Pazarda Ne Satabilirim | Pazarda Ne Satılır Diyenlere Ürünler 2022

Pazarda Ne Satabilirim

Semt pazarları, sosyete pazarları ya da kalıcı olarak çarşı görevi gören pazarlar en iyi satış potansiyeline sahip yerlerdir. Tüketiciler direkt alışveriş yapma odaklı olarak belirli bütçe ile bu pazarlara gider. Bir çok satış mecrasına göre büyük avantaj sahibi olan bu noktalarda satış yapanlar emin olun 1 haftalık kazancını 1 günde elde etme fırsatı buluyor. Sizlerin de bu fırsatın farkında olduğunuza eminiz. Bu nedenle pazarda ne satabilirim ya da pazarda ne satılır diyenler için, pazarda satılabilecek ürünler listesini oluşturduk. Toptan alıp satabileceğiniz bu ürünler için tercih yapacağınız pazar ve pazar tezgahınızın konumu da çok önemli.

 Pazarda Ne Satabilirim
Pazarda Ne Satabilirim – Pazarda ne satılır

Özellikle sosyete pazarları olmak üzere, pazarların büyük bir bölümünde yan tezgahtaki ya da bulunulan bölgede ki esnafı koruma mantığı hakimdir. Örneğin; bir pazar tezgahında ya da, pazarın bir bölümünde çorap satan ya da cüzdan satan bir esnaf var ise onunla aynı bölgeye ya da yan yana tezgah açmanıza izin verilmez. Pazarda ne satabilirim ya da pazarda ne satılır diyen bir çok arkadaş bu kuralı bildiği için farklı ürün arayışına girmiştir. Pazarda satılabilecek ürünler adına size dünyada hiç görüşmemiş ya da bilinmeyen ürünler sunmamızı beklemeyin. Sadece yaratıcılığınızı arttırabilecek ve pazarlara farklılık katabilecek ürünleri sizler için listeleyeceğiz.

 

Not: Pazarda ne satabilirim diyenlerin aynı zamanda 100 adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı makaleyi incelemelerini tavsiye ederiz. Bu sayede farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

Pazarda Ne Satabilirim

Pazarda satılabilecek ürünler listesi
Pazarda satılabilecek ürünler listesi

Öncelikle pazarda en iyi satış yapanların meyve ve sebze satanlar olduğunu unutmayınız.Tüketicilerin neredeyse % 100’e yakını pazara meyve ve sebze alışverişini yapmak için giderler.Çorap, iç çamaşırı, etek, cüzdan, aksesuar ya da farklı ürün satıcıları ise her zaman 2. planda kalır.2. planda kalmak demek, az kazanmak anlamına gelmesin.Bu sadece kavramsaldır.Sadece çorap satarak günde 4000 TL ciro yapan pazarcı esnafı mevcut.Bu ciro rakamı bilmeyenlere uçuk gelebilir.Ancak emin olun bu ciro rakamı % 100 doğru.

 

Aşağıda pazarda ne satabilirim diyenler için farklılık katacak ürünleri listeledik. Hangi ürün olursa olsun, size para kazandıracak olan en önemli etken malı aldığınız fiyattır. Bu nedenle pazarda ilk defa satış yapacaksanız, mutlaka öncelikle toptancı arayışına başlayın. Fabrikalardan mal almak için bağlantılar kurun. Bunları ne yapacağınızla ilgili yazı sonunda detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

 

Pazarda Ne Satılır

Aşağıda yer alan liste haricinde sizlerde Instagram, Facebook ya da E-ticaret mecraları üzerinden pazarda satılabilecek ürünler için araştırmalar yapabilirsiniz. Pazar tezgahından her hafta aynı ürünü satacaksınız diye bir kural yok. Deneme yanılma yöntemi ile de size en çok kazandıracak ürünü keşfedebilirsiniz.

 

1.Pazarda Çanta Satmak

Pazarda çanta satmak
Pazarda çanta satmak

Boydan boya eski klasik model çantalar ile doldurulmuş olan pazar tezgahını unutun. Yeni model, fiyat limiti olmayan, markaların imitasyonlarına benzeyen çantalar oldukça moda. Bu çantaların fiyatları 100 TL’den başlayıp 300 TL’ye kadar çıkmaktadır. Üstelik kar marjları % 100 ile % 300 arasında değişiklik göstermektedir. Pazardaki çantacıların tezgahlarının önünün boş olması sizi endişelendirmesin. Günde 5 adet çanta satılsa bile bunun cirosu en az 750 TL olacaktır. Bir çok çantacıda pazarda bu şekilde gelir elde etmektedir. Az müşteri, ideal fiyat ve yüksek kar marjı.

 

2.Baskılı Çorap Satışı

Baskılı çorap satmak
Baskılı çorap satmak – Pazarda ne satılır

Online mecralarda tanesi  8-15 TL arasında satılan ve üzerinden karpuz, çilek gibi desenlerin olduğu çorapları görebilirsiniz. Bu çorapların toptan alım fiyatı 3 TL’den başlıyor. Fabrikadan alırsanız 2 TL’ye kadar düşmesi de mümkün. Pazarda ise bu tarz çoraplardan satan pek fazla esnaf yok. Trendleri takip etmeniz pazarda en çok satılan ürünler arasında sizin ürününüzün yer almasını sağlayacaktır. Sosyete pazarlarında sadece bu tarz çorapların satıldığı bir tezgah açabilirsiniz.

 

3.Bitki Çayları Tezgahı

Bitki çayları tezgahı açmak
Bitki çayları tezgahı açmak – Pazarda Satış Yapmak

Baharat ürünlerinin ağırlıklı olduğu tezgahlar pazarda mevcut. Ancak özellikle Korona günlerinde talebin yüksek olduğu bitki çaylarına yönelik oluşturulmuş bir tezgah görmek zor. Üstelik kar marjı % 500’lere kadar çıkan bir sektör.Kapalı ya da açık bitki çayları satarak pazar tezgahının önünde kuyruk oluşmasını dahi sağlayabilirsiniz. Tabi tezgahın tasarımı çok önemli. Sonuçta sattığınız bitki çayları alternatif sağlık ürünleri arasında yer almaktadır. Hijyenik görünümlü tezgah size artı değer kazandıracaktır. Pazarda ne satılır diyenler için en iyi karlı ürünler arasında yer almaktadır.

 

4.Doğal Peynir Tezgahı

doğal peynir tezgahı
doğal peynir tezgahı – pazarda ne satılır

Pazarda şarküteri tezgahları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak sadece peynir ürünleri üzerine satış yapan tezgah yok denecek kadar az. Tek ürün üzerine satış yapmanız sizin o alanda uzman olduğunuz anlamına gelir.Tabi uzmanlığın yanında kalıcı müşterilerde kazanmaya başlarsınız. Pazarda peynir satmak çorap satmak kadar kolay değil.Hem tedarik hem de muhafaza açısından oldukça önemlidir. Ancak kar marjının yüksek olması ve sürekli ihtiyaç ürünü olması açısından satışını yapmakta büyük avantaj kazandırır. Farklı köy peyniri çeşitlerini getirmeniz size avantaj kazandıracaktır.

 

5.Cep Telefonu Aksesuarı Satmak

Cep Telefonu Kılıfları Satmak
Cep Telefonu Kılıfları Satmak – Pazarda satılan ürünler

Maliyeti yüksek olan tezgah açma yöntemleri arasında yer alır. Ancak ihtiyaç duyulan bir pazarda iseniz, kar marjının yüksek olması ile birlikte güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bir cep telefonu kılıfından ortalama olarak % 500 üzeri kar elde edilir. Sadece kılıf satışı ile günlük 1000 TL ve üzeri ciro yapmanız mümkün. Ancak bunun için minimum 5-10 Bin TL’lik bir malın olduğu tezgah açmanı gerekiyor.

 

6. Bayan Tayt Satışı

Bayan Taytları Satmak
Bayan Taytları Satmak

Etek ve tunik gibi ürünlerin satıldığı günler geride kaldı diyebilir. Evet bu tarz ürünler eskisi gibi iyi satış rakamlarına sahip değil. Daha çok ev içi ya da dış mekan rahat giyim ürünleri daha çok satmaya başlıyor. Eşofman tarzı bayan pantolonları ve rahat giyim ürünü olan taytlar oldukça yüksek satış rakamlarına sahip. Kaliteli bir bayan taytının geliş fiyatı 10-20 TL arasında değişiklik gösteriyor.% 100 kar marjı ile günlük 2 Bin – 3 Bin TL gibi ciro rakamlarına ulaşabilirsiniz.

 

7.Mutfak Gereçleri Satmak

Mutfak Gereçleri satmak
Mutfak Gereçleri satmak

Görüldüğünde ihtiyaç uyandıran ürünler arasında yer alır. Pazarda ne satabilirim diyenler için yaratıcı ürünler arasında yer alır. Pazarda bulunan müşteri kitlesinin %90’lık kısmı kadınlardan oluşur. Mutfağın hakimiyeti onlarda olduğu için, ihtiyaç duyulabilecek ürünleri pazarda onlarla buluşturmak, sizi avantajlı kılacaktır. Tabi tencere ya da tava gibi ağır ürünlerin satışına girmenize gerek yok. Pasta kalıpları, tatlı malzemeleri, özel alet ve gereçler size daha çok kazandıracaktır.5 TL’ye satılan bir ürünün ortalama 2 TL’ye geldiği düşünülürse, elde ettiğiniz cironun yarısı sizin kazancınız olacaktır.

 

8.Bayan Terliği Satmak

Bayan Terliği Satmak
Bayan Terliği Satmak – Pazarda ne satabilirim

Bayan terliğinden kastımız, eski model dışarıda giyilen hepimizin bildiği Gezer marka terlikler değil. Daha çok süslü evde giymeye uygun daha yeni model olan ürünlerden bahsediyoruz. Online kanallarda bu tarz ürünlerin satışı oldukça iyi gidiyor. Pazarda ise müşterilerinize bu tarz kaliteli ürünleri sunmanız, sizi bir çok satıcıdan farklı kılacaktır. Satış fiyatı 10-30 TL arasında değişen bu tarz tüylü terliklerin kar marjı % 100’den başlamaktadır.

 

9.İç Çamaşırı Satmak

İç çamaşırı satmak 41
İç çamaşırı satmak 41

Pazarda en çok satılan ürünler arasında iç çamaşırları yer almaktadır. Eminönü , Merter Tekstil Merkezi ya da Güngören Tekstil piyasası üzerinden bir çok toptancıdan iç çamaşırı ürünleri almanız mümkün. Pazarda ise bir çok iç çamaşırı satıcısı olmasına rağmen, sizde bu büyük pastadan payınızı alacaksınız. Eğer bir erkek olarak bayan iç çamaşırı satacaksanız, emin olun sizden alışveriş yapmayacak olan bir kesimde olacaktır. Bu nedenle bayan personelle çalışmayı denemelisiniz. Eğer ileride dükkan açmak isterseniz de İç Giyim Mağazası Açmak başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

10.İhracat Fazlası Ürünler Satmak

İhracat fazlası ürünler satmak
İhracat fazlası ürünler satmak

Bulunduğunuz bölgelerde tekstil fabrikaları ya da konfeksiyonlar var ise ihracat fazlası mal temin edebilirsiniz. Toptan satış yapan bir işletmeden alacağınız ürünün neredeyse 4’te 1 fiyatına fabrikalardan ihracat fazlası tekstil ürünü almanız mümkün. Tabi bu tarz ürünleri almak için sürekli iletişim halinde olmak ve bağlantılar kurmanız lazım.5 TL’ye kazak, 10 TL’ye Tayt, 5 TL’ye gömlek gibi gördüğünüz ürünlerin hepsi ihracat fazlası ürünlerden oluşmaktadır.

 

Not: Farklı alanlarda seyyar olarak iş yapmak istiyorsanız Yeni İş Fikirleri başlıklı makalede kendinize uygun fikirler bulabilirsiniz.

 

Pazarda Ne Satılır

Pazarda Ne satılır
Pazarda Ne satılır

Aslında pazarda ne satılır kelimesinin mantığını anlarsanız, sizde daha yaratıcı farklı ürünler bulabilirsiniz. Öncelikle aşağıda yer alan istatistitikleri dikkate alın. Ürünlerinizi de bu çerçeve de belirleyiniz.

 • Pazara gelenlerin büyük bir bölümü kadınlardan oluşmaktadır.
 • Gelen müşterilerin %95’i belirli bir bütçe ile alışveriş yapmaya gelir.
 • 1-50 TL arasında satılan ürünler hızlı satış potansiyeline sahiptir.
 • Sosyete pazarları ve semtler, satış yapacağınız ürünlerde önemli bir etkendir.
 • Tüketicilerin büyük bir bölümünden pazarda satılan ürünler daha ucuz olur algısı mevcut.
 • Kapalı ürünler semt pazarları yerine, marketlerden alınmaktadır.
 • Denenmesi mümkün olmayan giyim ürünlerinin satış rakamlarında düşüş yaşanmaktadır.
 • Yeni piyasaya sürülen ürünler her zaman ilgi odağında yer alır.

Yukarda yazmış olduğumuz istatistikler pazarda ne satılır konusunda size yardımcı olacaktır. Tüketicilere farklı ürünler sunarsanız, rakibinizin olmamasıyla daha yüksek gelirler elde edersiniz.

 

Okuyunuz: İlk defa ticaret yapacak olanlara Ticaret Nasıl Yapılır Rehberi

 

Pazarda En Çok Satılan Ürünler

Pazarda En Çok Satılan Ürünler
Pazarda En Çok Satılan Ürünler

Tek bir ürün hedefiyle yola çıkmayan müşteriler haricinde pazarda en çok satılan ürünler aşağıdaki gibidir.

 • Sebze ve meyveler
 • Şarküteri Ürünleri
 • Mutfak Gereçleri
 • İç Giyim Ürünleri
 • İhracat Fazlası Tekstil Malları
 • Taze Balık
 • Turşu ve Türevi Ürünler
 • Aktar Malzemeleri
 • Organik Satış Ürünleri
 • Çanta ve Cüzdan
 • Temizlik Malzemeleri

 

Pazar Tezgahı Nasıl Kiralanır

Pazar tezgahı nasıl kiralanır
Pazar tezgahı nasıl kiralanır

Bir çok pazar tezgahı farklı kişiler tarafından ya da pazar yönetimleri tarafından satın alınmıştır. Bu sistem özellikle sosyete pazarlarında geçerlidir. Yani bir pazar yeni kurulmuyorsa, oradan tezgah satın almanız ya da kiralamanız çok zor.

Öncelikle ne üzerine tezgah açacaksanız bunu pazar yönetimlerine bildirmeniz gerekiyor. Eğer tezgah kiralayacağınız noktada, sizinle aynı işi yapan bir esnaf yok ise size kiralama için izin verilir. Bazı pazarlarda ise iş yoğunluğu olduğu için, sıra mevcuttur. Pazar yönetimine TC Kimlik Numarası ve yapacağınız iş ile ilgili bilgi verirsiniz. Onlarda sizi sıraya alırlar.

 

Daha basit yöntem ise sahibinden.com sitesinde kiralık pazar tezgahlarını incelemek olacaktır. Ancak bu pazar tezgahlarını incelerken iş yapabilecek bir noktada olup olmadığına dikkat ediniz. Aylık pazar tezgahı kiraları 300 TL ile 1000 TL arasında yerine göre değişiklik göstermektedir.

 

Sosyete Pazarlarında Ne Gider

Sosyete pazarına ne gider
Sosyete pazarına ne gider

Bu yazıyı meyve ve sebze dışında pazarda ürün satmak isteyenler için oluşturduk. Sosyete pazarları normal semt pazarlarına göre gıda dışı ürünlerde daha büyük potansiyele sahiptir. Örneğin; Fatih Çarşamba pazarında gıda dışı ürünler daha büyük satış potansiyeline sahiptirler. Çorap, t-shirt, kazak, gömlek, çanta, cüzdan, gözlük, şal, tesettür giyim ürünleri gibi tekstil üretimleri yüksek cirolara sahiptir.

Sosyete pazarında ne gider diye soranlar ise daha çok tekstil ürünlerine yüklenmelidir. Tekstil yönünden zengin bir ülke olduğumuz için, farklı ürün arayıp bulmanız oldukça kolay. Mevsimine göre de ürün değişikliği yapabilirsiniz. Ancak giyilip denenmesi gereken ürünleri satmamanızı tavsiye ederiz .Pazarda ne satılır diyenlerin sosyete pazarında ki en iyi seçeneği küçük ağırlığı olmayan tekstil ürünleridir.

 

Pazarda Satılan İlginç Ürünler

Pazarda satılan ilginç ürünler
Pazarda satılan ilginç ürünler

Son zamanlarda pazarda satılan leke çıkarıcı, pratik soyacaklar vb. ilginç ürünler görmeniz mümkün.Bir çok kişide pazarda satılabilecek ilginç ürünler aramaktadır.Öncelikle bu tarz ürünler için Çinliler tarafından üretilen mallara göz atmanız işinizi kolaylaştıracaktır.Peki pazarda ilginç ürün satmak mantıklı mı?

Aslında kalıcı olarak müşteri edinebileceğiniz ürünler satmak sizin için her zaman daha mantıklı olacaktır.İlginç ürünler kısa vadeli ürün satmak isteyenler için mantıklı olabilir.Uzun vadeli düşünüyorsanız, kalıcı müşteri edinebileceğiniz gıda tarzı ürünlere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır.

 

Toptan Alınıp Satılabilecek Ürünler

Toptan alınıp satılabilecek ürünler
Toptan alınıp satılabilecek ürünler

Pazarda ne satabilirim diyen arkadaşların bir ürünü toptan alması kar etmesi için yeterli değildir.Toptan ürünler artık her perakende müşterisi tarafından ulaşılabilecek konumdadır.Bu nedenle fabrikadan alabileceğiniz mallar size kar ettirir.Eminönü, İstoç, Merter, Zeytinburnu gibi toptan satıcılarının olduğu yerler, online toptan fiyatına perakende ürün satışını geçmişlerdir.

Yani sizin pazarda satacağınızdan daha düşük fiyatlara online olarak satış yapmaktadırlar.İstanbul’da Bayrampaşa, Esenler, İkitelli gibi ilçelerde yer alan organize sanayi bölgerine gidip, toptan ürün talebinde bulunabilirsiniz.

 

Not: Bir çok semt pazarında replika ürün satışı yapan esnaflar görebilirsiniz.Bu tarz ürünlerin kalıcı satıcılığı olunmaz.Hem satmanızı hem de gitmenizi tavsiye etmiyoruz.

 

Pazarda ne satılır, pazarda satılabilecek ürünler, seyyar pazar ürünleri ” gibi konularda detaylı bilgiler sunduk.Yazımızı beğendiyseniz yorum yaparak bizlere destek olabilirsiniz.

Scroll to Top