Para Kazandıran Mobil Uygulamalar Listesi 2022

Para Kazandıran Uygulamalar

Yapılan araştırmalara göre bir insan günde en az 5 saatini akıllı telefonuyla geçiriyor. Akıllı telefonlarda kullandığımız uygulamalara harcadığımız zaman ise bu sürenin çoğunluğunu oluşturuyor. Sosyalleşmek, video izlemek, yeni yemek tarifleri öğrenmek gibi birçok amaç için kullandığımız akıllı telefon uygulamaları günümüzde para kazanmak için de yaygın olarak kullanılıyor. Para kazandıran uygulamalar kullanıcılarına her ay düzenli ek gelir kazandırıyor.

Para Kazandıran Uygulamalar
Para Kazandıran Uygulamalar

İnternette para kazandıran cep telefonu uygulamaları olarak bilinen programların her biri kullanıcılarına farklı şekillerde para kazandıran uygulamalardır. Bu uygulamaların bazılarında para kazanmak için anket doldurmak, video izlemek gibi çeşitli görevleri yerine getirmeniz gerekmektedir.

 

Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran uygulamalar temelde dört farklı türde incelenebilir. Bunlar; kullanımı ücretsiz olan ve para karşılığında basit görevleri gerçekleştirdiğiniz uygulamalar, ekonomik olarak tasarruf etmenize yardımcı olan ve tasarruf yaparak para kazanmanızı sağlayan uygulamalar, alışverişlerde fırsatlar ve hediyeler sunarak para kazanmanızı sağlayan uygulamalar ile çalışarak para kazanmanızı sağlayan uygulamalar olarak sıralanabilir.

 

1. Swagbucks

Swagbucks programı, anket doldurarak ve çeşitli görevleri yerine getirerek para kazandıran uygulamalar arasında en popüler uygulamalardan biridir. Swagbucks, internette alışveriş yaparken, internette dolaşırken ve video izlerken hızlı para kazanmanıza yardımcı olur. Ayrıca programda çeşitli anketlere katılabilir veya daha fazla para kazanmak için çeşitli oyunlar da oynayabilirsiniz. Program size kazandığınız parayı ödül olarak hesabınıza aktarır. Siz daha sonra bu ödülleri nakit para veya hediye kartı olarak kullanabilirsiniz. Swagbucks ile hediye kartları kazanmanın bazı yöntemleri vardır. Bunlar; Amazon, Walmart, Target ve Starbucks gibi mağazalardan internet üzerinden alışveriş yapmak, anket doldurmak, video izlemek, oyun oynamak, oyun satın almak ve arama motorlarında arama yapmaktır. Ayrıca bir arkadaşınız sizin linkinizle uygulamaya üye olduğunda da ekstra para kazanırsınız. Üye olmak için herhangi bir ücret yatırmanıza gerek olmayan bu uygulamada, bir anketin sorularını yanıtlayarak 200, arama motorunuzu düzenleyerek 20, çeşitli web sitelerinde dolaşarak site başına 2 ila 5, video izleyerek her video başına 2 sb, oyun oynayarak 500 ila 1000 sb kazanırsınız. Swag Bucks (yağma – para) ifadelerinin kısaltması olan SB’lerinizi alışveriş yapmak için hediye kartına dönüştürebilir veya nakit paraya çevirebiliriniz. Uygulamada altın anketleri yanıtlayarak yüksek puan kazanırsınız. Her gün size sunulan anketi tamamladığınızda ise 1 sb puanı kazanırsınız. Uygulamada 3 dolara ulaşan puanlarınızı kullanabilirsiniz. Uygulamadan kazandığınız puanları Amazon’da kullanabilirsiniz. Uygulama Türkiye üzerinden giriş yapılamadığı için ve giriş yapabilseniz bile uygulama sadece  Amerika Birleşik Devletleri (ve bölgeleri), İrlanda, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Kanada, İspanya, Portekiz ve Birleşik Krallık’ta yaşayan kullanıcılara para ödediği için uygulamayı Türkiye’den VPN ile kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Okuyunuz: En Yeni İş Fikirleri

 

2. Survey Junkie

İnternetten para kazanmanızı sağlayacak bir diğer uygulama ise Survey Junkie uygulamasıdır. Survey Junkie para kazandıran uygulamalar arasında en çok kullanılan uygulamadır. Bu uygulamayı telefonunuza indirip uygulamadaki anketlere katılarak siz de para kazanabilirsiniz. Uygulamada katıldığınız anketler için sanal para kazanırsınız. Daha sonra, kazandığınız bu sanal paraları hediye kartı olarak kullanabilir veya nakit para olarak banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Uygulamanın en büyük avantajı, program üzerinden kazandığınız tüm sanal parayı aracı bir kuruma gerek olmadan direkt banka hesabınıza aktarabilmenizdir. Ayrıca kazandığınız sanal paraları Amazon’da alışveriş yaparak da harcayabilirsiniz. Program tamamen ücretsizdir. Hiçbir para ödemeden uygulamayı telefonunuza indirip üye olabilir, üye olduktan sonra anketlere katılarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

3. Wikibuy

Wikibuy, web sitelerinden ve mağazalardan en ucuz fiyatlarla alışveriş yapmanızı sağlayarak para kazandıran uygulamalar arasında en popüler uygulamadır. Wikibuy ile internet üzerinden alışveriş yaparak ödüller kazanabilir, en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirdikten sonra, program size her satın alma işleminizde en iyi teklifleri ve indirimleri sunar. Wikibuy, size en iyi fırsatları ve fiyatları sunmak için binlerce web sitesini otomatik olarak inceler. Wikibuy aynı zamanda barkodları taramanızı ve aynı ürünü daha düşük fiyata sunan mağazaları bulmanızı sağlamaktadır. Ayrıca uygulamada elde edeceğiniz kupon kodları çeşitli internet sitelerinde ek para olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca uygulamada programın ortaklarından alışveriş yaparak bir ürün satın aldığınızda da çeşitli hediyeler kazanırsınız. Bu uygulama tamamen ücretsizdir.

 

4. Airbnb

Evinizde fazla bir kullanım alanınız varsa, bu alanı kiralayarak para kazanabilirsiniz. Para kazandıran uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer alan Airbnb uygulaması, dünya çapında milyonlarca insanın aylık ek gelir elde etmesini sağlayan bir uygulamadır. Airbnb, anında para kazanmak için odanızı, apartman dairenizi veya boş evlerinizi kiralamanız için size güvenilir bir platform sağlar. Program sayesinde dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşabilir, odanızı veya evinizi günlük, haftalık, aylık olarak kiralayarak para kazanabilirsiniz. Airbnb hem Türkiye’de hem de dünyada son derece popüler bir uygulama olduğundan, pazarlama veya tanıtım konusunda endişelenmenize de gerek yok. Airbnb, pazarlamadan rezervasyonlarınızı planlamaya kadar her şeyi sizin yerinize yapmaktadır. Ayrıca Airbnb, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına almak için her rezervasyonunuza 1 milyon dolarlık maddi hasar koruması ve 1 milyon dolarlık kaza sigortası yapar. Airbnb uygulaması, kullanıcıların deneyimlerini paylaşmalarına ve yorum yapmalarına izin veren bir uygulamadır. Bu sayede sizin evinizde kalmaktan memnun olan ziyaretçilerinizin yorumları ile ziyaretçi sayınız da artar. Uygulama sadece oda veya ev kiralama uygulaması değildir. Bu uygulama ile sizde kalacak olan ziyaretçilere yerel turlar düzenleyerek de ekstra gelir elde edebilirsiniz. Böylece yemek, ulaşım ve kültürel etkinlikler gibi ek hizmetler sunarak ekstra para kazanabilirsiniz. Airbnb’de listeleme yapmak ücretsizdir. Ancak, uygulama rezervasyonlarda yüzde 3 komisyon kesintisi almaktadır.

 

5. Earny

İnternette yapacağınız alışverişlerde nakit para kazanmanızı sağlayan bir uygulama da Earny uygulamasıdır. Bu uygulama, para kazandıran uygulamalar listesinde en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Earny, ürünlerin fiyatları düştüğünde otomatik geri ödeme alabilmeniz için size kişisel bir finans asistanı olarak hizmet verir. Uygulama size internette alışveriş yaparken en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca bu uygulama sayesinde ürünlerin fiyatlarının geçmişten günümüze kadar takibini yapabilirsiniz. Aynı zamanda ilgilendiğiniz ürünlerin fiyatları düştüğünde size bildirimle haber verir. Alışverişte tasarruf ederek para kazandıran uygulamalardan biri olan Earny, size tüm alışverişlerinizde maksimum tasarruf etmenizi sağlayacak bir uygulamadır. Yapmanız gereken tek şey, ilgilendiğiniz ve satın almayı düşündüğünüz ürünlerin uygulamada bir listesini oluşturmak. Uygulama bu ürünlerin fiyatları düştüğünde size haber verecektir. Uygulamada Amazon’da satılan tüm ürünler için asistanlık hizmeti de alabilirsiniz. Amazon, ürünlerinizin teslimatını geciktirdiğinde uygulama sayesinde paranızı geri alırsınız.

 

6. Google Ödüllü Anketler

Para kazandıran uygulamalar konusunda kullanabileceğiniz bir diğer uygulama, Google ödüllü anketler uygulamasıdır. Uygulamayı google store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Google Surveys tarafından geliştirilmiş bir uygulama olan Google Ödüllü Anketler uygulaması ile kısa anket sorularını yanıtlayarak Google Play kredisi kazanabilirsiniz. Anketlere katılmak ise oldukça kolay. Uygulamayı indirip kendinizle ilgili temel soruları yanıtladıktan sonra haftada bir kez anket almaya başlarsınız. Google Ödüllü Anketler, Google anketlerine katılarak ödeme aldığınız, Google’ın ödüle dayalı bir uygulamasıdır. Google bu uygulama ile size kısa anketler sunar ve bunları doldurduğunuzda size ödeme yapar. Google Ödüllü Anketler uygulamasında “En iyi logo hangisi?”, “En ilgi çekici tanıtım hangisi?”, “Planladığınız bir sonraki seyahat ne zaman?” gibi çeşitli sorular sorulur. Bu soruları yanıtladığınızda ise ekstra para kazanırsınız. Kazandığınız ödülleri Google Play üzerinden alabilirsiniz. Uygulamada, kamuoyu yoklamaları, otel incelemeleri ve satıcı memnuniyeti anketleri dahil olmak üzere birden fazla konuda size çeşitli sorular yöneltilir. Her anketi yanıtlamanın süresi ise genellikle 10 saniye ile 1 dakika arasında değişmektedir. Bu uygulamadan kazandığınız parayı Google Store üzerinden kitap ve oyun satın almak veya film kiralamak için kullanabilirsiniz. Aynı uygulama İOS’ta da bulunmaktadır. Uygulama tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

 

7. StepBet

Günlük attığınız adımlara göre ödüller kazandıran Stepbet, para kazandıran uygulamalar arasında en popüler olan uygulamalardan biri. StepBet, kişiselleştirilmiş hedefler belirlemenize ve bu hedeflere ulaştığınız için ödüller kazanmanıza olanak tanıyan bir fitness uygulamasıdır. Ayrıca para ödülü ile sizi günde daha fazla adım atmanız için teşvik eden, oldukça faydalı bir uygulamadır. StepBet uygulamasında ödül kazanmak için belirli sayıda adım atmanız gerekmektedir. Uygulama aynı zamanda yürümeniz gereken adım sayısına karar vermek için geçmiş harekelerinizi de takip etmektedir. Uygulamanın en büyük avantajlarından biri, kişiselleştirilmiş ve benzersiz adım hedefleri belirlemenizi sağlamasıdır. Ödül kazanmak için çeşitli oyunlar oynayacağınız uygulamada adımlarınız sayılarak ödülünüz belirlenir. Bir oyunda diskalifiye olursanız hemen yeni oyun hakkı kazanırsınız. Kazandığınız puanları gelecekteki oyunlarınız için kullanabilirsiniz. Ancak uygulama şimdilik sadece Paypal üzerinden ödeme yapmaktadır.

 

8. Mistplay

Mobil oyun oynarken para kazandıran bir uygulama olan Mistplay, mobil oyunlar oynadığınız için sizi ödüllendiren bir programdır. Uygulamayı yükleyin, bir oyun seçin ve puan kazanmaya başlayın. Kazandığınız puanları iTunes, Amazon, Nintendo ve Xbox’ta hediye kartı olarak kullanabilirsiniz. Uygulama, eğlenceli bir şekilde zaman öldürmenize ve ayrıca biraz ekstra para kazanmanıza olanak tanımaktadır. Uygulama tamamen ücretsizdir. Ancak İOS versiyonu yoktur, uygulama yalnızca Google Playstore’dan yüklenebilir. Para kazanmak için belirli bir süre boyunca farklı oyunlar oynamanız gerekmektedir. Belirli bir seviyeye ulaştığınızda, uygulama kredi vererek sizi ödüllendirmektedir. 200 puan seviyesine ulaştığınızda 100 bonus puanı kazanırsınız. Uygulama size kaydolduğunuzda ekstra 15 puan vermektedir. Uygulamaya Facebook veya e-posta adresiniz üzerinden de kayıt olabilirsiniz. Uygulamada kazandığınız her 1500 puan 5 dolar değerindedir.

 

9. HealthyWage

Kilo verirken 10.000 dolara kadar para kazandıran HealtyWage, günümüzde en popüler para kazandıran uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. HealthyWage, fitness ile spor yaparak ve sağlıklı kilo vermenizi sağlayarak para kazandıran bir uygulamadır. Uygulama öncelikle size kilo vermeniz için mükemmel bir motivasyon sağlamaktadır. Kilo vermenize yardımcı olacak finansal teşvikler ve nakit ödüller ile yarışmalar sunmaktadır. Vermeniz gereken kilo miktarını belirlemek için HealthyWage hesaplayıcısını kullanabilirsiniz. Hesaplayıcı ayrıca kilo vererek veya diğer fitness seviyelerini tamamlayarak kazanabileceğiniz ödül miktarını da belirlemektedir. Uygulamada isterseniz tek başınıza, isterseniz kurumsal olarak iş arkadaşlarınızla birlikte kilo verip para kazanabilirsiniz.

 

10. Fiverr

Fiverr, programlama, video ve animasyon gibi 200’den fazla kategoride iş imkanı sunan bir uygulamadır. Fiverr, para kazandıran uygulamalar arasında çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir. Fiverr 2010 yılında kurulmuştur. İsmi ise İngilizce ‘fiver’ (beşlik) anlamına gelmektedir. Çünkü Fiverr ilk zamanlarda, tüm hizmetlerin 5 dolara sunulduğu bir platform olarak kurulmuştu. O zamanlar çalışanlar hizmetlerini sadece 5 dolara müşterilere sunuyordu. Bugün ise böyle bir zorunluluk yoktur. Siz de uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek ve insanlara birçok farklı alanda hizmet sunarak para kazanabilirsiniz. Fiverr uygulamasında para kazanabilmek için öncelikle uygulamada bir profil oluşturmalı ve kendinize bir ilan açmalısınız. Bu ilanlara uygulamada ‘gig’ adı veriliyor. İlanınızda müşterilerinize sunduğunuz hizmeti tanıtmalı, sunduğunuz hizmet karşılığında ne kadar ücret aldığınızı da belirtmelisiniz. Uygulamada “Alıcı” olarak adlandırılan müşteriler, ilanınıza tıklayıp size sipariş verirler. Siz aldığınız işi tamamladığınızda ödeme alırsınız. Fiverr uygulamasında çalışanlar iş yaptıkça seviyeleri yükselir ve iş alma olasılıkları da artar. Fiverr, aldığınız her ödemeden yüzde 20 komisyon almaktadır. Hem İOS hem de android telefonlarda kullanılabilen uygulamada çalışarak düzenli ve yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Fiverr Türkiye’de de çok yaygın bir uygulama olduğu için ilanınızı Türkçe yayınlayarak Türk müşterilere satış yapabilirsiniz. Fiverr’da işletme, pazarlama, grafik tasarım, müzik, video ve animasyon, programlama, çeviri, yazarlık, editörlük gibi birçok alanda hizmet verebilirsiniz.

 

11. Upwork

Eğer İngilizce biliyorsanız, dünya genelinde oldukça popüler bir uygulama olan Upwork uygulaması ile çalışarak para kazanabilirsiniz. Upwork, yazarlık, grafik tasarım ve web tasarım gibi alanlarda serbest çalışanlar için oldukça yaygın olarak kullanılan bir uygulamadır. Uygulama, freelance çalışan kişilerin iş bulmasına, müşterilerle iletişim kurmasına ve ödeme almasına yardımcı olmaktadır. Upwork’de para kazanmaya başlamak için uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra bir profil oluşturmalısınız. Profilinizde çalışacağınız alanı, yeteneklerinizi, eğitim bilgilerinizi, saatlik çalışma ücretinizi de yazmalısınız. Profilinizi oluşturduktan sonra uygulamada işverenlerin yayınladığı iş ilanlarına teklif gönderebilirsiniz. Upwork’de saatlik veya proje bazında işlerde çalışarak para kazanabilirsiniz.Teklif yaptığınız işverenler profilinizi inceleyip teklifinizi kabul ettiğinde size işin detaylarını gönderirler. Siz işi teslim ettiğinizde ise kazandığınız ücret Upwork hesabınıza yatırılır. Upwork uygulamasında tüm işler temelde üç farklı türdedir. Bunlar saatlik işler, sabit ücretli işler ve düzenli ödeme aldığınız işlerdir. Saatlik işler Upwork’te yayınlanan tüm işlerin yaklaşık yüzde 80’ini oluşturmaktadır. Sabit ücretli işler ise ücreti sabit olan, tek seferlik, proje bazlı işlerdir. Örneğin sabit ücretli olarak bir müşteriye 3 bin dolar kaşılığında bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Düzenli ödeme aldığınız işler ise genellikle bir müşterinin sizinle çalışmaya devam etmeyi istediği durumlarda kullanabileceğiniz iş türüdür. Bu işlerde müşteriyle çoğunlukla haftalık çalışacağınız konusunda anlaşırsınız ve haftalık sabit bir ücret belirlersiniz. Örneğin haftalık 200 dolara anlaştığınız bir müşteriye her hafta farklı bir iş teslim ederek aynı kişiyle çalışmaya devam edersiniz. Uygulamanın en büyük avantajı müşterilerle sizin aranızda güvenli bir çalışma platformu oluşturmasıdır. Aynı zamanda Upwork’de paranızı almak için aracı kurumlara da ihtiyacınız yoktur. Çünkü Upwork’de ödemeler doğrudan banka hesabınıza yapılabilmektedir. Ancak uygulamanın bazı olumsuz yanları da vardır. Örneğin, Upwork’de uygulamayı indirmek ve kullanmak ücretsiz olsa da, bir müşteriyle iletişim kurabilmek için her defasında hizmet ücreti ödersiniz. Aynı zamanda uygulamada kazanç elde ettikten ancak 10 gün sonra ödeme alabilirsiniz. Ayrıca  Upwork, tamamladığınız bir işin ücretine bağlı olarak kazancınızdan yüzde 5 ila yüzde 20 arasında bir kesinti yapar.

Kaynak: https://mobil11.net/para-kazandiran-uygulamalar-listesi-2022/

Scroll to Top