Şok Market Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Şok market çalışma şartları

Son yılların en fazla tercih edilen marketler zincirlerinden birisi Şok Market’tir. Hem alışveriş yapanların hem iş arayanların tercihleri arasında ilk sırada yer alan firma, eleman alımlarına ihtiyaç oldukça devam etmektedir. Şok Market çalışma şartları, çalışma saatleri, personel maaşları ve başvuru hakkında merak edilenleri yazımızda sizlerle paylaştık. Siz de bu ailenin bir bireyi olmak istiyorsanız detaylara göz atmanız yeterli olacaktır.

Şok market çalışma şartları
Şok market çalışma şartları

Şok Market Çalışma Şartları

Şok, indirimli alışveriş mağazaları Türkiye’nin her ilinde bulunmaktadır. Bu sebeple ülke genelinde bütün illerden eleman ihtiyacı olmaktadır. Şok Market çalışma şartları uygun olan herkes firmaya başvuruda bulunmaktadır. Yeni bir iş başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken şartlar şu şekildedir.

 • Şok Market çalışma saatleri 09:00 ile 21:00 arasındadır. Özel günlerde ya da durumlarda bu saatlerde değişiklik olabilir.
 • Çalışanlar iki vardiya şeklinde şubelerde bulunmaktadır. İlk vardiya 08:30 ile 17:00 saatleri arasında, ikinci vardiya ise 13:00 ile 21:30 saatleri arasındadır.
 • Personellerin çalışma saatleri içinde 1 saat yemek molası vardır. Onun dışında kısa molalar şube yönetimi kararına göre verilmektedir.
 • İzin günü haftada bir gündür. Bu gün genelde hafta içinde, mağaza müdürü ile personelin ortak kararı ile belirlenmektedir.
 • Bazı özel durumlarda personeller erken çıkış ya da erken giriş yapabilir. Erken çıkış ya da giriş yapılan günler sonraki günler fazla mesai ile telafi edilmektedir.
 • İşlerin yoğunluğu ve personel yetersizliğine göre bazen personellerin ek çalışması istenir. Bu durumda saatlik olarak ek ücret maaşa yansımaktadır.
 • Şok Marketlerde maaşa ek olarak yol ve yemek parası ödenmektedir. Yolu başvuru sırasında mutlaka belirtmeniz gerekir.

Bu şartları incelemenin ardından iş hakkında detay almak için çalışan yorumlarına da kısaca göz atmamız gerekir.

Şok Market Çalışan Yorumları

Yeni bir işe girme aşamasında araştırma yaparken mutlaka çalışanların görüşlerini de öğrenmek önemlidir. Bu nedenle kısaca Şok Market çalışanları yorumları konusunu da ele almak istedik. Genel olarak eski ve yeni çalışanlar market hakkında şu görüşlere sahip…

 • Çalışanların %100’e yakını maaşların zamanında ve eksiksiz yatmasını olumlu değerlendiriyor. Primlerin de ayrı olarak yatması pek çok personelin sevdiği bir uygulama.
 • Ek çalışma saatlerinin eksiksiz yatması yine çalışanlar tarafından olumlu değerlendiriliyor.
 • Personellerin şikayetçi oldukları konu genelde eleman eksikliği olmaktadır.
 • Çalışma saatlerinde içinde verilen molalar çalışanlar tarafından genel olarak yetersiz bulunmaktadır.

Yukarıdaki yorumlar genel yorumlardır. Çalışılan şubelere göre yorumlarda belirtilen şikayetlerde değişiklikler olmaktadır. Genel olarak bakıldığında Şok Market çalışma şartları olumlu değerlendirilmektedir.

Şok Market Personel Maaşları

Marketler zinciri çalışan personellerine ilk 3 ay boyunca o seneki asgari ücret üzerinden ödeme yapmaktadır. Sonraki dönemlerde pozisyona göre maaş uygulamasına geçilmektedir. Şok Market personel maaşları 2022 yılında aşağıdaki şekildedir…

 • Şok Market kasiyer ve mağaza personeli maaşı: 5.500-5.750TL
 • Şok Market depo personeli maaşı: 5.500 TL – 5.800 TL
 • Şok Market mağaza müdürü yardımcısı maaşı: 6.000 TL – 6.500 TL
 • Şok Market mağaza müdürü maaşı: 8.500 TL – 9.300 TL
 • Şok Market bölge müdürü maaşı: 10.000 TL – 10.500 TL

Yukarıda net olarak belirlenen maaşlara yemek ve primler de eklenerek ödemeler yapılmaktadır. Full time çalışanların dışında part time çalışanlar da bulunmaktadır. Part time çalışanlar belirli günlerde ve saatlerde mağazada yer alan çalışanlardır. Bu çalışanlar yasalar gereği günde en fazla 6 saat çalışmaktadır. Buna göre part time Şok Market çalışanları 2.700 TL ile 3.300 TL arasında maaş almaktadır.

Şok Market çalışma şartları uygun olup işe başlayanlara maaşları her ayın 5’inde yatmaktadır. Primler ise ayın 15’inde bankalara yatırılmaktadır.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları

Şok Market İş Başvurusu Şartları

İndirimli alışveriş marketlerinden birinde görev almak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Şok Market iş başvurusu şartları güncel olarak şu şekildedir…

 • En az lise ya da dengi okullardan birisinden mezun olmak gerekir. Yüksek pozisyonlar içinse üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir.
 • Erkekler için askerliğini yapıp gelmiş olmak şartı vardır.
 • Başvuruda bulunacak erkeklerin ve kadınların 18 ile 30 yaş arasında olması gerekir. Daha küçük ya da büyüklerin başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Çalışmak istenen pozisyona göre ehliyet sahibi olmak gerekir.
 • Bazı pozisyonlara alınmak için kişinin mağazacılık sektöründe deneyimli olması gereklidir.

Genel olarak yukarıdaki şartlara sahip olan herkes iş için başvuru yapmaktadır.

Şok Market İş Başvurusu

İstediğiniz pozisyonda çalışmak için ilk olarak iş başvurusunda bulunmanız gerekir. Şok Market iş başvurusu için kendinizi ve iş deneyimlerinizi anlattığınız bir CV hazırlayın. bu CV’yi yakınlarınızda bulunan Şok Market şubelerinden birisine götürün. Mağaza müdürü ya da yardımcısına hazırladığınız belgeyi sunarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mağaza şubelerine gidip başvuru yapmanın dışında marketler zincirinin resmi sitesinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için siteyi ziyaret edip iş başvur formunu eksiksiz doldurmanız yeterli olacaktır. İş başvuru formunu doldururken mutlaka hangi il ve ilçede ikamet ettiğinizi doğru, eksiksiz şekilde girin. Aksi halde başka bir bölgede eleman eksiği olduğunda sizinle iletişime geçilecektir.

Son olarak ise bazı iş bulma siteleri ve İş-Kur üzerinden Şok Market’e iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için firmanın ismini bu sitelerde arayıp açık iş ilanı olup olmadığına bakabilirsiniz. Açık iş ilanlarında Şok Market çalışma şartları ile becerileriniz uyumlu ise başvuru yapabilirsiniz.

Şok Market Genel Merkez İletişimi

Herhangi bir sorun ya da öneri için Şok Market’lerin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradaki iletişim bilgileri bölümünden isteklerinizi bildirebilirsiniz. Şok Market genel merkez iletişimi adresi Kısıklı Mahallesi Hanımseti Sokak No:35 B/1 Üsküdar/İSTANBUL olarak geçmektedir. Bu adrese ek olarak 0850 221 11 00 numarası da bulunmaktadır. Numara üzerinden belirttiğiniz şikayet ya da isteklere zaman zaman mail üzerinden dönüş yapılmaktadır. Bunun için telefon ile bildirimlerde mutlaka e posta adresinin de belirtilmesi gerekmektedir.  Müşteri hizmetleri numarası ise 0850 808 00 00 olarak belirtilmektedir.

Şok Market’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Yeni bir iş ortamına girmek ve bu ortama uyum sağlamak belli bir adaptasyon süresi gerektirir. Şok Market’de çalışmak isteyenlere öneriler bu adaptasyon süresinin en aza indirilmesi için önemlidir.

 • Market reyon görevlisi ya da kasa görevlisi olmak büyük sorumluk getirir. Bu alanlarda çalışanların her zaman dikkatlerini toplamaları tamamen kendilerini işlerine vermeleri gerekir.
 • Şok Market şubelerinde çalışma ortamı kalabalıktır. Sürekli gelip giden insanlar ile iyi iletişim kurmak önemlidir.
 • Hem çalışma arkadaşları hem müşterilere sürekli güler yüzlü davranmak onların da pozitif olmalarını ve sizden memnun olmalarını sağlayacaktır.
 • Şok Market çalışma şartları kariyer yapmaya elverişlidir. Bunun için her ne pozisyonda olursanız olun diğer işleri de öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Sadece kendi alanınızda değil farklı alanlarda da iyi bir eleman olmaya çalışın.
 • Yüksek tempolu ayakta uzun süreler kalınması gereken bir iş sektörüdür. Daha önce çalışmadıysanız ilk başlarda tempoya alışmak zor olabilir. Ancak ilerleyen günlerde bu yoğun çalışmaya alışıp zorlanmazsınız.
 • Sıcak satış alanında prim ve mesailer ile ek olarak ücret alma imkanı sağlanmaktadır. Bu da maaşınızın kendi çabanız ile yükselmesi anlamına gelmektedir.

Şok Market çalışma şartları, iş başvurusu ve personel maaşları hakkında bilgiler bu şekildedir. İndirim marketlerinde çalışmak için kendinizi değerlendirip yukarıdaki yöntemlerden birisi ile başvuru yapabilirsiniz.

Scroll to Top