Seyyar Ne Satabilirim Diyenlere Ürün Önerileri

Seyyar Olarak Ne Satabilirim

Ticaret yolu ile zengin olan inanların birçoğu bu işe seyyar satıcılık ile başlamıştır. Ticaret ile uğraşan birçok zengin adamın biyografisinde ilk adımın seyyar satıcılık olduğu görülür. Ticaret ile uğraşmak ve işe seyyar satıcılık ile başlamak isteyenler seyyar satılabilecek ürünler arasından bütçelerine uygun olan ürünü tercih ederek bu işi yapmaya başlayabilir.

Seyyar satıcılık, ileride atılacak en büyük adımlar için küçük bir başlangıçtır. İlk etapta seyyar ürün satışı ile piyasaya giren satıcılar, ilerleyen dönemde piyasada daha büyük bir paya sahip olabilirler. Sıkı bir strateji yürütmek ve çaba sarf etmek ile seyyar satıcılıktan hayal edilen başarılı işlere imza atmak son derece mümkündür.

Seyyar satılabilecek ürünler hakkında araştırma yapabilmek ve seyyar satıcı olabilmek için öncelikle gerekli hukuki koşullara sahip olmak gerekir. Ürün tercihine geçmeden önce belediyeye gidilerek buradan seyyar satıcılığa uygunluk durumunun teyit edilmesi önemlidir.

 

Seyyar Satılabilecek Ürün Önerileri

Seyyar Olarak Ne Satabilirim
Seyyar Olarak Ne Satabilirim

Seyyar satıcılık yapmak isteyenler seyyar satılabilecek ürünler arasından tercih yaptıktan sonra uygun bir satış aracı edinerek ve satış prosedürlerini öğrenerek ürün satışı yapmaya başlayabilirler.

 

Poğaça ve Simit Satmak

Sokakta en iyi satılan seyyar ürünlerin başında tartışmasız poğaça ve simit gelir. Sabah saatlerinde işe yetişmeye çalışanlar ve akşam iş çıkışı açlığını bastırmak isteyenler simit ve poğaça tezgahlarının daimî müşterileridir. Seyyar ne satabilirim diye düşünüyorsanız, tercihinizi simit ve poğaça satışından yana kullanabilir ve küçük bir bütçe ile güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Poğaça ve simit satmak için sadece ürüne sahip olmak yeterli değildir. Satılan ürünlerin gıda olmasından dolayı temizlik de son derece önemlidir. Simit ve poğaça satmak için sahip olacağınız tezgâhı temiz tutarak ve müşterilerinize güler yüzlü bir hizmet sunarak satışlarınızda istediğiniz başarıyı sağlayabilirsiniz.

Satacağınız ürünlerin her daim sıcak kalmasını istiyorsanız, bu durumda günlük satışınızı bölümlere ayırabilir ve sabah, öğlen, akşam şeklinde günlük hedeflediğiniz satış sayısına ulaşabilirsiniz. Seyyar satılabilecek ürünler arasından simit ve poğaça ile yüzde yüze varan oranda kâr elde edebilirsiniz.

 

Okuyunuz: Pazarda Satılabilecek Ürünler

 

Ekmek Arası Köfte Satmak

Kokusu ile kendine çeken ve sokak lezzetlerinin başında gelen köfte ekmek, seyyar satılabilecek ürünler arasında üst sıralarda yer alır. Kurulacak bir tezgâh ile sıcak satılacak bir köftenin kokusu metrelerce uzaktan hissedilir.

Satış için uygun bir nokta belirledikten sonra, başarılı bir köfte harcı hazırlayarak seyyar arabanızda köfte ekmek hazırlayabilir ve müşterilerinize sıcak olarak servis edebilirsiniz. Akşam iş çıkış noktalarında ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde köfte ekmeklerinizi geniş bir kitlenin beğenisine sunabilir ve seyyar koşullarda hedeflediğiniz başarılı satışlara ulaşabilirsiniz. Köfte ekmek satmak, satış yapılacak bölgeye ve servis özelliklerine göre %70- %80’ye varan oranlarda kâr getirir.

 

Bardakta Mısır Satmak

Seyyar satılabilecek ürünler arasında listenin en üst sıralarda yer alan bir diğer gıda ürünü mısırdır. Sıcak olarak servis edilen mısır tercihe göre ketçap, mayonez ve nar ekşisi ile daha farklı lezzetlere bürünebilir. Sokakta çok sık karşılaşılan bardakta mısır satmak, az maliyet ile güzel kâr bırakması nedeni ile seyyar satılacak ürünler arasında sıklıkla tercih edilir.

Seyyar ürün satışı yaparak para kazanmak istiyorsanız, sahip olacağınız bir mısır tezgâhı ile mısırları önceden haşlayabilir ve ardından müşterilerinizde bardakta sunabilirsiniz.  Bardak boyutuna göre farklı fiyatlar ile satış yapacağınız bardakta mısır, yaklaşık %40 oranında kâr bırakmaktadır. Seyyar satıcılığınızı kalıcı olarak yapmak ve herhangi bir cezai durum ile karşılaşmak istemiyorsanız, tezgâh tercihinizi belediyenin uygun gördüğü alanlardan yana kullanabilirsiniz. Bardakta mısır satmanın kâr getirisi doğru bölge tercihi ile %200’e yakın seviyelerdedir.

 

Pamuk Şeker Satmak

Seyyar satıcılık dendiğinde akla gelen bir diğer önemli ürün pamuk şekerdir. Çocuklar başta olmak üzere her yaştan müşterisi olan pamuk şeker, maliyeti en az olan seyyar satılabilecek ürünler arasında yer alır.

Her daim popülerliğini koruyan bir bu renkli ürün herhangi bir satış tezgâhı istememesi nedeni ile de avantaj sağlar. Eğer dilerseniz satış öncesinde üretim tezgâhına sahip olarak satacağınız pamuk şekerleri kendiniz de üretebilirsiniz. Pamuk şeker satmak, sokakta %80- %90 oranlarında kâr bırakan işler arasında yer alır.

 

Canlı Çiçek Satmak

Canlı çiçek, sevgililer başta olmak üzere anne ve babalar için düzenlenen özel günlerde de olmazsa olmaz hediye grupları arasında yer alır. Seyyar satılabilecek ürünler arasında da yer alan çiçek satışı s sokakta en fazla satışı gerçekleşen ürün listesinde yer alır. Mevsimine uygun çiçeklerin buketler halinde satışa çıkarıldığı çiçek satıcılığında her zevke hitap eden çiçekleri satarak kazanç sağlamak mümkün olur.

Çiçek satış işini küçük çaplı olarak düşünüyorsanız herhangi bir tezgâha gerek olmadan bu işi yapabilirsiniz. Daha geniş çaplı sarış amaçlıyorsanız, satın alacağınız bir çiçek tezgâhı, çiçeklerinizi taşımanıza ve daha uzak noktalara götürmenize yardımcı olacaktır.

Seyyar çiçek satışında bir diğer tercih saksısında topraklı çiçek satmaktır. Tercihe göre sabit bir tezgâhta saksıda çiçek satışı da yapabilirsiniz. Canlı çiçek satmak ile özellikle gül gibi cinslerde %100 oranlarında kâr elde etmek mümkündür.

 

Midye Satmak

Sokak lezzetleri dendiğinde akla gelen bir diğer önemli lezzet midyedir. Her yaştan ve her yöreden kendine özel müdavimi bulunan midye, özel tezgahlarında taneli ya da porsiyonlu olarak müşterilere sunulur.

Midyeyi sevmeyen bir kesimin olduğu da kabul edilir bir gerçektir. Ancak sokakta satış yapan bir mideye tezgahında gün sonunda mutlaka bütün ürünler tükenmiş olur.  Sahil kesimleri başta olmak üzere, işlek caddelerde ve belirli noktalarda yapacağınız mide satışı ile geliri kısa sürede katlamak mümkün olur.

Midyeyi sahil gibi yerlerde tane hesabı satarak çok ciddi bir gelir elde edebilirsiniz.  Eğer midye satmak için gerekli izinleri alabilirseniz, tezgâhta satacağınız bir adet midyeden %100- %150 arasında kâr elde edebilirsiniz.

 

Plastik Ev Gereçleri Satmak

Seyyar satılabilecek ürünler arasında şüphesiz en popüler olan ürünler arasında plastik ev gereçleri de yer alır. Son derece geniş bir yelpazeye sahip olan pratik gereçle, evde hayatı kolaylaştırması nedeni ile sık tercih edilir. Uygun fiyatlı olması ve taşıma için fazla yer kaplamaması gibi nedenlerden ötürü de seyyar anlamda satışlarda avantaj sağlar. Bayanların yanı sıra mutfak ve ev ile arası iyi olan erkeklerin de yoğun ilgi gösterdikleri plastik ev gereçleri yüksek sirkülasyonu olan ürün gruplarını içerir. Satışlarda seri rakamlar elde ederek güzel kâr sağlamak mümkün olabilir.

Plastik ev gereçleri satmak ve seyyar ürün satarak geleceğin ticaret insanları arada yer almak istiyorsanız, olabildiğince fazla çeşit plastik ev gereçlerinden oluşan bir tezgâh kurarak %90- %100’e varan oranlarda gelir elde edebilirsiniz.

 

Telefon Kılıfı Satmak

Sokakta satışı yapılan ve sık rastlanan ürünler arasında yer alan telefon kılıfı satışları yüksek kârlı ürün grupları arasında yer alır. Bununla birlikte telefon kılıfı satmak son derece zahmetsizdir. Hafif gramajlara sahip olan kılıflar hem tezgahlarda hem daha hafif aparatlarda kolay bir şekilde satılabilir.

Seyyar satılabilecek ürünler arasından yapacağınız tercihlerde cep telefonu kılıflarını tercih ederek kısa sürede güzel kâr elde edebilirsiniz. Fazla ürün çeşitliliğine sahip olarak daha fazla müşteri kitlesine sahip olabilir ve gün sonunda %90’a varan oranlarda kâr sağlayabilirsiniz.

 

Nohut Pilav Satmak

Türk mutfağında yeri asla eskimeyen ve sokak lezzetleri arasında olmazsa olmaz olarak görülen nohut pilav, birçok seyyar satıcının tercih ettiği bir üründür. Büyük şehirlerde bile sık rastlanan nohut pilav tezgahlarında taze haşlanmış nohut eşliğinde hazırlanan pilav, en lezzetli hali ile porsiyonluk tabaklarda müşterilere sunulur.

Oldukça az ürün gereksinimine sahip olması kadar getirisi nedeni ile de ilgi görür. Satış için uygun olacak bir ürün tezgâhı ile nohut pilav satmak %90- %100 ’e varan oranlarda kâr getirir.

 

Yöresel Ürünler Satmak

Organik ürünler günümüzde artık birçok kesim tarafından tercih ediliyor.  Hemen her ürünün hormonlu olarak satışa çıkarılması nedeni ile organik ürün tarımına her geçen gün ilgi artıyor.  Seyyar satılabilecek ürünler arasında son dönemlerde görmeye başladığımız yöresel ürünler ile kalıcı bir müşteri kitlesine sahip olmak ve gelir elde etmek mümkün.

Bunun için köy pazarlarından alacağınız günlük taze toplanmış meyve ve sebzeleri uygun fiyatlara satın alarak seyyar satıcılığa başlayabilirsiniz. Satışlar için doğru bir yer tercih ederek yöresel ürünler satmak %60- %70 civarlarında kâr getirir.

 

Trafikte Soğuk Su Satmak

Son dönemlerde en popüler seyyar satılabilecek ürünlerden birisi sudur. Yaz mevsiminin boğucu sıcaklarında yolda bulunan araçlara trafikte soğuk su satmak ile güzel oranlarda gelir elde etmek mümkündür.

Şehrin boğucu trafiğinden sıkılan ve sıcaktan bulunan araç sahiplerine ve yolcularına, uygun fiyatlar ile alacağınız sulardan satabilirsiniz. Seyyar su satışında %25- %30 civarında bir kâr bulunur ancak ürün sirkülasyonu son derece hızlıdır.

 

Aksesuar Ürünleri Satmak

Birçok seyyar pazarda en sık rastlanan ürünlerden birisi aksesuarlardır. Özellikle cep telefonu aksesuarları ve anahtarlık modelleri ile kısa sürede istediğiniz başarıya sahip olabilirsiniz. Aksesuar ürünleri satmak için tercih edeceğiniz satış tezgahınızda yöreyi temsil eden ürünlere de yer verirseniz daha geniş bir müşteri potansiyeli elde edebilirsiniz.

Seyyar satılabilen ürünler genelde turistik bölgelerde daha hızlı bir şekilde satılır. Tezgahınızı turistik bölgelerde, ya da turistin uğrak mekanlarına yakın alanlarda kurarak hem gelirinizi artırabilir hem de hızlı satışlar yapabilirsiniz. Aksesuar ürünlerinde satışın fazla olduğu durumlarda elde edilecek kâr getirisi %100’dür.

 

Oyuncak Satmak

Seyyar satıcılık dendiğinde ilk deneyim için en harika tercihlerden birisi oyuncak satışıdır. Okul çıkışları başta olmak üzere, parklar, düğün salonları ve piknik alanları gibi yerlerde oyuncak satmak, çok ciddi satışlar elde etmeyi sağlayabilir. Oyuncak, çocuklar için her şeydir ve aileler çocuklarının isteklerini geri çevirmek istemez. Bu nedenle oyuncak tezgâhında her daim bir gelir garantisi bulunmaktadır.

Toptan oyuncak satan firmalardan temin edeceğiniz uygun fiyatlı oyuncakları, seyyar olarak satabilir %100 üzerinde kâr elde edebilirsiniz.

 

Soğuk Limonata Satmak

Özellikle pazar yerlerinde soğuk limonata satmak yaz aylarında seyyar satılabilen ürünler arasında en fazla kazanç getiren grupta yer alır. Maliyeti son derece az olan limonatayı satmak için herhangi bir tezgâha da ihtiyaç olmaz. İçeceği soğuk tutmaya yarayacak bir termos edinerek bardaklarda sunulacak olan bir limonata ile %100 kâr elde etmek mümkündür.

 

Tekstil Ürünleri Satmak

Giyim sektörü en geniş yelpazeye sahiptir ve satışların ucu bucağı yoktur. Serbest piyasa ekonomisine dayanan giyim ürünlerinin satışında pazarlara kurulacak bir seyyar tezgâh ile oldukça güzel kazançlar elde etmeniz mümkün olur. Tekstil ürünleri satmak getirisi en sağlam olan iş grupları arasında yer alır.

Tekstil ürünleri satmak için uygun bir araç temin ederek mahalle aralarında uygun fiyata aldığınız tekstil ürünlerini müşterilerinize pazarlayabilir ve sattığınız ürün çeşidine göre satışlarınızdan %90- %100 aralığında kâr elde edebilirsiniz.

İş Fikirleri

Scroll to Top