Migros Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Migros Çalışma şartları

Migros, hem alışveriş yapmak için hem çalışmak için en fazla tercih edilen zincir marketlerden bir tanesidir. Kaliteli ürünleri uygun fiyata ziyaretçilerine sunmasının yanında çalışanlarına sunduğu haklar ile de güven kazanmış bir firmadır. Bu nedenle Migros çalışma şartları firma hakkında en çok merak edilenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Siz de bu şartları merak diyor ya da bu marketler zincirinde görev almak istiyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atın.

Migros Çalışma şartları
Migros Çalışma şartları

Migros Çalışma Şartları

Türkiye’nin en eski zincir marketlerinden olan Migros, çok sayıda kişiye istihdam sağlamaktadır. Firma bünyesinde işe başvurmadan önce bilinmesi gereken en önemli noktalardan birisi çalışma şartlarıdır. Merak edilen Migros çalışma şartları ve saatleri şu şekildedir…

 • Migros marketleri genel olarak sabah 08:30 ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 • Personeller iki vardiya şeklinde çalışmaktadır. Sabah vardiyası olarak isimlendirilen ilk vardiya 08:00 ile 17:30 saatleri arasında görev yapmaktadır. Akşam vardiyası olan ikinci vardiya ise 13:30 ile 22:30 saatleri arasında görev almaktadır.
 • Çalışanlar şubelere hizmet vermeden yarım saat önce gelip temizlik ve genel düzen işlerini bitirirler. Akşam da müşterilere hizmet vermeyi kestikten sonra yine genel düzeni sağlayıp yarım saat sonra işten çıkarlar.
 • Personellerin haftada bir kere izin kullanma hakkı vardır. Ayrıca 1 senesi dolan çalışanlara 14+2 günlük senelik izin verilmektedir.
 • Hafta tatilleri genelde hafta içi kullanılmaktadır. Bu günleri personeller ve mağaza yöneticileri birlikte belirlemektedir.
 • Günlük 8,5 saatlik mesaide 1 saatlik yemek molası verilmektedir. Bu molaya ek olarak bazen ara molalar da verilmektedir. Ara molalar iş yoğunluğuna, eleman durumuna göre mağaza yönetimi tarafından belirlenmektedir.
 • Personeller kendi pozisyonlarının dışında diğer pozisyonlarda da çalışabilir. Bunun için reyon görevlisi olan birisi kasa işlerine de hakim olabilmeli. Ya da kasada bulunan birisi yeri geldiğinde depo düzenlemesinde de görev alabilecek durumda olmalıdır.
 • Çalışan maaşları pozisyonlarına göre belirlenir ve her pozisyonda çalışanların ücretleri aynıdır. Maaşa ek olarak yol ve yemek parası da ödenmektedir.
 • Personeller sağlık sorunu gibi özel ve acil durumlarda erken çıkıp geç giriş yapabilirler. Bunları ertesi gün ya da başka bir müsait günde telafi ederler.

Genel olarak Migros çalışma şartları bu şekildedir. Çalışma şartları şubelere göre değişiklik gösterebilir.

Migros Çalışan Yorumları

Bu zincir mağazalarına çalışmak için başvurmadan önce eski çalışanların deneyimlerine mutlaka göz atmalısınız. Migros çalışan yorumları geneline baktığımızda olumlu değerlendirme yapanların sayısının fazla olduğunu görüyoruz. Genel olarak Migros çalışanlarının yorumlarında değinilen noktalar şu şekildedir…

 • Migros çalışanlarının çok büyük kısmı maaşlarının zamanında yatmasını olumlu değerlendiriyor. Hatta hafta sonuna denk gelen günlerde maaşlarının erken yattığını belirtiyor.
 • Genel olarak çalışanlar iş ortamındaki arkadaşlıkları olumlu değerlendirmiş.
 • Çalışanların %50’lik gibi kısmı işin kendilerini geliştirmekte olumlu etkisi olduğunu belirtmiştir.
 • İşte kariyer yapma, yükselme imkanının olması çoğu çalışan için artı olarak değerlendirilmiştir.
 • Genel olarak personeller çalışma ortamlarının stresli ve eğlenceli olduğunu belirtmiştir.

Migros çalışma şartları ve çalışanların yorumları size uygunsa artık maaşlar konusuna geçebiliriz.

Migros Personel Maaşları

Ülkemizin hemen her bölgesinde bulunan marketler zinciri çalışanlarına maaş, yol ve yemek ücreti vermektedir. Migros personel maaşları pozisyonlarına göre değişmektedir. 2022 yılı güncel çalışan maaşları şu şekildedir.

 • Migros kasiyer ve mağaza personeli maaşı: 7.500 TL
 • Migros depo personeli maaşı: 7.500  TL
 • Migros mağaza müdürü yardımcısı maaşı: 14.000 TL
 • Migros mağaza müdürü maaşı: 18.000  TL
 • Migros bölge müdürü maaşı: 23.000 TL

Yukarıdaki belirttiğimiz maaşlar full time çalışanlar için geçerlidir. Müşterilerin yoğun olduğu saatlerde ek olarak eleman gerektiğinde şubelerde part time çalışanlar da bulunmaktadır. Genelde öğrenci olan bu çalışanlar günde belirli saatlerde çalışmaktadır. Genel olarak haftanın 4 günü toplamda 30 saat çalışan bu elemanlar 5.000 TL maaş almaktadır.

Migros marketlerde çalışanların maaşları her ayın 11’inde banka hesaplarına yatmaktadır. Maaşlara ek olarak çalışanlara her ay 800 TL’lik alışveriş çeki verilmektedir. Bunun dışında eğitim gören çocuğu ola ya da kendisi eğitim gören çalışanlarına firma kırtasiye desteği vermektedir. Benzer şekilde tüm çalışanlar için gıda ve deterjan yardımı da yapılmaktadır.

Migros şubeleri dışında sanal market çalışanları da bulunmaktadır. Bu çalışanları ücretleri iki farklı şekildedir. Kendi araçları ile Migros Sanal Market’te çalışanların maaşları yaklaşık 15 bin TL civarındadır. Şirket aracı ile çalışanların ise aylığı 10 bin civarında olmaktadır.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları

Migros İş Başvurusu Şartları

Çalışma şartları ve maaşlardan sonra önemli olan bir diğer konuya geldik. Firmada çalışmak için Migros iş başvurusu şartları maddelerine uyum sağlanması gerekmektedir. İş başvurusu için gereken şartlar maddeler halinde şu şekildedir…

 • Başvuruda bulunacak adayların 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir.
 • Erkekler için askerliğini tamamlamış olması gerekir.
 • Personel adaylarının en az lise ve dengi okullardan mezun olması gerekir.
 • Tablet ve bilgisayar kullanmayı bilmeleri gerekir.
 • Sanal market iş başvurularında B sınıfı ehliyet olması gerekir.
 • İş pozisyonlarına göre ehliyet ya da üniversite eğitimi şartı aranmaktadır.

Yukarıda bulunan şartlara uyum sağlayan herkes iş başvurusunda bulunabilir.

Migros İş Başvurusu

Migros çalışma şartları uygun olanlar başvurularını üç farklı şekilde yapabilirler. İlk olarak firmanın resmi web sitesi üzerinde yer alan kariyer bölümünden başvuru yapılabilir. Bölümde yer alan Migros iş başvurusu formunu eksiksiz olarak doldurup gönderebilirsiniz. Forumda iletişim bilgileri ve ikamet ettiğiniz adres bilgilerinin doğru olmasına özen gösterin. Başvurunuz bulunduğunuz bölgede eleman ihtiyacı olduğunda değerlendirmeye alınacaktır.

İkinci olarak yakınlarınızda bulunan bir Migros şubesine Cv’nizi bırakabilirsiniz. Kendiniz, eğitiminiz ve varsa iş deneyiminiz hakkında detaylı bilgileri CV’nize mutlaka yazın. Elden teslim ettiğiniz CV’niz kısa sürede bölge müdürlüklerine gönderilip değerlendirmeye alınacaktır.

Son olarak ise İş-kur ya da diğer iş arama sitelerinde Migros’a ait açık iş ilanlarından başvuru yapabilirsiniz. Bunun için web sitelerinde yer alan ilanlardaki özellikleri ve deneyimlerinizi başvurunuzda belirtmeniz yeterlidir.

Migros şubelerinin dışında sanal marketlerde de çalışmak için başvurular yapılmaktadır. Sanal market için iş başvurularında da aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.

Migros Genel Merkez İletişimi

Firma ile ilgili merak ettiklerinize resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Migros genel merkez iletişimi için telefon numarası 0216 579 30 00 olarak belirtilmektedir. Genel merkez adresi ise; Ataşehir Atatürk, Atatürk Mah Turgut Özal Bulvarı No No:7, Turgut Özal Blv. No:7, 34758 Ataşehir/İstanbul, olarak geçmektedir. Firmaya mail göndermek için de iletisim@migros.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Migros’ta Çalışmak İsteyenlere Öneriler

Yılların tecrübesine sahip kurumsal bir firmada işe girmek ve bu işte yükselmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İşe başlamadan önce Migros’ta çalışmak isteyenlere öneriler yeni başlayacak olanlar için yardımcı olabilir.

 • Migros şubeleri hem müşteri yönünden hem de çalışma arkadaşları yönünden kalabalıktır. Bunun için insanlar ile iletişimin kuvvetli olması gerekir.
 • Genel olarak günün büyük kısmını ayakta geçirmek ilk zamanlar biraz zorlayabilir ancak ilerleyen günlerde alışkanlık olacaktır.
 • Vardiyalı çalışma sistemi çocukları olan anneler için biraz zorlayıcı olabilir. Eğer yardımcı olacak anneniz, ablanız gibi yakınınız varsa bu konuda destek alabilirsiniz.
 • Prim sistemi ile maaş veren bir firma olduğundan sıcak satışlarda ekstra kazanç elde etme imkanınızı unutmayın. Ne kadar güler yüz ile ürünleri gelen müşterilere sunarsanız o kadar fazla kar elde edersiniz.

Migros çalışma şartları, personel maaşları, çalışma ortamı hakkında merak edilenleri yazımızda ele aldık. Pazarlama ve satış alanında kariyer yapmak için siz de bu firmanın bir parçası olabilirsiniz.

Scroll to Top