz. Gelen komple tadilat işlerini tek tek anlaşmalı olduğunuz ustalara yaptırın.10 Bin TL’lik bir işin size maliyeti en fazla 6 Bin TL olacaktır. Tabi sektörü iyi tanımak adına en az 1 aylı bir araştırma yapmanız gerekiyor.

 

52. Bardakta Gıda Ürünleri Satmak

Bardakta gıda ürünleri satmak
Bardakta gıda ürünleri satmak

Bir çok girişimci Avrupa’da icra edilen yeni iş fikirlerini merak ediyor. Bardak ürünler ise Avrupa ülkelerinde çok meşhur. Ülkemizde bardakta mısır bir dönem oldukça popülerdi. Hatta büyük kaplarda noddle da satıldı. Ancak Avrupa’da olduğu gibi bardakta pilav, makarna, bulgur yada farklı ürünler satılabilir mi bilinmez.

Bu tarz ürünler için sizin inancınız çok önemli. Eğer bu fikrin tutacağına inanıyorsanız hayata geçirebilirsiniz. Bardakta turşu, mantı, misket köfte, salata vb. gibi bir çok ürün ortaya çıkarma şansınız var. Bu konuda fikir almak için yemek sitelerinde ya da yurt dışı siteler üzerinden araştırma yaparak fikir edinebilirsiniz.

 

53. Çeyrek Pizza Satışı

Çeyrek Pizza Satışı
Çeyrek Pizza Satışı

Avrupa’da çok tutulmuş olan iş fikirleri arasında yer alır. Asıl adı dilim pizzadır. Bizde tavuk döneri nasıl her yerde varsa, pizzada onlarda öyle. Ancak bizde pizza dilimleri küçük olduğunda, çeyrek pizza diye hitap edilmesi daha mantıklı. Türkiye’de dilim pizza alanında bir çok deneme oldu.

Çoğu işletme başarısız oldu bu konuda. Nedeni ise dilim pizzanın insanlar için doyurucu olmaması. Yani adı çok önemli. Çeyrek pizza konsepti ile menüler oluşturduğunuz taktirde bu sektörde tutunmanız mümkün. Ancak yaptığınız menülerin fiyatı atıştırmalık ürünlerde olması gereken bir fiyatı geçmemeli.

 

54. Dev Sürpriz Yumurta Satışı

Büyük Süpriz Yumurta Satışı
Büyük Süpriz Yumurta Satışı

Kinder sürpriz yumurtasının daha da büyütülmüş olanlarından bahsediyorum. Instagramda yabancı hesaplarda bu tarz ürünler mevcut. Hediyenin herkes için sürpriz olması inanılmaz heyecan verici diyebilirim. Hem satın alan hem de hediyenin verileceği kişi için bu hediyeler sürpriz olacak.

Uygulamaya koyabilmek biraz zahmetli bir iş. Ürünlerin üzerine Kinder yazamazsınız. Bunun yanında yumurta şeklinde çikolata üretmek ve ambalajını yapmak büyük bir zahmet. Eğer bu zahmeti çözerseniz, Türkiye’de yapılmış olan en yeni iş fikrini icra etmiş olacaksınız.

 

55. Bakıcı Hizmeti Sunmak – İş Fikirleri

Bakıcı Hizmeti Sunmak
Bakıcı Hizmeti Sunmak

İnanılmaz derecede ihtiyaç duyulan bir sektör diyebilirim. Kariyer sitelerini açın ve günlük ilanlara bakın. Her gün yüzlerce aktif olarak yayınlanan bebek, çocuk ve yaşlı bakım ilanı mevcut. Zorunlu ihtiyaç sektörü gibi. İnsanlar işe gitmek olduğu sürece bakıcı hizmeti almak durumunda.

Ülkemizde bakıcılık yapabilecek iş gücüde mevcut .Sizin yapmanız gereken bu kişilerle iletişime geçip, aracılık hizmeti vermek. Gelir modelini oluşturmakta size bağlı. İsterseniz bakıcı sizin şirketiniz adına çalışabilir. Ya da personel sağladığınız için komisyon geliri elde edebilirsiniz.

 

56. Vize Aracılık Hizmeti Vermek

Vize aracılık hizmeti vermek
Vize aracılık hizmeti vermek

Yurtdışına çıkmak isteyen bir çok kişi için vize almak oldukça zahmetli bir süreç. Üstelik bazı evrakları temin etmek zorlu bir matematik denklemini çözmek gibi. Ancak vize acenteleri bu işi sürekli yaptıklarından vize almak ve aracılık etmek onlar için gayet kolay.

Sizde bu alanda hizmet vermek için öncelikle bir acente ile anlaşma yoluna gidebilirsiniz. Bir vize acentesinin alt bayiliğini almak sizin için zor olmayacaktır. Zira bir çok acente için alt bayilik almak avantajdır.

 

57. Antika Ürün Alım Satımı

Antika Alım Satım
Antika Alım Satım

Antikalara olan rağbet her geçen gün artmakta. Antika alım satımını yatırım yapmak gibi düşünebiirsiniz. Uygun fiyata temin ettiğiniz bir ürünü yıllar sonra 10 katı hatta 100 katına bile satabilirsiniz. Ya da şanslıysanız o kadar yıl beklemenize gerek yok.

Bu işi hakkıyla yapan bir çok antikacı köy köy gezerek bu ürünleri bulma yoluna gidiyor. Sizde antika konusunda ilgi sahibi iseniz bu işe yatırım yapabilirsiniz. Çok uygun fiyatlara yüksek değerlere sahip ürün bulmanız mümkün. Eğer yurt dışına satış yapabilirseniz , aldığınız ürünleri anında 10 katı fiyata satabilirsiniz.

 

58. Düğün Salonlarına Kurabiye Satışı

Düğün Salonlarına Kurabiye Satışı
Düğün Salonlarına Kurabiye Satışı

Pasta ve kurabiye konusunda kendinize güveniyorsanız, düzenli olarak gelir sağlayacağınız bir iş sizi bekliyor. Her bir düğün salonu yaz aylarında aylık 5 Bin TL’nin üzerinde kuru pasta tüketiyor. Kuru pasta kar marjının %500’lerde olduğu bir sektör. Bu sektörde yerinizi almak istiyorsanız biraz pazarlama birazda yeteneğe ihtiyacınız var.

 

59. Kurye Şirketi Açın

Kurye Şirketi Açmak
Kurye Şirketi Açmak

Kargo şirketlerine olan ihtiyaç her geçen yıl daha da artıyor. Özellikle online alışveriş kargo şirketlerinin yükünü arttırmış durumda. Kargo şirketleri yatırımlarını arttırsa da talebe yetişemiyorlar. Bu da teslimatların gecikmesine neden oluyor.

Özellikle şehir içinde acil gönderiler için tüketiciler kuryelerle çalışma yoluna gidiyor. En kısa mesafe için 100 TL ücret talep ediliyor. Bu kadar avantajlı ve karlı bir sektörde sermayeniz var ise mutlaka yerinizi almalısınız. Yeni iş fikirleri konusunda araştırma yapanlar için farklı modeller denenebilecek bir sektördür.

 

60. Promosyon Ürünleri Üretin

Promosyon Ürünleri Üretin
Promosyon Ürünleri Üretin

Türkiye’de yıllık promosyon ürünleri pazarı 2 miyar doların üzerinde. Yani hazır ürün setlerinin satıldığı, marka logolarının bulunduğu hediyelik ürünler. Daha önce bu sektörde tecrübeniz olmayabilir. Ancak aracılık hizmeti verebilir ya da yüksek sermaye ile profesyonel personeller çalıştırabilirsiniz.

Promosyon ürünleri aynı zamanda kişiye özel hediyeler olarak da kullanılmakta. Yani kurumsal satışların yanında perakende ürün satışları da gerçekleştirebilirsiniz.

 

61. E-ihracat Yapmak

E-ihracat yapmak
E-ihracat yapmak

Yurtdışına internet üzerinden yapılan satışlara e-ihracat adı verilir. İhracat rakamları küçük olduğundan mikro ihracat diye de adlandırılır. Özellikle tekstil ve aksesuar alanında yurt dışına ürün satan internet sitelerimiz mevcut. Sizde tedarik ettiğiniz bir ürünü online kanallar üzerinden özellikle Avrupa ülkelerine satabilirsiniz. Amazon, Ebay ya da Etsy gibi siteler işinizi kolaylaştıracaktır.

 

62. Aloevera Mağazası Açın

Aloevera ürünleri satmak
Aloevera ürünleri satmak

Aloevera ürünlerine olan talep oldukça yüksek. Bilimsel olarak kanıtlanmış bir çok faydası mevcut. Ancak sadece aloevera ürünlerinin satıldığı bir mağaza bulamazsınız. Buna e-ticaret siteleri de dahil. Tek çeşit ürünlerin olduğu siteler markalaşma potansiyeline sahiptir. Sizde aloevera alanındaki bu boşluğu tamamlarsanız en orijinal yeni iş fikirleri arasında yer alan bir girişim kurmuş olacaksınız.

 

63. Yerel Haber Sitesi Kurun

Yerel Haber Sitesi Kurmak
Yerel Haber Sitesi Kurmak

Bir çok haber siteleri genellikle büyük şehirleri baz alarak haber yaparlar. Ancak küçük illerde ya da şehirde yaşayanlar kendi bulundukları bölgelerden haber almak isterler. Online olarak açabileceğiniz bir haber sitesi ile bir çok yerden gelir elde etme fırsatınız mevcut.

Hem Google Adsense, hem tanıtım yazıları hem de site için reklamlar en büyük gelir kaynağınızı oluşturacaktır. Türkiye’de ilk 2 Bin site arasına girmeye başarırsanız, aylık rahatlıkla 10 Bin TL üzeri gelir elde edebilirsiniz.

 

64. Kruvasan Kafe Açmak

Kuruvasan Cafe Açmak
Kruvasan Cafe Açmak

Türkiye’de olmayan yeni iş fikirleri soranlar için biçilmiş bir kaftan. Yurtdışında bu tarz ürünlere oldukça değer veriliyor ve yaratıcılık konuşturuluyor. Örneğin; Almanya’da sadece Kruvasanın 20’ye yakın çeşidini yiyebilirsiniz. Bizdeki simit gibi tüketilmekte. Ancak emin olun simit onlarda olsa 40 çeşitli olurdu. Peynirli, kaşarlı, zeytinli ya da çilekli kruvasan gibi atıştırmalıkları çayla sunabileceğiniz bir işletme açabilirsiniz.

 

65. Sineklik Üretimi Yapın

Sinekli Üretimi Yapmak
Sinekli Üretimi Yapmak

Sineklik, mecburi ev ihtiyaçları arasında yer alır. Uykusuz bir gece çekmektense tüm evi sineklikle kaplamak daha mantıklıdır. Üstelik her yıl yıprandığından aynı müşterinin tekrar sipariş verme olasılığı yüksek. Genellikle PVC sektöründe hizmet verenler tarafından ölçü alınıp yapılır.

Ancak sadece sineklik alanında bayilik veren ve çok güzel paralar kazanan firmalar mevcut.1 camın sineklik satışı 50-100 TL arasında değişirken, maliyeti en fazla 20 TL.%500’lere kadar kazanç sağlayan bu sektörde yerinizi almak için PVC alanında yapılan fuarlara giderek firmalarla anlaşma yapabilirsiniz.

 

66. İtibar Yönetim Hizmeti Vermek

İtibar Yönetimi
İtibar Yönetimi

Bir sabah uyandınız ve ekşi sözlükte sizinle ilgili olumsuz yorumlar gördünüz. Ya da yanlış anlaşıldığınız bir videonuz Twitter’da dolaşıyor. Ne yaparsınız? Bunun için en kısa çözüm bir itibar yönetim ofisine başvurmak. Bu tarz şirketler hukuk firmalarıyla çalıştıklarından ve sürecin nasıl işlediklerini bildiklerinden hızlı çözüm üretebilirler.

Sizde bu alanda kendinizi geliştirip, kısa zamanda yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Acil ihtiyaç olduğundan yapılan çalışmalar için günlük 10 Bin TL’nin üzerinden kazanç elde etme fırsatı sizi bekliyor. En zekice düşünülmüş yeni iş fikirlerinden birisidir.

 

67. Distribütörlük Almak – Yeni İş Fikirleri

Distrübütörlük Almak
Distribütörlük Almak – Yeni iş fikirleri

Distribütörlük almak yeni iş fikirleri arasında sayılmaz. Ancak distribütörlüğünü alacağınız ürün yeniyse, durumlar değişir. Türkiye’de olmayan ve yurtdışında yeni piyasaya çıkmış, hizmet sektörüne ait ya da fiili ürünler için Türkiye bayiliğini alabilirisiniz. Örneğin; Amerika’da şirket kurma hizmeti veren bir çok acente, Türkiye’de bayilik vermiş durumda.

 

68. Bebek Giyim Mağazası Açın

Bebek Gİyim Mağazası Açmak
Bebek Giyim Mağazası Açmak

Sadece bebek ürünleri üzerine açacağınız mağaza ile hem marka olup hem de kısa zamanda büyüyebilirsiniz. Sizi kıza zamanda zengin edecek kısmı ise, bu tarz ürünlerin internet üzerinde çok satılması. Evet bir çok ebeveyn online olarak bebek alışverişlerini yapmakta. Siz de piyasada eksik gördüğünüz bir ürün de ya da rekabetin az olduğunu düşündüğünüz bir alanda sektöre girebilirsiniz.

 

69. Reçine Ürünler Tasarlamak

Reçine Ürünler Tasarlamak
Reçine Ürünler Tasarlamak

Reçine ile yapılan takılan hem orijinal hem de yaratıcı durduğunu fark etmişsinizdir. Bu takıların yapımının kolay olması ve kişiye özel yapılabiliyor olması reçine tasarımları daha da özel kılıyor. Eğer bijuteri alanında yeteneğiniz var ise sizde farklı tasarımlar üretebilirsiniz. Tabi reçine ile sadece bijuteri değil bir çok alanda ürünler üretmeniz mümkün. Reçine tasarımlarda eğitim almak için Youtube videolarını izlemeniz yeterli.

 

70. Günlük Ev Kiralayın

Günlük Ev Kiralama
Günlük Ev Kiralama

Günlük ev kiralamak yeni bir iş fikri sayılmaz. Ancak bu işin profesyonel yapılması koşulları değiştiriyor. Artık günlük ev kiralama işi yapmak için ruhsat almanız gerekiyor. İstenilen belgeleri temin ettikten sonra emin olun ruhsat almanız kolaylaşacaktır.Sahibinden.com ve Airbnb gibi siteler üzerinden günlük 150 TL ile 500 TL’ye kadar müşteri bulabilirsiniz. Uygun bir kiraya sahip olmanız sizin daha çok kar etmenizi sağlayacaktır.

 

71. İhracat Brokerlığı Yapın

İhracat Brokerlığı
İhracat Brokerlığı

İngilizce biliyorsanız ve dış ticaret ile ilgili bilgi sabiyseniz kısa zamanda yüksek gelirler elde edebilirsiniz. İhracat brokerları üretici firmalar ürünleri satmaları için aracılık ederler. Bu aracılık hizmeti için belirli komisyon üzerinden anlaşma yapılır. Örnek olarak bir ürünün satış fiyatına ek olarak %5 kendi payını koyar. İhracat rakamları milyon dolarlar üzerinden ifade edildiği için gelir çok yüksek olacaktır.

 

72. İkinci El Ürünler Satın

İkinci el ürünler satmak
İkinci el ürünler satmak

İkinci el ürün alım satımı şu sıralar oldukça popüler. Nedeni ise ekonomik sorunlar yaşamımız ve enflasyonun aşırı yüksek olması. Bu nedenle bir çok kişi ikici el ürün satın alma yoluna gidiyor. Sizde büyük bir dükkan kiralayarak 2. el ürün alım satımı yapabilirisiniz. Günlük sirkülasyonun olduğu bir sektör olduğu için gelir elde etmeniz sizin için kolay olacaktır. Letgo ise hem ürün bulup hem de ürün satabileceğiniz mükemmel bir pazar.

 

73. İnsan Kaynakları Firması Açın

İnsan kaynakları firması açmak
İnsan kaynakları firması açmak

Bir çok firma insan kaynakları departmanına sahip olmadığı için dışarıdan bu hizmeti satın almaktadırlar. Dışarıdan insan kaynakları firmaları üzerinden verilecek olan hizmetler emin olun daha profesyonel. Tabi bu profesyonel hizmetin bedeli  temin edilen personel başına  3 Bin TL’den başlayıp, 10 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Teyit etmek için herhangi bir insan kaynakları firmasından bilgi alabilirsiniz. Sizde bu alanda faaliyet göstermek istiyorsanız, bir insan kaynakları personeli ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

 

74. Fason Marka Oluşturun

Fason marka oluştrumak
Fason marka oluştrumak

Bir fikriniz var ve hayata geçirmek istiyorsunuz. Nasıl yapabilirim? Üretim maliyetleri çok yüksek diye endişelenmenize gerek yok. Hazır üretim yapan bir firma ile üretime geçebilirsiniz. Örneğin; Instagramda kendine ait kozmetik markalarıyla ürün satan fenomenleri görmüşsünüzdür.

Tartışmasız bu Instagram fenomenlerinin hepsi fason üretim yaptırarak kendi markalarını oluşturmaktadır. En yeni iş fikirleri arasında yer alan bu model ile sizde kendinize ait bir marka çıkarabilir, piyasada yerinizi alabilirsiniz. Tabi en az 1000 adet gibi sipariş verebilme kapasitesine sahip olmalısınız.

 

75. Amazon FBA Yapmak

Amazon fba yapmak
Amazon FBA yapmak

Amazon FBA eğitim reklamlarına mutlaka denk gelmişsinizdir diye düşünüyorum. Türkiye’den ya da yurtdışından uygun fiyata temin ettiğiniz bir ürünü Amerika’da ki Amazon depolarına göndererek para kazanmanızı sağlayan bir model. Gönderdiğiniz bu ürüne kar marjınızı koyup Amazon üzerinde listelersiniz. Amazon depoları da ürünler satıldıkça sizin adınıza kargolama işlemi yapar.

Türkiye’de bir çok kişi tek ürün satışı ile Amazon’dan para kazanıyor. Örneğin; Bitcoin logoları olan cep telefonu kılıfları üreten bir girişimci 10 Binlerce satış rakamına ulaşmıştır.

 

76. Hurda Ürünler Dönüşümü

Hurda Geri Dönüşüm
Hurda Geri Dönüşüm

Ekonominin kötü olduğuna ve satın alma gücünün düştüğüne bir kaç madde de değindim. Sizin yapmanız gereken konumunuzu mevcut ekonomiye göre almak. Peki nasıl? Dönüşüm sektöründe yaşanan yükselmeyi göz ardı etmeyerek. Sadece Türkiye değil, Avrupa ülkeleri bile dönüşüm ürünlerine inanılmaz değer veriyor.

Cep telefonlarından altın çıkarmaktan tutun da, eski ürünlerin tamir edilip tekrar ekonomiye kazandırılması gibi bir çok model mevcut. Sizde dönüşüm olanın da olan yeni iş fikirlerinden birisini değerlendirebilirsiniz. Hem uygun maliyetlerle ürün bulup, hem de yüksek fiyatlara satış  yapma fırsatınız olacak.

 

77. E-Ticaret Yapmaya Başlayın

E-ticaret yapmak
E-ticaret yapmak

Herkes bir gün e-ticaret yapmak zorunda kalacak diyebilirim. E-ticarette yer alan mağazaların sayısı normal fiili dükkanları geçmiş durumda. E-ticaret pazarı her yıl hırçın bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bu kadar hızlı büyüyen bir sektörde emin olun pasta da büyük. Girişimci yönünüze güveniyorsanız, sizde farklı bir alanda bu sektörde yer alabilirsiniz. Zira dükkan açmak gibi e-ticaretinde 500’ün üzerinde farklı bölümleri mevcut.

 

78. Organik Ürünler Üretmek

Organik ürünler üretmek
Organik ürünler üretmek

Instagram üzerinde organik ürün satışı yaparak gelir elde eden bir çok kişi mevcut. Sadece peynir, bal, sirke ya da farklı bir ürünle üretim olmuş, markalaşmış Instagram hesapları var. Peynir yapmayı öğrenmek en fazla 2 gününüzü alır. Ya da sirke yapmayı öğrenmek. Sizde niş bir alanda üretim yaparak tüketicilere organik bir ürün sunabilirsiniz. Tabi şeffaf ve güvenilir olmanız çok önemli.

 

79. İnfluencer Olun

İnfluencer Olmak
İnfluencer Olmak

Influencer; yönlendirici Instagram fenomeni anlamına gelmektedir. Sizin yaptıklarınızdan, tükettiklerinizde ya da faaliyetlerinizden takipçileriniz etkileniyorsa ve dikkate alıyorsa siz iyi bir Influencer adayısınız. Örneğin; giydiğiniz ayakkabı takipçileriniz tarafından satın alınmak isteniyorsa markalar sizi çok sevecektir. Bu nedenle paylaşım başına ücret ile bir çok markayla çalışabilirsiniz. Örneğin; Murat Övünç isimli fenomen story başına en düşük 20 Bin TL ücret almaktadır.

 

80. Topraksız Tarım Yapın

Topraksız Tarım Yapın- Yeni İş Fikirleri
Topraksız Tarım Yapın- Yeni İş Fikirleri

Tarıma olan ihtiyacımız her geçen yıl artacak. Bunun nedeni nüfusun artması ve tarımın terk edilip büyük şehirlere yerleşilmesi. Tarım ürünlerinde yaşanan fiyat artışından bunu anlamak mümkün. Sizde tarım sektöründe yer almak istiyorsanız uygulayabileceğiniz 100’lerce tarımsal üretim fikri mevcut. Tabi bu tarımsal ürünleri verimli bir şekilde üretmek istiyorsanız topraksız tarım yapmanız gerekiyor. Topraksız tarım ile kısa zamanda mahsul üretim, daha yüksek rekoltelere ulaşabilirsiniz. Tabi kazancı da bir o kadar yüksek olacaktır.

 

81. Butik Burger Dükkanı Açmak

butik burger dükkanı açmak
butik burger dükkanı açmak

Butik burger dükkanları bu sıralar oldukça popüler. Lezzeti tutturanlar sırasıyla 2. ve 3. dükkanlarını açmayı başarıyorlar. Evet bir işletmenin burger konusundaki başarısı tartışılmaz. Sizde lezzetinize güveniyorsanız burger konusunda şansınızı deneyebilirsiniz.

Çok ünlü bir burger işletmecisinin, ilk mekanını açmadan önce 3 ay evinde burger ve ekmek yapımını denediğini biliyorum. Sizde deneme yanılma yöntemi ile en iyi lezzeti oluşturabilirsiniz.

 

82. Workshop Programları Organize Edin

Workshop organize etmek
Workshop organize etmek

Hafta sonunu değerlendirmek isteyenler için workshoplar mükemmel bir alternatif. Hem eğitici hem de zevkli olabiliyorlar. Tabi düzenleyenleri de getirisi anlamında memnun ediyor. Örneğin; Fransız tatlısı olan makoron için workshoplar mevcut. Tüm malzemelerin bu workshoplara ait olduğu organizasyonun katılım ücreti ise kişi başı 180 TL. En az 10 kişilik bir katılımda 1800 TL gibi bir ciro yapmanız iyi bir getiri sağlayacağınız anlamına gelir.

 

83. Karavan Üretim Sektörü

Karavan Üretimi Yapmak
Karavan Üretimi Yapmak

Karavanın ne kadar popüler olduğunu anlatmaya gerek yok. Yaz aylarında bir çok haber kanalı bu konuda detaylı açıklama yapıyorlar. Karavanı ile ülke turuna çıkanlarda mevcut tabi. Ancak karavan sektörü çok sabit modellemeler üzerinde gidiyor. Yurtdışında çok farklı modeller mevcut iken, ülkemizde model sayısı çok az.

Eğer tasarım yeteneğinize varsa ve kalifiye personel bulabilirseniz bu alanda faaliyet gösterebilirsiniz. Tabi kendiniz üretim yapmak yerine fason olarak üretim yaptırmanızda mümkün. En yeni iş fikirleri nelerdir diye düşünenler için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir sektör.

 

84. Erkek Güzellik Merkezi Açın

Erkek Güzellik Salonu Açmak
Erkek Güzellik Salonu Açmak

Kadın güzellik salonlarının kazancı herkes tarafından biliniyor. Saçını boyatmak isteyenlerin en az 200 ile 600 TL arasında ödeme yapması gerekiyor. Tabi sadece bayan kuaförleri mi popüler? Hayır. Erkeklerde sadece saç kesimi değil, bakımlarına da önem vermekte. Ancak erkek güzellik salonlarının sayısı yok denecek kadar az. Daha profesyonel olarak hizmet verilen merkezlerin sayısının mutlaka artması gerekiyor.

 

85. Teleskop Otomat Kiralama

Teleskop Kiralama
Teleskop Kiralama

Manzarası tartışılmaz güzellikte olan bir çok kafe ve restoran mevcut. Ancak bu restoranlarda manzarayı net bir şekilde inceleyebilmek için keskin gözlere ihtiyacınız var. Tabi bu şart değil. Teleskop ile manzarayı izlemek oldukça zevkli olacaktır.

Sizde restoranlara ve kafelere, teleskop otomatı kiralayabilirsiniz. Tabi kiralamada ortaklık olarak anlaşma sağlamanız bir çok işletmeci daha kolay ikna etmenizi sağlayacaktır. Bir teleskop otomatı aylık en az 500 TL kazandırabilir. Pasif gelir oluşturmak isteyenler için mükemmel bir alternatif.

 

86. Hazır Sos İmalatı Yapın

Hazır sos imalatı
Hazır sos imalatı

Hazır soslar Avrupa’da hatta özellikle Almanya’da çok popüler. Hazır sos satışı üzerine kurulmuş olan dükkanlar görebilirsiniz. Ülkemizde ise sos üzerine oluşmuş bir kültür yok diyebiliriz. Ancak yurt dışında bir çok ülkeden sos ithalatı yapmaktayız.

Sos imalatı yapıp para kazanmak istiyorsanız, güçlü bir ar-ge yapmanız gerekiyor. Örneğin; hazır olan bir köri sosunu üretebilirsiniz, ancak yeni yeni marka olabilecek tatlar için sürekli deneme yanılma yapmanız gerekir. Eğer bir lezzette başarılı olursanız, o lezzet sizi kısa zamanda zengin birisine dönüştürebilir.

 

87. Kurutulmuş Sebze Markası Oluşturun

Kurutulmuş Sebze markası oluşturmak
Kurutulmuş Sebze markası oluşturmak

Kurutulmuş sebze bir çok şef tarafından yemeklerde kullanılmakta. Büyük markaların kurutulmuş meyveler üzerine ürünleri mevcut. Örneğin; Arifoğlu bu alanda oldukça başarılı. Ancak butik ürünlere olan ihtiyaçlar daha fazla. Butik olarak Instagramdan kurutulmuş meyve satışı yapanları görebilirsiniz. Sizde alacağınız bir kurutma makinesi ile sipariş usulü üretim yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 

88. Usb Şarj Otomatları Bayiliği Alın

Usb Şarj Otomatı Bayiliği
Usb Şarj Otomatı Bayiliği

Kafe ya da restoranda şarjınız bittiğinde, sizlere 1TL ile çalışan şarj otomatları bekliyor. Ancak bu cihazlar henüz her yerde yayılmış sayılmaz. Bunun için çok iyi bir pazarlama ağına ihtiyaç var. Eğer pazarlama yeteneğinize güveniyorsanız, şarj otomatları üzerine bir bayilik alıp satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ya da büyük otomatlar kiralayarak gelir ortaklığı üzerine işletmelerle anlaşabilirsiniz.

 

89. Instagram Reklam Hizmeti Satın

İnstagram reklam hizmeti
Instagram reklam hizmeti

Bir çok küçük işletme Instagram üzerinden satış yapıyor. Ancak bu satılan bu ürünlerin nasıl reklamının yapılacağını bilmiyor. Instagramdan reklam vermek için Facebook üzerinde yer alan reklam panelini kullanmanız gerekiyor. Bu da oldukça karışık bir iş ağı anlamına geliyor. Ancak dışarıdan daha hedeflenebilir reklamlar satın almak, küçük işletmeler için daha mantıklı. Sizde kendinizi geliştirip, bu alanda var olan ihtiyaca bir çözüm olabilirsiniz.

 

90. Google Ads Danışmanlığı Yapın

Google Adwords danışmanlığı
Google Adwords danışmanlığı

Bir önceki Instagram ve Facebook reklamlarındaki sorundan sizlere bahsettik. Tabi bu işin birde Google Ads yani google da reklam verme kısmı var. Google üzerinden reklam vermek, Instagramda reklam vermeye göre daha zor. Karlı ve uygun maliyetlerde reklam vermek en az 1 aylık bir eğitim ile birlikte tecrübe istiyor. Küçük işletmelere bu konuda reklam desteği verebilir ya da aracılık edebilirsiniz.

 

91. Meze Üretimi ve Satışı Yapın

Meze üretimi yapmak
Meze üretimi yapmak

Meze üzerine kurulmuş olan büyük bir markamız yok. Hatta batmış bir çok marka görebilirsiniz. Henüz mezecilik ülkemizde hazır gıda alanında istenilen seviyeye gelemedi. Nedeni ise meze üretiminde yerel tatlara pek fazla yer verilmemesi. Örneğin; hazır yaprak sarmalar, annelerin yaptığı yaprak sarmalardan kesinlikle çok farklı. Ya da diğer ürünlerde buna örnek olabilir. Sizde 10-20 arasında butik olarak meze üretip satışını gerçekleştirebilirsiniz. Tekel bayileri, restoranlar ya da online kanallar müşterilerinizi bulacağınız noktalar olacaktır.

 

92. Takı Ürünleri Tasarlayın

Takı ürünleri tasarımı
Takı ürünleri tasarımı

Takı ürünleri küçük olduğundan hem kargo maliyeti düşük hem de yurtdışına satışı daha kolaydır. Etsy sitesinde en çok satış yapanlar işletmelerin bir çok takı üzerine kurulmuş olanlardır. Etsy rank üzerinden detaylı olarak bu mağazaları inceleyebilirsiniz.

Takı ürünleri tasarlamak için önce kendinize bir hobi setin alın. Sonrada deneme ve yanılma yöntemi ile farklı tasarımlar üretmeye başlayın. Emin olun her geçen gün yaratıcılığınız artacak ve ürünleriniz tercih edilmeye başlanacaktır.

 

93. İmitasyon Takı Ürünleri Satın

İmitasyon Takı Ürünleri Satmak
İmitasyon Takı Ürünleri Satmak

İmitasyon çeyrek altın, bilezik ya da gerdanlık gibi ürünlerin satışı oldukça revaçta. Tabi sahte değil. Gümüşten yapılıp altın suyuna batırılmış olanları. Gerçek altın ile ayırt edilmesi çok zor. Tabi gerçek altına para harcayamayanlar için bu tarz takıları tercih etmek daha mantıklı. Bu yeni iş fikirleri alanında olan sektörde herkesten önce yerinizi alabilirsiniz. Özellikle yüzüklerle ilgili talepler artmış durumda.

 

94. Çiçek Tasarımı ve Satışı Yapın

Çiçek Tasarımları Yapmak
Çiçek Tasarımları Yapmak

Özel günlerin vazgeçilmezi olan çiçeklerde tasarımlar değişiklik gösteriyor. Bir çok yerde silindir ya da kare kutuların içine konulan çiçek tasarımlarını görebilirsiniz. Tabi bunun gibi bir çok farklı tasarım mevcut. Özetle eski tip tasarımlar yerini daha modern çiçek tasarımlarına bırakıyor. Yüksek kar marjı olan çiçekçilik sektöründe sizde yerinizi alarak sektöre farklı bir soluk katabilirsiniz.

 

95. Catering Şirketi Kurun

Catering şirketi kurmak
Catering şirketi kurmak

Niş bir gıda üzerine kurulan catering şirketleri, toplu yemek satışı üzerine hizmet verenlerden daha çok kazanıyor. Hem de iş yükü emin olun daha az. Örneğin; sadece sütlaç, puding ve kazandibi gibi tatlıları üreten catering şirketleri mevcut. Bu şirketler bu alanda uzmanlaştıkları için bir çok perakendeci firmanın tedarikçisi durumda. Bir restoran tatlıcı almaktansa bu tarz cateringler ile çalışmayı tercih ediyor.

Aklınızda bu tarz üretebileceğiniz ürünler mevcut ise, çok ciddi bir pazar payı sizi bekliyor. Sadece bu 3 ürünü bile 3 günde öğrenerek üretmeniz mümkün. Ancak ya üretim ya da pazarlama personeli bulmalısınız. Bu 2 işi tek başınıza yapmanız çok zor.

 

96. Tobacco Shop Açmak

Tobacco Shop Açma
Tobacco Shop Açma – iş fikirleri

Şu sıralar en popüler ve kar marjı en yüksek iş fikirlerinden birisi. Malum hazır paketlenmiş ürünlerin fiyatının yüksek olması, bir çok kullanıcıyı tobacco shoplara yönlendirmekte. Tobacco shop açış maliyeti ise çok uygun. Sadece 20 Bin TL sermaye ile para kazanabileceğiniz bir işletme açabilirsiniz. Ancak yasal bandrollü ürünler satmaya mutlaka özen gösteriniz.

 

97. Büyük Beden Ürün Mağazası Açın

Büyük Beden Giyim Mağazası Açmak
Büyük Beden Giyim Mağazası Açmak

Giyim alanında mağazalarla rekabet etmeniz çok zor. Bu nedenle daha alt sektöre hitap edip aradan sıyrılmalısınız. Örneğin sadece iç çamaşırı sektörünün daha da alt sektörü olan büyük bedenlere hitap edebilir, bu alanda akla gelen tek marka olabilirsiniz. Hem online hem de fiili mağaza ile kısa zamanda marka olmayı başaracaksınız. Yurtdışında yer alan büyük beden modasını inceleyebilirsiniz.

 

98. Dövme Sanatçısı Olun

Dövme Sanatçısı Olun
Dövme Sanatçısı Olun

Dövme sanatçısı olmak yeni iş fikirleri değil. Evet haklısınız. Ancak kar marjının çok yüksek olması aşırı ilgi çekici. Dövme yapmak için eğitim almanız gerekiyor. Malzeme fiyatları oldukça uygun. Eğitim ise en fazla 3-6 ayınızı alıyor. Bu kadar zaman sonunda ise yapmanız gereken müşteri edinmek. Eğer kendinizi bu alanda yetenekli hissediyorsanız, mutlaka şansınızı denemelisiniz.

 

99. Youtube Kanalı Açın

Youtube Kanalı Açmak
Youtube Kanalı Açmak

Youtube kanalı açarak para kazanmayı bu listeye eklemesek olmazdı. Hiç tahmin edemeyeceğiniz kişilerin bu sektörden kazandıkları paraları görünce şaşırabilirsiniz. Üstelik bu kişilerin çoğu profesyonel değil. Sizde bu alanda yer edinmek istiyorsanız, daha önce yapılmamış bir alanda video çekmeyi deneyin. Sponsorlar ve Youtube reklamları sizin en büyük gelir kaynağınız olacaktır. Detaylı eğitim için youtube akademi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

100. Kuzu Göbeği Mantarı Yetiştirme

kuzu göbeği mantarı
kuzu göbeği mantarı

Kuzu göbeği mantarı kg fiyatı 300 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Doğada orman yangınları sonrası ortaya çıkar. Yalnız hazır spor ve misel yardımı ile sizde serada kuzu göbeği mantarı yetiştirebilirisiniz. Daha detaylı bilgi için kuzu göbeği mantarı nasıl yetiştirilir başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

 

Avrupa’da Yeni iş Fikirleri

Yukarıda 100 madde de yer alan yeni iş fikirlerinin büyük bir kısmı Avrupa ve Amerika’da doğup ülkemizde yapmaya başlanmıştır. Ancak Avrupa’da yeni olan işlerden ziyade, Avrupa’da iş yapmanın formülünü bulmanız gerekiyor.

Avrupa'da yeni iş fikirleri
Avrupa’da yeni iş fikirleri

Bu yazıyı yazığım tarih itibari ile 1 Euro eşittir 9 TL. Yani fazla açıklama yapmadan Euro kazanmanın sizin için ne kadar avantajlı olacağını söylememe gerek yok. Bu nedenle ihracat yapmanın formülünü bulmanız gerekiyor. Yerli para biriminin değeri düştükçe sizin elde etmiş olduğun kar marjı da düşecektir. Örneğin; siz bir üründen %20 kar ediyorsanız TL cinsinden, eğer dolar TL’ye karşı %20 yükselmişse bir şey kazanmamış sayılırsınız. Çünkü tüm paralar rezerv para birimi olan dolara endekslidir.

 

Orijinal ve Zekice İş Fikirleri

Orijinal bir iş fikri bulmak istiyorsanız, tasarıma ağırlık vermeniz gerekiyor. Eminim yerli kaynaklardan orijinal yeni iş fikirleri ile ilgili detaylıca araştırma yapmışsınızdır. Ancak daha önce yapılmamış bir iş fikri ile karşılaşmadıysanız şaşırmayın. Bunun için yerli değil, yabancı içerik sitelerini ve uygulamalarını incelemeniz gerekiyor.

Orijinal ve zekice yeni iş fikirleri
Orijinal ve zekice yeni iş fikirleri

Örneğin; Pinterest, Instagram, Google ya da Behance sizin için çok iyi bir kaynak olacaktır. Burada yer alan tasarım fikirlerini uygulamaya geçirebilirsiniz. Özellikle Rusya, İran, İspanya ve Brezilya gibi ülkelere ender görülebilecek tasarımlarla karşılayabilirsiniz. Dil bilmiyorsanız, Google Translate sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Ya da Chrome üzerinden çevirme özelliğini kullanabilirsiniz.

 

Yepyeni İş Fikirleri

Bu altı başlıkta bir şeyler yazma nedenim, arama hacminin aşırı yüksek olmasından kaynaklanıyor. Yepyeni iş fikirleri üretme konusunda tasarımcılar ve el emeği ürünler üretenler çok şanslı diyebilirim. Yukarıda yepyeni ürünler için bazı ülkeler üzerinden araştırma yapmanız gerektiğini söyledim.

Yepyeni iş fikirleri
Yepyeni iş fikirleri

Şahsi olarak Instagramda etiketlere Rusça, Arapça ya da İspanyolca etiketlerle araştırma yaparak yepyeni iş fikirleri bulma şansı elde ediyorum. Zaten Avrupa’da ve Amerika’da yer alan bir çok yeni iş fikirleri  bu gibi ülkelerden çıkıyor.

 

Yeni Girişimcilik Fikirleri

Yeni girişimcilik fikirleri konusunda makalemde yer aldığı gibi sizlere bir öneride bulunmak istiyorum. Yapılmayan, denenmemiş bir iş fikri yok gibi. Girişimcilik aşaması tamamen size bağlı. Daha önce bir çok iş kurma tecrübesine sahip oldum. Başarılı olduğum kadar başarısız olduğum girişimlerde mevcut.

yeni girişimcilik fikirleri
yeni girişimcilik fikirleri

Kendinizi sadece internet ortamına kaptırıp, buradan iş fikri bulmaya çalışmayın. Mutlaka dışarıdaki fırsatları da görmeye çalışın. Hangi ilde oturuyorsanız, o ilin ticaretinin döndüğü semtlere uğrayın. Ya da İstanbul’da ki Eminönü, Tahtakale ya da İstoç gibi ticaretin döndüğü bölgeleri ziyaret edin. Burada gördükleriniz fikir edinmenizi sağlayacaktır.

 

İmalat Yeni İş Fikirleri

Sizler için hazırlamış olduğum imalat üzerine yeni iş fikirlerini mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. İmalat ve üretim sektörünü büyümenizi hızlandıracaktır. Perakende olarak 1 adet satmakla, bir işletmeden 1000 adet sipariş alıp üretmek arasında bir çok fark var.

İmalat Üzerine Yeni İş Fikirleri
İmalat Üzerine Yeni İş Fikirleri

Türkiye’de perakende satış sorunu yok, üretim sorunu var. Var olan sorunları çözerseniz, o zaman para kazanmaya başlarsınız. Bir çok matbaa üretim tesisi olan bir ülke olmamıza rağmen, hala dışarıdan hediye kutuları temin ediyoruz. Mutlaka ithal edilen ürünlerle ilgili de zaman ayırıp, çözüm üretmeye çalışmalısınız. Çözüm ürettiğiniz sürece kazanan siz olacaksınız.

 

Yeni Fikirler İçin Tavsiyeler

Yeni iş fikirleri tavsiyeler
Yeni iş fikirleri tavsiyeler
  • Daha önce herhangi bir iş tecrübeniz olmayabilir. Yukarıdaki iş konuları da buna dahil. İstekli olmanız ve eğitime açık olmanız başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bilmiyor olmak sizi endişelendirmesin.
  • Yukarıda yazdığım fikirler haricinde sizde yepyeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Bunun için çeşitli kelime oyunları mevcut. Bunlardan mutlaka faydalanın.

 

  • Ne iş yapabilirim diyenlerin mutlaka internetin mevcut olduğu sektörleri tercih etmesi tavsiye edilir. İnternetin yer aldığı sektörler çok para kazanmanızı sağlayabilir.

 

  • İletişim çok önemli. Hoşunuza giden bir iş ile ilgili bilginiz yok ise bu işi yapanlarla iletişime girmekten çekinmeyin. Emin olun size yardım etmek isteyecek olanlar vardır.

 

  • Yukarıdaki iş fikirleri ile ilgili mevcut bir iş yerini devir alabilirsiniz. Sıfırdan bir işletme kuracaksınız diye bir kaide yok. Yeter ki başarılı olabileceğini görün.

 

  • Sermayesiz iş fikirleri arayan arkadaşlar için, yukarıda ki fikirleri icra etmek gerçekten imkansız. Bu nedenle ilk amacınız yeterli sermayeyi edinmek olsun.

 

Yeni İş Fikirleri | Para Kazandıran 100+ Karlı Yeni İş Fikirleri ” başlıklı makalenin sonuna geldik. Beğendiyseniz yorum yaparak ya da paylaşarak destek olabilirsiniz. Aklınıza takılan konularda iletişime geçmeyi ihmal etmeyiniz.

Scroll to Top