Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar 2022

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar 2

Oto ekspertiz firması açmak istiyorsanız 2 seçeneğiz var. Ya sıfırdan bir marka oluşturacaksınız, ya da bayilik alacaksınız. Sıfırdan bir marka oluşturmanın riskli ve maliyetli olduğunu sayarsak, oto ekspertiz bayiliği almak daha mantıklı olacaktır. Sektörde 50’den fazla oto ekspertiz bayilik veren firmalar mevcut. Bayilik fiyatları, başvuru şartları, marka değeri ve bayilere sunulan imkanlar bakımından birbirlerinden ayrışmaktadırlar. Peki siz oto ekspertiz bayilik seçenekleri arasında hangisini değerlendirmelisiniz? Sizler için bu sektörde bayilik veren 20 adet firmayı sundukları imkanlarla birlikte detaylıca inceledik. Oto ekspertiz bayilik veren firmalar başlıklı yazımızda bu firmaların franchise bedeli, bayilik alma maliyeti ve kar marjı gibi tüm detayları bulabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar
Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Öncelikle oto ekspertiz açmak ve bayilik almak için bu firmaların kalite standartlarına uyup, uymadığını denetlemelisiniz. Alacağınız ekspertiz bayiliğinin TSE standartlarına karşılaması, TS 13805 ( TSE HYB ) belgesinin alınabilmesi, ISO, CE, SG, UKAS, NAVIGA gibi akreditasyon kuruluşları ile anlaşmalı olması oldukça önemlidir. Bayilik veren bir çok firma bu yetkinlik belgelerine sahiptir. Ancak sizlere daha uygun fiyatları oto ekspertiz bayiliği sunabileceklerini söyleyenler için bu tarz sertifikaları özellikle denetlemelisiniz.

 

Oto ekspertiz bayilik şartları arasında oto ekspertiz uzmanlığı sertifikasına sahip olunması şartı aranabilir. Buna bir nevi ustalık belgesi gözüyle de bakabilirsiniz. Aktif olarak uzak eğitim programı ile bu sertifika 300 TL’den verilmektedir. Tabi aynı zamanda oto ekspertiz bayiliği alacağınız firmalar sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

 

Oto ekspertiz bayiliği alırken  asıl dikkat etmeniz gereken konu ise, personel ve eğitim desteğinin firmalar tarafından size sunuluyor olmasıdır. Yanal kayma cihazı, dyno 4 x2 veya 4 x4 testleri, süspansiyon ve fren test cihazları her firmada farklı özelliklere sahip olabilir. Bu nedenle oto ekspertiz bayilik veren firmaların kendi cihazları için eğitim desteği sunması gerekir. Bir çok firma maalesef, bayilik vermeyi makine satmak olarak görmelidir. Satış sonrası alt bayi personellerine herhangi bir destek sunulmuyor olması, iş akışını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle bayilik alacağınız firmanın ürünlerle ilgili yetkinliklerini de denetlemelisiniz.

 

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar 2
Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar 2

Bu sektörde daha önce yer almış olun ya da olmayın. Oto ekspertiz bayiliği almak için firmaların sizden talep ettiği mevcut yatırım tutarını karşılayabiliyor olmanız yeterlidir. Yatırım tutarı doğrultusunda aşağıda yer alan oto ekspertiz bayilik veren firmalar tarafından anahtar teslim işletme kuruluşu yapılır. Sizlere isteğiniz doğrultusunda personel ve eğitim desteği sağlanır.

 

Firmaları sıralamadan önce sahibinden sitesinde yer alan devren oto ekspertiz firmalarını da inceleyiniz. Bazı firmaların devir ilanlarında artış görebilirsiniz. Bu durumu rağbet görmemek ya da alt bayi tarafından duyulan memnuniyetsiz olarak algılayabilirsiniz. Bayilik alacağınız firmaların yatırım geri dönüş süresi, aktif şube sayıları, reklam desteği, katılım payı, gelirden pay alımı ve isim hakkı bedeli gibi açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyiniz. Şimdi oto ekspertiz bayilik veren firmalar listesini sıralayalım:

 

1. Umran Oto Ekpertiz

Umran Oto Ekspertiz
Umran Oto Ekspertiz

Sektörde markalaşmayı başarmış ilk oto ekspertiz firmaları arasında yerini almaktadır. Kalite ve güvenceyi esas almış olan firma bayileri, yoğun iş temposuna sahiptir. Sektördeki ilk firmalar arasında yerini almış olmaları, onları bu konuda avantajlı kılmaktadır. Umran oto ekspertiz bayiliği alacak olan girişimcilerin sektörde tecrübe ve bilgi sahibi olması gerekmekte. Aynı zamanda yeterli yatırım ve firma tarafından uygun görülecek bir iş yeri alanı gösterilmelidir.

 

2. Otorapor Ekspertiz Bayilik

Oto Rapor Ekspertiz Bayiliği
Oto Rapor Ekspertiz Bayiliği

İLAP  Holding iştirakleri arasında yer alan Otorapor sektöründe en prestijli firmaları arasındadır. 2007’de İstanbul’da kurulmuştur ve bugünlerde tüm Türkiye’ye yayılmayı başarmış bir firmadır. Oto ekspertiz bayilik alacak olanlara anahtar teslim kurulum yapılır. Kurulum yapılacak olan, oto check-up cihazları için firma tarafından belirli bir süre garanti ve teknik servis desteği sunulur. Şimdilerde mobil oto ekspertiz alanında da firma tarafından bayilik verilmektedir. 30 yıllık deniyim, filo anlaşmaları, teknik servis destek ağı, müşteri erişim ağı ve yüksek teknoloji ürünler kullanılması Otorapor firmasını avantajlı kılmaktadır.

 

 

3. Garanti Oto Ekspertiz Bayiliği

Garanti Oto Ekspertiz
Garanti Oto Ekspertiz

Türkiye’nin en gelişmiş oto ekspertiz parkuruna sahip firmalar arasında yer alır. 1999 yılından beri otomotiv sektöründe yer alıp, 2009 yılından itibaren ekspertiz sektörüne girişi yapmış bir firmadır. 225 TL’den başlayan oto ekspertiz ücretleri konusunda rakiplerine göre oldukça rekabetçi sayılırlar. DynoTR markalı ekspertiz cihazları ile şubelere makine ve parkur desteği sağlanır. Oto ekspertiz bayiliği alacak olanlar peşin ya da teminatlı ipotek kredisi ile satın alma gerçekleştirebilir. Garanti oto ekspertiz bayilik şartları için web siteleri üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

4. Hospitacar Oto Ekspertiz Bayilik

Hospitacar Oto Ekspertiz Bayilik
Hospitacar Oto Ekspertiz Bayilik

Kendi oto ekspertiz makine ve cihazlarını geliştiren firma olması nedeniyle bir çok firmadan daha avantajlı fiyatlar sunmaktadırlar. Performa marka cihazlar ile girişimcilere detaylı analiz yapılabilecek bir parkur sunulur. 5 yıl süren makine Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2013 yılında kurulmuş bir şirkettir. Alt bayilerden isim hakkı ve ciro üzerinden pay talep edilmez. Yer seçimi, tadilat, lokasyon, maliyet ve geri dönüşüm konusunda firma yetkileriyle birlikte bir çalışma yapılır. Tüm oto ekspertiz kurulumu için 120 Bin TL ile 160 Bin TL arasında minimum bayilik kurulum bedeli alınır. Açacağınız ekspertiz dükkanının büyüklüğüne ve seçeceğiniz ekipmanlara göre bu ücretlerde artış yaşanabilir. Hospitacar bayilik şartları  için tıklayınız.

 

5. Pilot Garage Ekspertiz

Pilot Garage Oto Ekspertiz
Pilot Garage Oto Ekspertiz

Dinamik bir ekibe sahip olan Pilot Garage markası bayilik stratejisinde agresif bir büyüme modeli izlemektedir. Kısa bir sürede geniş bir bayilik ağı kurmayı başarmışlardır. İç/dış ekspertiz, motor performans test, boya-kaporta test, arıza tespit ve detaylı kontrol alanında uzmanlaşmışlardır. Bu sayede hatasız %100 doğru rapor sunma sözü verilir. Gerekli tüm sertifikalara sahip olan firma, aynı zamanda alt bayilerine eğitim, reklam desteği ve sıra dışı parkur kurma konusunda destek verir. Ortalama franchise bedeli 180 Bin TL civarındadır. Detaylar için firmanın Pilot Garage web sayfasından bilgi alabilirsiniz.

 

6. Dynobil Oto Ekspertiz Bayiliği

Dynobil Oto Ekspertiz Bayiliği
Dynobil Oto Ekspertiz Bayiliği

Oto ekspertiz alanında bayilik veren bir çok firmanın Dynobil marka cihazları kullandığını görebilirsiniz. Kendi ürettikleri son teknoloji ekspertiz cihazları ve hizmet modeli ile koşulsuz müşteri memnuniyeti hedeflemektedirler. 1980 yılında oto alım satımı yapan Dynobil firması, 2005 yılında ekspertiz sektörüne giriş yapmışlardır. 2006 yılında kendi cihazlarını üretip, bir çok şirketin teknolojik alt yapısını oluşturmuşlardır. ISO 9001 kalite şartlarına uymak ve güvenilir ekspertiz şubeleri oluşturmak adına faaliyetlerini arttırmaktadırlar. Bugün 90+ üzerinde alt bayileri mevcuttur. Bunun yanında 250+ farklı ekspertiz markasına parkur cihazları satma gururunu yaşamaktadırlar.

 

7. Experix Oto Ekspertiz

Experix Oto Ekspertiz
Experix Oto Ekspertiz

Yerli ekipman ve hızlı destek sunma politikasıyla sektörün en genç oyuncuları arasında yerini almaktadır. Oto ekspertiz alanında büyük bir marka olmaya hazırlanan Experix firması, bir çok ulusal kanalda reklam çalışmalarına başlamıştır. Kurumsal bilgi, deneyim ve tecrübeyi oto ekspertiz alanında bayilik sistemine oturtarak farklı bir vizyon hedeflemişlerdir. 4 x4 ve 4x 2 sistem kurulumu ve ilk ay 5000 TL’lik bölgesel Google reklam desteği sağlamaktadırlar. Yatırımın geri dönüş süresi ortalama 8-15 ay arasında, alt bayinin performansına göre değişiklik gösterecektir. Daha detaylı bilgi için firma web sitesi üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

 

8. Expertturk Oto Ekspertiz 

Expertturk Oto Ekspertiz
Expertturk Oto Ekspertiz

20 yıllık otomotiv sektörü sonrası, ekspertiz alanında faaliyet göstermek isteyenlere liderlik yapılır. Expertturk ile hem oto ekspertiz bayilik alma hem de mevcut ekspertiz şirketinizi dönüştürme gibi seçeneklere sahipsiniz. Firma sunmuş oldukları yazılım ile tüm işlemleri tek bir ekran üzerinden yapabileceğinizi ve müşteriye rapor halinde sunabileceğiniz söyler. Cihazlar ile birlikte ortalama 200 Bin TL kurulum bedeli alınmaktadır. Mekanik aksamlar için 3 ay ve 5000 km garanti mevcuttur. Oto ekspertiz açmak isteyip ancak tecrübesi olmayanlar için yol gösterebilecek bir şirkettir.

 

9. Code Oto Ekspertiz Bayilik

Code Oto Ekspertiz
Code Oto Ekspertiz

2016 yılında kurulan Code ekspertiz firması 40’ın üzerinde bayisi ile hizmet sunmaktadır. 140 Bin TL ile 220 Bin TL arasında değişen bayilik seçenekleri girişimcilere büyük bir avantaj sunmaktadır. 2. el araç alım satımlarında tüketicilerin güven duyması için sıfır hata politikasını benimsemişlerdir. Code oto ekspertiz bayilik şartları, bir çok firmadan daha avantajlı görünebilir. Code ekspertiz bayilerinde araç test ücretleri 200 TL ile 700 TL arasında değişmektedir. Firma web sitesi üzerinden bayilik başvuru formunu doldurduğunuz vakit, yetkili personel en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 

10. Dynomark Ekspertiz Bayiliği

Dynomark Oto Ekspertiz
Dynomark Oto Ekspertiz

1970 yılından beri otomotiv sektöründe olan Dynomark, 2010 yılında ekspertiz alanında yerini almıştır. Kendi cihazlarını üreten firma ekspertiz sektöründe söz sahibi şirketler arasındadır. 32 adet bayisi olan Dynomark, garantili ekspertiz hizmeti sunmasıyla, hızlı bir büyüme yaşamıştır. Bir çok müşteri yaptırdığı oto check up sonrası, hata payının sıfır olmasını garanti altına almak istemektedir. Bu garantiyi sunan ender ekspertiz firmaları arasında yer alır. Geniş parkurları ve uzman yönetici kadrosu ile değerlendirmeniz gereken bayilik seçeneğidir.

 

11. EFT Oto Ekspertiz

Eft Oto Ekspertiz
Eft Oto Ekspertiz

Yolcu sürüş kontrolü, fren testi, elektronik aksam, airbag kontrolü ve hasar geçmişi gibi bir çok detayı en ince ayrıntısına kadar eksiksiz inceler. EFT oto ekspertiz firması aynı zamanda ekspertiz sonrası Tur Assist güvencesi altında 1000 veya 5000 km motor mekanik garantisi sunmaktadır. Bu hizmeti sunmaları müşteri sayısını kısa sürede arttırmalarını sağlamıştır. Haliyle bayilik taleplerinde de büyük bir patlama yaşanmıştır diyebiliriz. Öğrenme isteği ve başarı konusunda kararlı olan herkesin bu işi yapabileceğini söylerler. Yatırım geri dönüş süresi ortalama 12-18 ay arasında değişmektedir. Firma tarafından seo, call center, yazılım ve teknik servis gibi bir çok konuda alt bayilere kolaylık sağlanmaktadır.

 

12. Auto Analiz Oto Ekspertiz Bayiliği

Auto Analiz oto Ekspertiz
Auto Analiz oto Ekspertiz

2013 yılında Kahramanmaraş ilinde sektöre giriş yapmış bir firmadır. Bugüne kadar Auto Analiz tarafından 100.000 üzerinde araca ekspertiz yapılıp, hizmet garantisi sunulmuştur. TSE 13805 Hizmet Yeterlilik Belgesini aldığınız taktirde, bayilik almanız oldukça kolay olacaktır. Sıfırdan kendi çabanızla bir dükkan açmak yerine, bayilik almanız hem iş yükü hem de zaman maliyeti açısından sizin için daha avantajlı olacaktır. Firma tarafından mağaza seçim desteği, ulusal kanallarda reklam, merkez proje desteği ve kurumsal kimlik gibi bir çok konuda destek sağlanmaktadır.

 

13.  Otonubil Oto Ekspertiz

Otonubil Oto Ekspertiz
Otonubil Oto Ekspertiz

Tüm Türkiye’de tarafsız ve uluslararası standartları karşılayan bir ekspertiz firması olmayı hedefleyerek yola çıkmışlardır. Oto ekspertiz bayilik almak isteyenler için standart ve premium seçenekler sunulur. Standart pakette minimum 150 m² alan gereksinimi, premium konseptte ise minimum 200 m² alan gereksinimine ihtiyaç duyulur. 22 şehirde 4 adet bölge müdürlüğü ve 110 çalışana sahip olan firma, günlük 2500 araç ekspertizi yapmayı hedeflemektedir. Başarıya önem veren firma açılış sonrası da alt bayiye destek olmakta ve pazarlama faaliyetlerini takip etmektedir.

 

14. D-Expert Tüv Süd Bayiliği

D-expert Tüv Süd Bayiliği
D-expert Tüv Süd Bayiliği

1951 yılında grubu başta otomotiv olmak üzere bir çok sektörde aktif olarak yer almaktadır. Uluslararası akreditasyon kuruluşu olan Tüv Süd D-expert şirketi Doğuş grubunun alt şirketlerindendir. Müşterilere full ekspertiz yaptırmaları karşılığında 3 ay, 6 ay ve 12 ay gibi garanti sunulmaktadır. Bu garanti incelenen aksamlar ve raporda sunulan bilgiler doğrultusunda sizlere verilir. D-Expert oto ekspertiz şirketi herhangi bir bayilik seçeneği şuan için sunmamaktadır. Web sitesini incelediğimizde bayilik şartları adı altında herhangi bir seçenek ile karşılaşmadık.

 

15. Computest Oto Ekspertiz Bayilik

Computest Oto Ekspertiz
Computest Oto Ekspertiz

1987 yılında kurulmuş olup, araç servis malzemeleri, oto ekspertiz parkuru ve oto muayene parkuru üretimi konusunda hizmet vermektedir. Hemen hemen Türkiye’nin her şehrinde yetkili servislere cihaz satışı yapan bir firmadır. Oto ekspertiz bayilik veren firmalar arasında teknolojik tecrübe anlamında tüm firmaların önünde yer almaktadır. Makine ve ekipman kurulumu sonrası 10 yıllık cihaz garantisi sunması, bir çok girişimcinin Computest markasını tercih etmesini sağlamıştır. Tabi tek avantaj bu değildir. Computest oto ekspertiz firması ile ilgili detaylı bilgi almak için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

16. Oto Experim Bayilik

Oto Eksperim Oto Ekspertiz Bayiliği
Oto Eksperim Oto Ekspertiz Bayiliği

2. el araç alım satımında karşılıklı güven sağlanmasını hedeflemiş bir şirkettir. Toplamda  7500 m² kapalı alan, 3500 m² açık alanda 120 kişilik ekip ile müşterilere hizmet verilir. Bugüne kadar 70 Bin araç Oto experim parkurundan geçip, güvenle alınıp satılmıştır. Firma başarılı bir bayilik ağı kurmak adına, girişimcilerde bir takım yetkinlikler aramaktadır. Otomotiv servis alanında bilgi sahibi olunması, iş çevresi ve potansiyel müşteri ağı bayilik alacak kişiler için avantaj sağlayacaktır.

 

17. Dynomoss Oto Ekspertiz

Dynomoss Oto Ekspertiz
Dynomoss Oto Ekspertiz

Dynomoss markası ile ilk 2008 yılında faaliyete geçen şirket, 2019 yılında itibaren bir çok ilde şube açmayı başarmıştır. TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında kullanılan Alman Maha markası ve Bosch markasını ölçüm cihazı olarak kullanan tek kurumsal şirkettir. Sizlerden bayilik başvuru formunu doldurmanız ve ilgilendiğiniz bayilik kitini seçmeniz istenir. 48 saat ile 72 saat arasında değerlendirilen başvuru onaylanırsa süreç başlar. Bu süreçte işletme yeri bulma, kira sözleşmesi, eğitim ve inşaat alanında firma ile birlikte hareket etmeye başlarsınız.

 

18. Otonutanı Oto Ekpertiz Bayiliği

Otonutanı Oto Ekspertiz Bayiliği
Otonutanı Oto Ekspertiz Bayiliği

2017 yılında ilk şubesini Samsun’da açan firma, aynı zamanda oto ekspertiz cihazları üretimi yapmaktadır. Firma 20’in üzerinde farklı şehirde oto ekspertiz bayiliğine sahip. Toplamda 1500 metrekare kapalı alanda firma tarafından oto ekspertiz ölçüm cihazları üretimi yapılır. Kaliteli ve güler yüzlü hizmeti ilke edinen şirket ISO 9001 -2015 ve bir çok kalite sertifikalarına sahiptir. Müşterilere 150 TL’den başlayıp 700 TL’ye kadar çıkan farklı paketlerde ekspertiz hizmeti sunulur. Bu da fiyatlar açısında rekabetçi olmasını sağlar.

 

19. Auto Kale Oto Ekspertiz

Auto Kale Oto Ekspertiz
Auto Kale Oto Ekspertiz

1994 yılında sektöre boya ve kaporta ile giren şirket, 2010 yılında ekspertiz sektörüne adım atmıştır. Bu alanda var olan tecrübelerini garantili hizmet sunarak, kaliteye ve güvene önem vermektedirler. Son teknoloji cihaz ve sağlam yazılım alt yapısı ile bayilerine önemli bir avantaj sağlamaktadırlar. Bayilik başvurunuz sektördeki bilgi ve tecrübenize göre kabul edilir. Kabul aşamasından sonra iş yeri fizibilitesi ve lokasyon arama çalışması yapılır. Firma mimarı tarafından anahtar teslim bir şekilde işletme, alt bayi sahibine teslim edilir. Bunun yanında personel eğitini, reklam desteği ve teknolojik altı yapı desteği gibi farklı ayrıcalıklar sağlanır.

 

20. Mutlu Oto Ekspertiz

Mutlu Oto Ekspertiz
Mutlu Oto Ekspertiz

Sektörde bilgi ve deneyimi geniş olan ancak ekspertiz alanında en genç firmalar arasında yerini almıştır. Mobil ekspertiz bayiliği ve muayene öncesi hazırlık gibi ekstra hizmetler sunulmaktadır. Sadece TSE belgeli işletmelerin ekspertiz yapabiliyor olması ve ikinci el araç satışında getirilen ekspertiz zorunluluğu, Mutlu ekspertiz firmasının büyümesini hızlandırmıştır.

 

Not: Oto ekspertiz bayiliği almak dışında farklı iş fikirleri ile ilgili bilgi almak için 100 Adet Dükkanı Açma Fikirleri başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Oto Ekspertiz Bayiliği Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oto Ekspertiz Bayiliği Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Oto Ekspertiz Bayiliği Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
 • Bazı firmalar sadece makine satmak  ya da bayilik bedeli almak için bu sektöre girmektedir. Bunun anlamı da uzun vadeli düşünmek yerine, kısa vadeli kazanç sağlamayı hedefledikleri anlamına gelir. Bu tarz firmalardan uzak durmalısınız.
 • Firmaların kurumsal filo anlaşmaları olup olmadıklarını inceleyiniz. Eğer bu tarz anlaşmaları var ise, araç havuzundan gelecek olan müşterileri, sizin pazarlama faaliyetleriniz dışında ekstra gelir elde etmenizi sağlayacaktır.
 • Bu sektörde kalite yönergelerine uyuluyor olması oldukça önemli. Bazı ekspertiz firmalarının sunmuş olduğu yanlış raporlar yüzünden davalık olduklarına şahit olabilirsiniz. Bu konuda arkanızda durabilecek firmalar ile çalışmalısınız.
 • Oto ekspertiz bayiliği aldığınız firmanın sizlere sunduğu yazılım desteği oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Bazı firmalarda ekspertiz anında donan ya da hata veren programlara şahit olabilirsiniz.
 • Firmanın sunmuş olduğu reklam desteği ve bütçesine özellikle dikkat etmelisiniz. Büyüme hedefi olan firmalar hem ulusal hem de online mecralarda alt bayilere reklam desteği sunmaktadırlar. Rekabet arttıkça reklama olan ihtiyaç da artmaktadır.
 • Sizlere sunulan test malzemelerinin neler olduğu konusunda detaylı bir liste edinin. Hatta örnek bir alt bayiyi ziyaret edip, ekspertiz parkurunun hangi adımlardan oluştuğunu inceleyiniz. 
 • Bazı firmalar isim hakkı ve royalty fee bedeli talep edebilir. Bu konuda hiç bir bedel talep etmeyen firmayı da seçmekte özgürsünüz. Ancak bu tarz bedel talep eden bir firmanın size ekstra ne gibi avantajlar sunduğuna bakmalısınız.
 • Oto ekspertiz dışında bazı firmalar muayene hazırlık, oto yıkama vb. kontrol seçenekleri sunmaktadır. Bunların yasal zemine uygun olup olmadığını incelemelisiniz.

 

Oto Ekspertiz Bayilerinde Bulunması Gereken Cihazlar

Oto Ekspertiz Bayilerinde Bulunması Gereken Cihazlar 1
Oto Ekspertiz Bayilerinde Bulunması Gereken Cihazlar 1
 • Yanal kayma test makinesi
 • Boya ve Kalınlık Ölçer
 • Süspansiyon Test Makinesi
 • Tamburlu Fren Test makinası
 • Kilometre Okuma Cihazı
 • Araç Bağlantı Ekipmanları
 • Araç Lifti (Asansör)
 • Akü Test Cihazı
 • Lastik Diş Ölçer
 • Kompresyon Test Cihazı
 • Zemin Altı ya da Üstü Parkur
 • Lastik Basınç Ölçer
 • Ekspertiz Yazılım Programı

 

Yukarıda yer alan cihazlar 4 x4 ve 4 x 2 araçlar için farklılık gösterebilir. Ancak bu cihazların mutlaka bir ekspertiz firmasında bulunması gerekiyor. Oto ekspertiz bayilik şartlarını incelediğinizde, sizlere verilecek olan cihazlara da detaylıca bakmalısınız.

 

Oto Ekspertiz Bayilik Almanın Avantajı

bayilik alma avantajı
bayilik alma avantajı

Herhangi bir tecrübeniz olmasa bile, mevcut yatırım tutarını karşılayarak oto ekspertiz dükkanı açmanız mümkün. Bu sektörde yüksek kar marjı yatırımcılarını beklemektedir. Tabi sizlerden bir takım belgeler istenebilir. Eğer bu belgeler sizin tarafınızdan alınamıyorsa, yetkili ekspertiz belgesine sahip olan bir usta çalıştırabilirsiniz.

 

Herhangi bir sorun ile karşılaştığınız zaman, hakkınızda dava açılabilir. Bu gibi durumlarda bayilik veren ekspertiz firmaları, sizlerin yanında yer alacaktır. Bunu bir danışmanlık olarak da düşünebilirsiniz.

 

Kuruluş aşamasında sermaye sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Firmalar ipotekli kredi ya da leasing konusunda sizlere destek olacaktır.

 

Oto Ekspertiz bayilik veren firmalar listesi ” başlıklı yazının sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar bölümünden bildirebilirsiniz. 

Scroll to Top