Letgo’dan Para Kazanmak | Letgo Ürün Satma Taktikleri 2022

Letgodan Para Kazanmak

Mobil e-ticaret sitelerinin her geçen gün yaygınlaşması ile beraber kullanıcılar 2.el ürün alıp satmaya başladılar. Bu noktada ise yaptığı yatırımlar ile ön plana çıkan ve insanlara para kazanma fırsatı sunan Letgo ön plana çıkıyor. Letgo’dan para kazanmak oldukça kolay olduğundan basit birkaç tüyoyla tahmin ettiğinizden çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Letgodan Para Kazanmak
Letgo’dan Para Kazanmak

5 yıl önce kurulan ve yaygınlaşan Letgo’nun asıl amacı 2.el ürün alış – satışlarını canlandırmak. Bu sayede kullanıcılar al – sat işlemi yaparak para kazanabiliyorlar. Letgo ile nasıl para kazanılır merak ediyorsanız bahsedeceğimiz adımları titiz bir şekilde uygulamalısınız. Ayrıca vereceğimiz letgo satın alma tüyoları ile ürünleri daha ucuza alarak kâr marjınızı artırabilirsiniz.

Hepimizin evinde kullanmadığı ve bir kenara attığı 2.el eşyalar bulunur. Siz de bu eşyalardan para kazanmak istiyorsanız rehberimize göz atmalısınız.

Not: Letgo ile para kazanmak dışında farklı para kazanma yönetemleri için 100 Adet Yeni İş Fikirleri başlıklı makaleyi inceleyebilirsiniz.

 

Letgo’dan Para Kazanmak

Letgo'dan Para Kazanma 2
Letgo’dan Para Kazanma 2

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile beraber artık internet üzerinden para kazanmak daha kolay hale geldi. Birçok uygulama üzerinden ürün alım satımı yaparak para kazanabilirsiniz. Letgo’da bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Kullanımı oldukça kolay olan Letgo sayesinde dakikalar içerisinde satmak istediğiniz ürünleri satılıklar listesine ekleyebilirsiniz.

Letgo’dan para kazanmak için kullanmadığınız ya da uygun fiyata satın aldığınız bir ürüne ihtiyacınız var. Daha sonra ürünün fotoğraflarını çekmeniz ve uygulamaya yüklemeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise ürüne ait bilgileri ilana girmeli ve ürününüze dikkat çekici bir ilan başlığı koymalısınız. Son adımda ise ürününüzün satış bedelini belirleyerek ürünü satışa çıkartmalısınız.

Letgo’dan para kazanmak istiyorsanız al – sat işlemlerini hızlı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Bunun içinde ürünleri olabildiğince uygun fiyata almalı ve ürün satışları için fiyat araştırmalarını doğru bir şekilde yapmalısınız. Bu sayede al – sat işlemini hızlıca yapabilirsiniz.

 

Letgo ile Nasıl Para Kazanılır?

Letgo ile nasıl para kazanılır
Letgo ile nasıl para kazanılır

Letgo’dan para kazanmak için bir ürün satmanız gerekiyor. Bunun için elinizdeki bir ürünü satılığa çıkartmalı ya da satın aldığınız bir ürünü aldığınız bedelden daha yüksek bir değere satmalısınız. Bunun için;

 • Öncelikle satmak için bir ürün bulun. Sizde olan ve kullanmadığınız bir ürün satış için uygun demektir. Ürünü satılığa çıkartmadan önce temizleyin.
 • Ürünü satılığa çıkartmak için farklı açılardan resmini çekin ve uygulamaya ekleyin.
 • Ürünü yayınlamadan önce ürün bilgileri kısmını doldurmanız kullanıcıların ürün hakkında fikir edinmesini sağlayacaktır.
 • Ürün bilgilerinizi doldurduktan sonra ürününüz için bir fiyat belirleyin.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra ilanı yayınlamanız alıcıların sizinle iletişime geçmesi için yeterli olacaktır. Ürününüz diğer kullanıcıların dikkatini çektiğinde alıcılar uygulama üzerinden mesaj yoluyla size ulaşacaktır. Letgo ile nasıl para kazanılır diyorsanız bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

Okuyunuz: Fiili iş sektörleri konusunda oluşturmuş olduğumuz 100 Adet Dükkan Açma Fikirleri başlıklı yazımızı okuyarak farklı fikirler edinebilirsiniz.

 

Letgo Satın Alma Tüyoları

Letgo Satın Alma Tüyoları
Letgo Satın Alma Tüyoları

Letgo üzerinden para kazanmak için al – sat yapacaksanız satın alma için bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor. Letgo satın alma tüyoları ile ürün satın alırken nelere dikkat edeceğinizi anlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler;

 • En yeni ilanları takip edin. Yeni ilanlar daha çok ihtiyaçtan dolayı satılığa çıkartılır ve piyasanın çok altında bir bedelle satılırlar. Bu sayede eşyaları ilk siz görerek kullanıcıya teklifinizi iletebilir ve ürünü satın alabilirsiniz.
 • Bir ürünü satın almadan önce ürünün satış fiyatını internet üzerinden araştırma yaparak öğrenmelisiniz. Bu sayede o üründen ne kadar kâr yapacağınız hakkında fikir edinebilirsiniz.
 • Ürünü satın almaya karar vermeden önce daha detaylı fotoğraflarını satıcıdan istemelisiniz. Bu sayede ürünü almaya gittiğinizde hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz.
 • Ürünü satın almaya karar verdiğinizde satıcı ile telefon üzerinden görüşün. Bu hem size hem de satıcıya güven verecektir.
 • Elektronik bir ürün satın alıyorsanız ürünün düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını iyice kontrol edin.
 • Kullanmadığınız ve hakkında fikir sahibi olmadığınız ürünleri satın almaktan uzak durun.
 • Alışverişleriniz sırasında olabildiğince kalabalık ortamlarda buluşmaya çalışın.

Letgo’dan para kazanmak istiyorsanız kısaca ürün satın alırken bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sayede size kâr bırakacak olan doğru ürünleri seçebilirsiniz.

 

Letgo İlen Verme Taktikleri

Letgo ilan verme taktikleri
Letgo ilan verme taktikleri

Letgo’dan para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Sadece yanlış taktikler uygulandığı için ürün satarken zorluklarla karşılaşılmakta ve bu da satıcıların belli bir noktadan sonra bu işten vazgeçmelerine neden olmaktadır. Sizlere vereceğimiz Letgo ilan verme taktikleri sayesinde ürünlerinizi hızlı bir şekilde satabilir ve günlük kârınızı artırabilirsiniz.

 • Ürünün her açıdan detaylı ve net fotoğraflarını çekmek ürününüze daha çok kişinin talip olmasını sağlar.
 • Ürün fotoğrafları alıcıların dikkatini çeken önemli bir unsurdur. Bu nedenle fotoğraflarınızın arka planını iyi ayarlamalı ve net fotoğraflar çekmelisiniz.
 • Alıcılar ürün hakkında detaylı bilgi edinmek isterler. Bu nedenle ilan verirken ürün hakkındaki tüm bilgileri detaylı bir şekilde anlatmalısınız.
 • İlanınıza dikkat çekici bir başlık koyun.
 • 10 – 15 gün içerisinde satılmayan ilanları silerek yeniden eklemelisiniz. Çünkü letgo sisteme yeni eklenen ilanları belirli bir süreliğine ön plana çıkartır ve daha fazla alıcının ürünlerinizi görmesini sağlar.

 

Letgo Pazarlık Taktikleri

Letgo pazarlık taktikleri
Letgo pazarlık taktikleri

Al – sat işlemlerinde para kazanmanın bir numaralı kuralı kâr marjını artırmaktır. Bunun için de bir ürünü olabildiğince uygun bir fiyata almalısınız. Bu noktada ise hem araştırma hem de pazarlık yetenekleriniz ön plana çıkıyor. Ancak herkes pazarlık konusunda iyi olamayabilir. Letgo pazarlık taktikleri sayesinde siz de bir ürünü alırken nasıl pazarlık yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

 • Satıcıların büyük bir kısmı ürünlerine pazarlık payı ekler. Bu nedenle her ürün için satıcılar ile pazarlık yapın.
 • 1 haftadan eski ürünler genelde pazarlık payı olmayan ya da acil satılması gerekmeyen ürünlerdir. Bu nedenle her zaman hedefiniz yeni ürünler olsun. Yeni ürünler acil satılması gerektiği için pazarlık payında satıcılar daha esnek davranacaktır.
 • Bir ürünü almaya karar verdiyseniz satıcı ile pazarlık yaparken aynı zamanda farklı bir ya da birkaç arkadaşınızın da aynı ürün için satıcıyla pazarlık yapmasını sağlayın. Bu sayede satıcı ürün fiyatını ister istemez düşürecektir.
 • Almak istediğiniz ürünün farklı platformlarındaki fiyatlarını araştırın. Eğer daha düşük fiyat tespit ederseniz pazarlık aşamasında bunu satıcıya ileterek fiyatı aşağıya çekmeye çalışın.

Bu taktikler sayesinde letgo’dan para kazanmak sizin için daha kolay hale gelecektir.

Okuyunuz: Ticaret Nasıl Yapılır

Letgo Ürün Fiyatlandırma

Letgo ürün fiyatlandırma
Letgo ürün fiyatlandırma

Para kazanmak için ürününüzün satılması gerekir. Bunun içinde ürününüze doğru bir fiyat belirlemeniz gerekiyor. Letgo ürün fiyatlandırma işleminden önce ürün fiyatını dikkatli bir şekilde araştırmanız gerekiyor. Fiyat araştırmanızı yaparken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Öncelikle ürününüzün özelliklerini belirlemelisiniz (ürün kaç yıllık, üründe hasarlı bölgeler var mı, ürün nasıl kullanıldı vb.)
 • Ürün özelliklerini belirledikten sonra sadece letgo üzerinden değil aynı zamanda diğer satış platformları üzerinden de fiyat araştırması yapmalısınız. Çünkü alıcılar benzer ürünleri birçok satış platformu üzerinden araştırmakta ve en uygun fiyatları bulmaktadır.
 • Ürünleriniz için çok düşük fiyatlar belirlemeyin. Benzer ürünleri bulduktan sonra size kâr bırakacak ama satılmasını engel olmayacak fiyat belirlemeniz gerekiyor.
 • Fiyatlarınızın üzerine her zaman pazarlık payını ekleyin. Alıcılar pazarlık yapmayı severler. Bu nedenle pazarlık payı ekleyerek alıcılara istedikleri indirimleri yapacak ve onlara güven vereceksiniz.

Kısaca letgo’dan para kazanmak istiyorsanız ürününüzün fiyatını doğru belirlemelisiniz. Fiyatın ürünün satılmasını zorlaştırmaması ve aynı zamanda size tatmin edici bir kâr bırakması gerekir. Bu sayede al – sat işlemlerini daha istekli yapabilirsiniz.

 

Letgo ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Letgo ile iligli bilmeniz gerekenler
Letgo ile iligili bilmeniz gerekenler

Letgo, sıfır ve ikinci el ürünlerin alım – satımının yapıldığı bir platformdur. Son dönemde birçok kullanıcı artık urayı bir gelir kapısı olarak kullanmaya başladı. Letgo’dan para kazanmak amacıyla uygulamayı kullanacaksanız satışlarınızı daha hızlı yapabilmek için letgo’nun kullanıcılara sunduğu farklı satış paketlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede ilanlarınız her zaman yukarılarda yer alarak daha fazla kullanıcı tarafından görülür.

Letgo’da istediğiniz bölgede ürün araştırması yapabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra ayarlar kısmına girerek ürün araştırması yapmak istediğiniz bölgeyi seçebilir ve kaç km’lik bir bölge içerisinde araştırma yapmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu sayede farklı illerde olsa da ürün araştırması yapabilirsiniz.

Temel olarak Letgo ile ilgili bilmeniz gerekenler bunlardır. Siz de bunlara dikkat ederek letgo üzerinden al – sat işlemi ile para kazanabilirsiniz.” Letgo’dan para kazanmak ” ile ilgili aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top