İnternetten Ne Satabilirim Diyenlere Satılabilecek Ürünler 2022

İnternetten Ne Satabilirim

İnternetten ürün satarak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle hangi ürünleri satacağınıza karar vermelisiniz. Daha sonra bu ürünleri nereden satın alabileceğinizi de araştırmalısınız. İnternetten satılabilecek ürünler için karar verme aşamasında kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bunlardan en çok işinize yarayacak olan yöntem, diğer online mağazaları incelemektir. İnternetten ürün satmaya yeni başlayan girişimciler genellikle bu yöntemi kullanırlar ve hangi ürünleri satacaklarına karar vermek için online mağazalarda en fazla satılan ürünleri tespit ederler. Siz de hangi ürünleri satacağınıza bir türlü karar veremediyseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Satacağınız ürünleri tespit ettikten sonra bu ürünleri nereden satın alacağınızı araştırmalısınız. Ürünleri toplu olarak satın almak istiyorsanız, bir toptancı bulmanız gerekecektir. Toptancılarda ürünlerin fiyatları, mağazadaki fiyatlarından daha düşüktür. Yeterli sermayeniz yoksa, uygun bir perakendeciden ürün satın alıp internetten daha yüksek fiyatlara satarak kâr edebilirsiniz. Ancak ticaret yapacaksanız ürünlerinizi toptancılardan almanızın birçok avantajı olduğunu bilmelisiniz. Toptancılar genellikle oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu yüzden internetteki mağazanızı tek bir toptancıdan aldığınız ürünlerle de doldurabilirsiniz. Ancak internette satış yaparken sadece bir toptancıyla çalışırsanız, çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Örneğin toptancınız ürünlerinizi tedarik edemediğinde mağazanız boş kalır. Bu tür sorunlar yaşamamak için her zaman birkaç toptancıyla çalışmanız daha iyi olacaktır.

İnternetten Ne Satabilirim
İnternetten Ne Satabilirim

E-ticarette satışlarınızı artıran en önemli unsur sattığınız ürünlerdir. Bu yüzden e-ticaret işine yeni başlıyorsanız, detaylı bir araştırma yaparak kendinize internetten satılabilecek ürünler listesi yapmalısınız. İnternetten satacağınız ürünler, öncelikle internetten yüksek oranlarda satın alınan ürünler olmalıdır. Aynı zamanda bu ürünlerden elde edeceğiniz kâr oranları yüksek olmalıdır. Bu ürünleri tespit edebilmek için online mağazaları ve ürün yorumlarını inceleyerek internetten detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Bunun yanında internette en fazla satış yapılan kategorileri seçerek işe başlayabilirsiniz.

İnternetten satacağınız ürünlerin öncelikle benzersiz ürünler olduğundan emin olmalısınız. Satacağınız ürünler eğer internette birçok mağazada satılıyorsa satış oranlarınız daha düşük olacaktır. Bulması zor olan ve benzeri olmayan ürünler sattığınızda satış kârınız ve satış oranlarınız yüksek olur. Aynı zamanda müşterilerinizin satacağınız ürünün gerçek fiyatına ulaşamamaları da gerekmektedir. Örneğin Aliexpress gibi toptancılardan ürün satın alıp satmaya çalışırsanız, müşterileriniz ürünlerin gerçek değerini öğrenecekleri için satış yapma ihtimaliniz azalacaktır. İnternetten ürün satarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, satacağınız ürünlerin fiyat ortalamalarıdır. İnternette fazla satış yaparak kısa zamanda yüksek gelir elde etmek istiyorsanız, ürünlerinizin ortalama satış fiyatları 1 TL ile 100 TL arasında olmalıdır. 100 TL’nin üzerindeki fiyatlarda satışa sunulan ürünlerin satış oranı, 100 TL’nin altında satılan ürünlerin satış oranından daha düşüktür. Bunun nedeni insanların alışveriş yaparken çoğunlukla dürtüsel davranmalarıdır. Ancak bir ürünün fiyatı arttıkça insanlar dürtüsel davranmaktan vazgeçerek mantıklı düşünme eğilimi gösterirler. Bunun sonucunda ürün fiyatları yükseldikçe insanlar genellikle bu ürünleri satın almaktan son anda vazgeçerler. Bu yüzden eğer 100 TL’nin üzerinde ürün satacaksanız ürününüz gerçekten iyi bir ürün olmalı, kaliteli olmalı ve müşterinin satın almasına değecek bir ürün olmalıdır.

İnternetten Satılabilecek Ürünler

Tüketici elektroniği ve aksesuarları

Bebek ve çocuk bakımı ürünleri

Evcil hayvan ürünleri

Takı ve bijuteri aksesuarları

Sağlık ve güzellik ürünleri

Akıllı telefon aksesuarları

Ev eşyaları ve ev dekorasyon ürünleri

Giyim ürünleri

Ayakkabı

Egzersiz ürünleri

Tıbbi malzemeler

Oyuncaklar ve hobi ürünleri

 

Tüketici elektroniği ve aksesuarları

E-ticaret pazarında en fazla satılan ürünler tüketici elektroniği ve aksesuarlarıdır. Bu kategoriden belirleyeceğiniz ürünler, internette satılabilecek ürünler arasında en fazla satış olasılığına sahip ürünler olacaktır. İnternetten satarak para kazanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri de bluetooth hoparlörlerdir. Bluetooth 5.0 teknolojisi ile üretilen hoparlörler internette en fazla satılan ürün gruplarından biridir. Samsung, Apple gibi ünlü markalar bu tür ürünler üretse de internetten satış yapabilmek için bilinen markaları seçmeseniz bile yüksek oranlarda satış yapabilirsiniz. Fiyatı ucuz ve görünümü kaliteli olan bluetooth hoparlörlerle kısa zamanda internette para kazanabilirsiniz. 2021 yılında tüketici elektroniği ve aksesuarları kategorisinde en fazla satış rakamlarına ulaşan ürünler ise şunlardır:

Cep telefonu

Akıllı saatler

Insta Mini Fotoğraf Makinası

Güneş panelleri ve şarj cihazları

Akıllı anahtarlıklar

Taşınabilir bluetooth hoparlörler

 

Bebek ve çocuk bakımı ürünleri

Bebek ve çocuk bakımı ürünleri, internetten satılabilecek ürünler arasında en fazla satılan ürünlerdendir. Bunun en büyük nedeni, internetten satılan bebek ve çocuk bakımı ürünlerinin sadece ebeveynler tarafından kullanılmak amacıyla değil, hediye olarak da satın alınmasıdır. 2021’de en çok satılan bebek ve çocuk bakım ürünleri şunlardır:

Bebek termometreleri

Bebek ve çocuk araba koltukları

Bebek tırnak makası

Bebek battaniyesi

Bebek takımları

Bebek taşıma çantası (kanguru)

Katlanabilir bebek yıkama kovası

Çocuk klozet adaptörü

Eğitici Konuşan Lazımlık

Montessori çocuk mobilyaları

Priz kapağı

Çocuk ve bebek güvenliği için çekmece kilidi

Dijital çizim tableti

Bebek ve çocuk için oto kemer kılıfı

 

Evcil hayvan ürünleri

İnternetten satılabilecek ürünler arıyorsanız evcil hayvan ürünleri satabilirsiniz. Günümüzde neredeyse her 10 aileden biri evcil hayvan bakmaktadır. Kedi, köpek, kuş, balık, tavşan gibi bu evcil hayvanlar mama, kum, sağlık ve bakım malzemeleri, yatak, oyuncak gibi ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Araştırmalara göre evcil hayvan sahipleri her ay evcil hayvanları için internetten düzenli olarak alışveriş yapmaktadır. Siz de bu ürünlerden en fazla satış oranına sahip ürünleri belirleyerek satabilirsiniz. Bu ürünleri online mağazanızda satarak internette oldukça kâr edebilirsiniz. 2021 yılı için en çok satılan evcil hayvan ürünleri şunlardır:

Evcil hayvan yatakları

Evcil hayvan kulübeleri

Otomatik mama kapları

Otomatik su kapları

Köpek tasması

Muhabbet kuşları için kraker

Kuşlar için akıllı yemlik

Kuşlar için enerji bloğu

Kediler için malt

Kediler için puding

Kedi çimi

Kediler için hacıyatmaz oyuncak

Kediler için tırmalama tahtası

Kedi tasması

Kediler için vitaminli ödüller

 

Takı ve bijuteri ürünleri

İnternette satılabilecek ürünler olarak tercih edebileceğiniz bir diğer kategori, takı ve bijuteri ürünleridir. Özellikle takılar, nakliyesi kolay ve ucuz oldukları, bozulmadıkları ve kompakt ürünler olmaları nedeniyle en kârlı ticari ürünlerden biridir. İnternette en fazla satılan ürün kategorisinden biri olan takı ve bijuteri ürünleri, maliyeti düşük, ancak kâr oranı oldukça yüksek ürünlerdir. Bu yüzden e-ticarete yeni başlıyorsanız mağazanızda takı ve bijuteri ürünlerine yer verebilirsiniz. Her zaman rağbet gören ürünler olan takı ve bijuteri ürünleri, her zaman internette çok satılan ürünlerdir. 2021 yılında internette en fazla satılan takı ve bijuteri ürünleri şunlardır:

Minimalist tasarımlı takılar

Saç tokaları

Doğal taştan yapılmış takılar

Doğal taştan yapılmış tespihler

Tırnak dekorasyon ürünleri

 

Sağlık ve güzellik ürünleri

Sağlık ve güzellik ürünleri, internetten satılabilecek ürünler arasında her zaman en fazla kâr getiren kategorilerden biridir. Günümüzde sağlık ve güzellik ürünleri sadece kadınlara yönelik değil, erkeklere yönelik olarak da oldukça gelişmiş bir pazardır. Bu kategoride özellikle erkeklere yönelik cilt bakım ürünleri satmak, internette oldukça yüksek kâr etmenizi sağlayabilir. İnternetten satarak yüksek gelir elde edebileceğiniz ürünlerden biri de boyun masaj aletleridir. Satın alabileceğiniz en kullanışlı kişisel bakım araçlarından biri olan boyun masaj cihazları, pandemi ile evde çalışmaya başlayan insanların en fazla satın aldıkları ürünlerden biri haline geldi. Tüm gün evde bilgisayar başında çalışmak zorunda kalan insanlar fiyatı ne olursa olsun boyun masaj aletlerini satın alıyor. Bu yüzden son zamanlarda bu masaj aletlerinin satışları tüm dünyada ciddi oranlarda artış gösterdi. Boyun masaj aletlerinin ülkemizde satış fiyatları 50 TL ila 100 TL arasında değişmektedir. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler bulabilirseniz ürünlerinizi Amazon başta olmak üzere instagram, trendyol ve benzeri sitelerde satabilirsiniz. Çeşitli ölçülerde ve özelliklerde üretilen teknolojik boyun masaj aletleri satarak kısa zamanda yüksek gelir elde edebilirsiniz. İnternetten satarak para kazanabileceğiniz bir diğer ürün de sırt yastıklarıdır. Pandemiden dolayı evden çalışan insanlar sırt yastığı ve sırt minderlerine yoğun bir ilgi göstermektedir. Uzaktan çalışmayı tercih eden kişilerin satın aldığı başlıca ürünlerden biri olan sırt yastığı, çeşitli özelliklerde ve ölçülerde üretilmektedir. İnternetten satışını yaparak yüksek oranda kâr edebileceğiniz bu ürünlerin satış fiyatları ise 30 TL ila 100 TL arasında değişmektedir. 2021 yılında en fazla satılan sağlık ve güzellik ürünleri ise şunlardır:

Vücut yağları

Boyun masaj aleti

Sırt yastığı

Sakal düzleştiriciler

Aromaterapi yağları

Göz farı aplikatörü

 

Akıllı telefon aksesuarları

İnternetten satılabilecek ürünler arasında tercih edebileceğiniz bir diğer kategori akıllı telefon aksesuarlarıdır. Toptan satın alması ve nakliyesi diğer ticari ürünlere göre ucuz olan akıllı telefon aksesuarları hemen hemen her yaştan insana hitap eden ürünlerdir. Günümüzde küçük çocuklar da dahil olmak üzere herkesin akıllı telefonlara sahip olduğu göz önüne alındığında, akıllı telefon aksesuarları satmak oldukça kâr etmenizi sağlayacaktır. 2021 yılında en fazla satılan akıllı telefon aksesuarları ise şunlardır:

Apple airpods

Bluetooth kablosuz kulakiçi kulaklık

Powerbank

Telefon tripodları

Fotoğraf ışıkları

Telefon kılıfları

Okuyunuz: Dükkan Açma Fikirleri

 

Ev eşyaları ve ev dekorasyon ürünleri

Her insan zamanının büyük bir bölümünü evinde geçirmektedir. En çok evinde huzur bulan ve evinde rahat eden insanlar, evlerini kendi ruhlarını yansıtan tasarımlarla güzelleştirmek isterler. Bu yüzden ev eşyaları ve ev tasarım ürünleri, internette en fazla satılan ve kazanç sağlayan ürünlerdir. Siz de internetten satılabilecek ürünler arayışı içindeyseniz, ev eşyaları ve ev dekorasyon ürünleri satarak para kazanabilirsiniz. Pandemi nedeniyle zamanlarının büyük çoğunluğunu evlerinde geçiren insanlar, evleri ile ilgili tüm eşyaları da artık internetten satın alıyor. Ev mobilyaları, kitaplık, bahçe ve balkon mobilyaları, elektronik ev aletleri gibi evde ihtiyaç duyulan mobilya ve ev eşyaları internetten satarak para kazanabileceğiniz ürünlerin başında geliyor. İnternetten en çok satılan ürünlerden biri de pratik sebze doğrayıcılardır. Pandemi ile birlikte evlerinde daha fazla vakit geçirmeye başlayan insanların pratik sebze doğrayıcılara olan ilgisi oldukça arttı. Bu yüzden son zamanlarda pratik sebze doğrayıcıları popüler hale geldi. Bu yüzden online mağazanızda satış oranlarınızı artırmak için bu ürünlere yer verebilirsiniz. İnternetten satabileceğiniz bir diğer ürün de portatif blender ürünleridir. Bu ürünler insanların mutfakta hızlı yemek yapmalarını kolaylaştırmak için gerçekten faydalı ürünlerdir. Üstelik pandemi nedeniyle kilo alan insanlar, diyet yaparken meyve suyu, meyve püresi vb. ürünler hazırlamak için bu ürünlere ihtiyaç duymaktadır. Siz de internetten bu ürünlerin satışını yaparak yüksek oranlarda kâr edebilirsiniz. 2021 yılında en fazla satın alınan ev eşyaları ve ev tasarım ürünleri ise şunlardır:

Ekmek yapma makinası

Portatif blender

Pratik sebze doğrayıcılar

Waffle makinası

İç mekan bitkileri

LED aydınlatma ürünleri

Elektrikli konserve açacağı

Modern kumaş duvar halıları

Kırlentler

Ahşap posterler

 

Giyim ürünleri

E-ticarette en riskli ürün grupları giyim ürünleridir. Bu yüzden e-ticarete yeni başlayan yeni girişimcilere bu riske girmemeleri tavsiye edilmektedir. Ancak çok talep edilen bir giyim ürünü bulabilirseniz, internet üzerinden bu ürünleri satarak oldukça kâr edebilirsiniz. 2021’de karantina ile birlikte insanların birçoğu evlerinden çıkmadığı için fazla kilolar aldı. Bu yüzden bu dönemde büyük bedenli kıyafetlere gösterilen ilgi de oldukça arttı. 2021’de en fazla satılan giyim ürünleri ise şunlar oldu:

Korseler

Sporcu sütyenleri

Büstiyerler

Oversize kıyafetler

 

Ayakkabı

İnternette her zaman en fazla satılan ürün gruplarından bir diğeri de ayakkabılardır. Birçok farklı çeşitte ve ölçüde üretilen ayakkabılar, 2021 yılında da en fazla satın alınan ürün gruplarından biri oldu. Ancak ayakkabı satarak gelir elde etmek istiyorsanız, ya ünlü markaların orjinal olan ürünlerini satmalısınız ya da sadece belirli bir türde ayakkabı satmalısınız. Örneğin kış için ev ayakkabıları, yaz için sadece sandalet satabilirsiniz. Ancak sattığınız ürünler hem ortalama bir kalitede olmalı hem de estetik olarak kadınların ilgisini çekebilecek özelliklerde olmalıdır. Eğer online mağazanızda satabilecek estetik ve farklı ürünler bulabilirseniz, ayakkabı kategorisinde gerçekten para kazanabilirsiniz. Ayrıca sadece belli bir soruna hitap eden ayakkabılar satarak da iyi para kazanabilirsiniz. Örneğin düz tabanlı insanlara yönelik ayakkabılar veya eğri basan kişilere yönelik ortopedik ayakkabılar satarak bu kategoride başarılı olabilirsiniz. 2021’de en çok satılan ayakkabı ürünleri ise şunlardır:

Marka spor ayakkabılar

Ev ayakkabıları

Yürüyüş Ayakkabıları

Sneaker

 

Egzersiz ürünleri

İnternetten satılabilecek ürünler arasında seçebileceğiniz bir diğer kategori egzersiz ürünleridir. Covid 19 pandemisi ile birlikte yaşanan karantina nedeniyle evlerinde fit kalmak isteyen herkes egzersiz ürünlerine yöneliyor. Bu dönemde siz de egzersiz ürünleri alıp satarak yüksek gelir elde edebilirsiniz. 2021 yılında en fazla satılan egzersiz ürünleri şunlardır:

Spor ayakkabısı

Masaj aletleri

Örgü ayakkabılar (File egzersiz ayakkabısı)

Direnç bantları

Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

 

Tıbbi malzemeler

Covid 19 pandemisiyle birlikte tıbbi malzemeler satışları oldukça yükseldi.Bu yüzden e-ticarette en fazla kâr getiren ve internetten satılabilecek ürünler olarak tıbbi malzemeler de ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle dezenfektanlar, yüz maskeleri ve antibakteriyel gargaralar 2021 yılında satış rekorları kıran ürünlerdir.

2021 yılında en fazla satılan tıbbi malzeme ürünleri şunlardır:

Yüz maskeleri

Tıbbi önlükler

Lateks eldivenler

 

Oyuncaklar ve hobi ürünleri

Oyuncaklar ve hobi ürünleri, internetten satılabilecek ürünler arasında her zaman en fazla satılan ürünlerdir. Sadece çocukların değil, her yaştan insanın ilgi gösterip satın aldığı oyuncaklar ve hobi ürünleri, internet üzerinden en çok kâr edebileceğiniz ürünlerdir. Pandemi nedeniyle son zamanlarda oyuncaklar ve hobi ürünleri yoğun rağbet gören ürünlerin başında geliyor. Zamanının büyük çoğunluğunu evlerinde geçiren ebeveynler, hem kendileri hem çocukları için internetten düzenli olarak oyuncaklar ve hobi ürünleri satın alıyor. Bu yüzden son zamanlarda internetten oyuncak ve hobi ürünlerinin satışları oldukça arttı. Geçmişe göre yüzde 45 oranında artış gösteren oyuncak ve hobi ürünleri kategorisi, bugünlerde internetten en fazla kazandıran kategorilerden biridir. Dijital oyunlar, oyun konsolları, aile oyunları vb. birçok oyun her gün ülkemizde yüzlerce satışı yapılan ürünlerdir. 2021 yılında en çok satılan oyuncaklar ve hobi ürünleri ise şunlardır:

Legolar

Oyun konsolları

Dijital oyunlar

Aile oyunları

Sihirli Boya Kalemleri

Çocuklar için akıllı saatler

Sanat malzemeleri

Yıkanabilir boyalar

Markalı oyuncaklar

kaynak: https://canli.ideasoft.com.tr/

Scroll to Top