Getir Kurye Maaşları | Çalışma Şartları ve Yorumları

Getir Kurye Maaşları

Son zamanlarda, özellikle evlerden çıkamadığımız pandemi döneminde, insanlar online alışverişi daha çok tercih etmeye başladı. Bu durum online alışveriş uygulamalarının çoğalmasına neden oldu. Bu uygulamalardan biri olan ve herkesçe tercih edilen Getir, gün geçtikçe daha da popülerleşmeye devam ediyor. Getir’in piyasadaki sarsılmaz yeri birçok kişi için uzun süreli iş imkanı sunuyor. Dolayısıyla Getir Kurye Maaşları, Getir Depo Sorumlusu Maaşları, Getir Araçlı Kurye Maaşları ve Diğer Getir Personel Maaşları merak edilenler arasında yer alıyor.

Getir Kurye Maaşları
Getir Kurye Maaşları

2015 yılında Nazım Salur tarafından kurulan Getir online alışveriş platformu, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda diğer Avrupa ülkelerinde de hizmetlerini sunmaktadır. 35.000 çalışanı ile Getir; Getir Yemek, Getir Büyük, Getir Market, Getir Su, Getir Çarşı, Getir bi Taksi, Getir Araç, Getir İş gibi hizmet alanlarına göre ayrılmış bölümlere sahiptir. Bu nedenle her ayrı alan için farklı tecrübelere sahip çalışan ihtiyacı bulunmaktadır.

“Getir De Getirelim” ve “Getir Bi Mutluluk” sloganlarıyla aklımıza kazınan Getir online alışveriş platformu hakkındaki bu içeriğimizde, Getir Çalışma Şartları, Getir Kurye Yorumları, Getir Kurye Maaşları ve Diğer Getir Personel Maaşlarından ve Getir çalışanlarından biri haline gelmek için ne yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Getir Çalışma Şartları

Getir, çalışanı olmak isteyen adaylardan (orijinal sayfalarında belirttikleri gibi) kendilerini yönetici konumuna koyarak düşünmelerini ve kararlarını bu doğrultuda vermelerini istemektedir. “Sizin başarınız bizim başarımızdır” başlığı altında, başarıya ulaştırma potansiyeline sahip her yönteme açık bir şirkettir. Bunun yanı sıra Getir, çalışanlarına iyi bir çalışan olmaktan çok “iyi bir insan” olmalarını temenni etmektedir. Diğer tüm şartları iyi bir insan olma ve güler yüzlü hizmet şartından sonra tutmaktadır. Ayrıca Getir, bünyesinde çalışma  imkanı bulmuş tüm çalışanlarından, bu süre boyunca edindikleri tecrübeleri sadece benliklerine katmakla yetinmeyerek, sorgulamalarını ve geliştirmelerini istemektedir.

 

Diğer Getir Çalışma Şartları ise şöyledir:

– A1- A2 sınıf ehliyet sahibi olunması ve en az 1 yıl olmak üzere, sürüş tecrübesine sahip olunması,

– Herhangi bir konuda sabıka kaydı bulunmaması, sicilinin temiz olması,

– 18 yaşını doldurmuş olması ve herhangi bir sağlık sorununun bulunmuyor olması,

– En az ilköğretim olmak üzere eğitim alınmış ve mezun olunmuş olması,

– Güler yüzlü ve titiz çalışılması,

– İş kıyafetleri bakımından Getir görünümüne uygunluk,

– İş saatlerinde gecikme veya aksatma yaşanmaması, esnek iş saatlerine uygunluk,

– Dijital sistem hakkında yeterli bilgiye sahip olunması,

– Trafik kurallarını bilmek ve uygunluk göstermek,

– Getir tarafından tedarik edilmiş ekipmanları özenli bir şekilde kullanmak.

Bu şartları yerine getiren herkes Getir’de kurye olma imkanı bulabilmektedir.

Getir Kurye Maaşları 2022

Getir; Getir Market, Getir Yemek, Getir Su gibi anlık ihtiyaçları motorlu kuryeler aracılığı ile teslim etmektedir. Getir kuryeleri, verilen siparişi 30- 40 dakika içerisinde ulaştırabilmelidir. Yani yapılan teslimatlar 1- 1.30 saat sürebilmektedir. Her teslimat başına 30 TL (Yıllara göre değişiklikler mümkündür.) civarı gelir elde etmektedirler. Getir Kurye Maaşlarını etkileyen bazı faktörler mevcuttur. Örneğin, Getir’de 5 saat çalışan kurye ve 10 saat çalışan kurye aynı maaşı almamaktadır. Saat başı yaklaşık 11 TL gelir elde edilmektedir. Getir’in kendi uygulamasında “kuryeye bahşiş ver” kısmı bulunmaktadır. Bu kısım hizmetinden memnun kalınan kuryenin daha ön plana çıkması için yapılmıştır. Bunun gibi birçok faktör Getir Kurye Maaşlarını etkilemektedir. Getir Kurye Maaşları 3.000 TL – 15.000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir.

Getir Kurye Çalışma Saatleri

Getir, Getir Kurye Çalışma Saatlerinde oldukça esneklik göstermektedir. Gerek part time, gerekse sabah 9 akşam 5 anlayışıyla çalışabilmektedir. Getir Kurye Çalışma Saatleri tamamen Getir kurye adayının tercihine bağlıdır. 7/24 hizmet kapasitesiyle Getir, kuryelerini seçtikleri uygun zaman dilimlerine yerleştirmektedir. Belirtilen süreden daha fazla çalışılması da mümkündür. Ne kadar ekmek o kadar köfte düsturuyla çalışmakta olan Getir, bu bakımdan çalışanlarına büyük avantaj sağlamaktadır.

Getir Kuryeleri Hangi Şehirlerde Çalışabilir?

Getir Kuryeleri; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya başta olmak üzere Türkiye’nin tüm şehirlerinde iş imkanı bulabilmektedir.

Getir Kurye Olmak İçin Başvuru Formu

Getir Çalışma Şartlarına uygunluk gösteren her birey, Getir kuryesi olmaya hak kazanmaktadır. Getir Kurye Olmak İçin Başvuru Formunda doldurmanız beklenilen bazı alanlar mevcuttur. Adı, soyadı, telefon numarası, e-posta adresi, adres bilgileri gibi kişisel bilgilerin ve Getir’in belirlemiş olduğu Getir Çalışma Şartlarına uygunluğun ölçüldüğü kısımların bulunduğu formu uygun şekilde doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Getir Araçlı Kurye Maaşı

Getir; Getir Büyük, Getir Çarşı gibi motor kasasında taşınamayacak kadar büyük olan siparişleri Getir Araçlı Kurye aracılığı ile teslim etmektedir. Getir araçlı kuryeler, Getir motorlu kuryelerden farklı olarak araba ehliyetine ve sürüş tecrübesine sahip kuryelerdir. Dolayısıyla Getir Araçlı Kurye Maaşı farklılık göstermektedir. Getir araçlı kurye, saat başı 22 TL almaktadır. Getir Araçlı Kurye Maaşı ise ortalama 10.000 TL – 15.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Getir Depo Sorumlusu ve Diğer Personel Maaşları

Getir Depo Sorumlusu Maaşları en düşük 5000 ve ortalama 6.000 civarıdır. Diğer Personel Maaşları ise 3.000 – 9.000 arasında değişiklik göstermektedir.

Getir Kurye Yorumları

29.05.2016

Bu zamana kadar defalarca kullandığım ve hiçbir sorun yaşamadığım harika uygulama. Çok makul promosyonları olur, hizmet çok hızlıdır ve hızına rağmen alınan hiçbir ürün gelişi güzel paketlenmez. Özeni fark etmemek imkansızdır. Ayrıca kuryeleri çok nazik ve çok güler yüzlüdür. Umarım şirket müşterilerini memnun ettiği kadar kuryelerini de memnun ediyordur. Çünkü onlar iyi olmazsa standartlarını koruması ve müşteri memnuniyetini sağlaması çok zor olur. Çünkü işini memnuniyet ve saygı ile yapan personelin varlığı ile firmadan alınan hizmetin kalitesi ve vazgeçilmezliği genelde doğru orantılı oluyor ki bu işin bütün yükünün kuryelerin sırtında olduğunu ve müşterilerin gözünde Getir’i temsil eden tek kişinin o kapıya özenle paketlediği ürünleri nazikçe getiren kurye olduğunu hatırlatmaya gerek yok sanırım.

04.06.2016

Şaşırtmaya devam eden akıllı telefon uygulaması. “Yağmurdan sonra güneş, güneşten sonra dondurma! Getir de getirelim!” diye bildirim göndererek tebessüm ettirdi vallahi. Hafta sonu yağmurda bile motivasyonu yüksek çalışanları var galiba.

Getir Kurye Olmak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Getir Çalışma Şartlarını dikkatlice okuyarak yerine getirmeleri ve daha önce Getir’de çalışmış olan kişilerden tavsiye almalıdırlar. Mümkünse çalışma alanını ziyaret etmeli ve çalışma şartlarını daha yakından gözlemlemelidirler. İnternet üzerinden Getir hakkındaki yorumları okumalı ek olarak kendi yorumlarını katarak bir sonuca varmalıdırlar.

Getir’de Çalışmak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

Getir’de çalışmak isteyenlerin yapması gerekenlerin en başında; güler yüzlü ve sorumluluk sahibi olmak gelmektedir. Getir çalışanı olmak için doldurulması gereken başvuru formu da eksiksiz bir şekilde doldurulduğunda Getir çalışanı olmak için gereken her şey yapılmış demektir.

Getir İletişim Bilgileri

Adres: Etiler Mah. Tanburi Ali Efendi Sok. Maya Residance Sit. T Blok No:13/334 Beşiktaş/ İstanbul Türkiye 34337

e-posta: info@getir.com

web: https://getir.com/hakkimizda/iletisim/

Müşteri Hizmetleri: 0850 532 50 50

Scroll to Top