Evde Para Kazandıran İşler Listesi 2022

Evde Para Kazandıran İşler

Zamanının yarıdan fazlasını evde geçirenler veya dışarıdan çalışarak para kazanma imkânı olmayanlar, evde tercih edecekleri işleri yaparak bir ek gelir sahibi olabilir. Fiziksel yetersizlik ya da daha farklı nedenlerden dolayı evde kalmak zorunda iseniz, evde para kazandıran işler arasından size uygun olan işi tercih ederek bir an önce para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle ev hanımları tarafından yapılması mümkün olan birçok iş hem ev bütçesine katkı sağlamak hem de boş zamanı değerlendirmek için harika bir seçenektir.  Hobi olarak tercih edilebilecek işler ile internet üzerinden güvenilir yollardan gelir elde etmek son derece kolay olur.

Evde para kazandıran işler arasında her yaşa uygun seçenekler bulunur. Hem bayanların hem de erkeklerin tercih edecekleri işlerin yapımı hem kolay hem de oldukça zevklidir. Geniş bir yelpazeye sahip işler arasından yeteneğinize uygun olan modelleri tercih ederek, kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Evde Para Kazandıran İşler

Evde Para Kazandıran İşler
Evde Para Kazandıran İşler

Makale Yazarlığı Yapmak

Son dönemlerde evden para kazandıran işler arasında en fazla favori olan iş makale yazarlığıdır. Kompozisyon metinler üreterek hazırlayacağınız makaleyi internet ortamında alıcılar ile buluşturabilir ve bu satışlardan kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler arasında son dönemlerde sık tercih edilen makale yazarlığında, yazım becerinize ve çalışma gücünüze göre değişen aralıklarda gelir elde etmeniz mümkün olur.

Makale yazarlığı yapmak isterseniz kaliteli içeriklere sahip olmak için şu kriterleri dikkate alabilirsiniz;

  • Hazırlayacağınız yazınızın kaliteli olması için mutlaka özgün olarak yazılmış olması gerekir. Hazırlayacağınız metinde cümleleri kendi anlatımlarınız ile yeniden şekillendirmeli ve birebir kaynak kullanımlarından uzak durmalısınız.
  • Belirlediğiniz konuda yazınızı hazırlarken yazı içerisinde mutlaka yazım ve imla kurallarına uymalı, anlatımda mümkün olduğunca bütünlüğü sağlamaya çalışmalısınız. Eğer imla kurallarına hâkim olarak akıcı bir anlatım yakalarsanız kısa süre içerisinde geniş müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.
  • Hazırlanan içeriklerde mutlaka SEO uyumuna dikkat etmeniz gerekir. SEO uyumlu makale yazma konusunda deneyim sahibi olduktan sonra, hemen her müşterinin ihtiyacı olan başarılı içerikler çıkarmaya başlayabilirsiniz.

 

Okuyunuz: Makale Yazarak Para Kazanmak

 

Instagram’da Reklam Yaparak Para Kazanmak

Instagram’dan reklam yaparak para kazanmak son dönemlerde en fazla popüler olan işler arasında yer alır. Instagram, günümüzde hemen her kesim tarafından tercih edilen bir sosyal medya uygulamasıdır. Kullanıcılarına kazanç getirme yolunu da açan uygulama üzerinde, takipçi sayınızı artırarak gelir kapısını aralayabilirsiniz.

Şahsi ya da şirket hesabı olup olmadığına karar verdikten sonra sahip olacağınız hesap ile kısa süre içerisinde yeni takipçi edinirseniz, belirli bir süre sonra firmaların dikkatini çekerek reklam almaya başlayabilirsiniz.  Firmalardan gelen linkleri sayfanızda takipçilerinizi le paylaşarak, evde oturduğunuz yerden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

 

Youtube ’de Kanal Açmak

Youtube her dönemde milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir video platformudur. Evde para kazandıran işler kategorisinde her daim popüler olan Youtube, kullanıcılarına kanal aracılığı ile ciddi bir gelir elde etme imkânı sunar.

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube ’ye üye olarak kendinize bir kanal açabilir ve buradan yayınlayacağınız videolar ile gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Youtube’de kanal açmak için ilk etapta platforma üye olabilir ve ardından içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz konu üzerinde yoğunlaşarak bu konuda çekeceğiniz videoları Youtube kanalınıza yükleyebilirsiniz. Kaydettiğiniz videoları sosyal medya platformlarında da paylaşarak kısa sürede daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ve beğeni alan videolarınızdan kazanç sağlayabilirsiniz.

 

Paketleme İşi Yapmak

Evde para kazandıran işler dendiğinde akla gelebilecek bir diğer iş evde paketleme işi yapmaktır. Ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdikleri paketleme işi ile birçok farklı materyalde paketleme yapılarak ek gelir elde etmek mümkün olur. Paketleme kapsamında nikah şekeri yapmak, kalem yapmak, zarf katlamak, kutu süslemek, anahtarlık yapmak gibi eğlenceli işler de evde para getirebilecek en kolay işler arasında yer alır. Paketleme işi yapmak için toptan ürüne ihtiyacı olan firmalar ile iletişime geçmek yeterli olur. Adet başı anlaşılacak fiyat üzerinden ciddi bir çalışma ile güzel kazanç sağlamak son derece kolaydır.

Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

Şirketlere Yemek Yapmak

Günümüzde en fazla tercih edilen işler arasında yer alan evde yemek yapmak hem geliri güzel olan hem de yapması son derece zevkli olan işler arasında yer alır. Eğer el lezzetinize güveniyorsanız ve pişirme teknikleri konusunda da bilgiye sahipseniz evde yemek yamaya başlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Evde yemek yapmak ve bu yemekleri satmak için birçok farklı satış platformu bulunur. Tercihe uygun siteler üzerinden yaptığınız yemeklere ait görseller paylaşarak satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde şirketlerin birçoğu artık hazır yemeklerden ziyade ev yemeklerini tercih eder haldedir. İnternet üzerinden yayınlayacağınız ilanlar ile herhangi bir işletmeyle anlaşmaya varıp, günlük yemek çıkartarak da gelir elde edebilirsiniz.

 

 El Sanatları Yapmak

Birçok ev hanımının boş vakitlerini değerlendirmek için tercih ettiği el sanatı ürünleri evde kazanç getirmek için iyi bir seçenek olabilir. Evde para kazandıran işler nelerdir diye merak ediyorsanız, hobiniz olan el sanatları ürünlerinden evinizde hazırlayarak bunları internet üzerinden satmaya başlayabilirsiniz.

Kendinizi en çok hangi alanda yetenekli hissediyorsanız, evde bu alana yönelik hazırlıklarınızı yaparak ilk adımı atabilirsiniz. Malzeme temini ve çalışma alanı için gerekli ön hazırlıkları tamamladıktan sonra basit takılar ile ürün çıkarmaya başlayabilir ve daha sonra daha geniş bir yelpazede el emeği ürünleri hazırlamaya geçebilirsiniz. El sanatları yapmak hem eğlenceli zaman geçirmenizi hem de güzel kazançlar elde etmenizi sağlar.

 

Ürün Görselleri Hazırlamak

Son dönemlerde yeni yeni duyulmaya başlayan evde ürün görselleri hazırlamak, evde para kazanmanız için iyi bir tercih olabilir. Son dönemde gelişen e-ticaret ile birlikte birçok uygulama, kullanıcılarına sayısız ürünü seçme ve satın alma imkânı sunar. Kullanıcıların ürün tanıtımlarında ürünü görmelerini sağlayan görselleri hazırlayarak hem zevkli bir iş yapabilir hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

İnternet üzerinden satış yapan birçok şirket, ürün görseline ulaşmak için fotoğrafçı arayışındadır. Eğer bir fotoğraf makinanız varsa ve çekim konusunda kendinize güveniyorsanız, e-ticaret şirketleri ile iletişime geçerek tercih edeceğiniz fiyat üzerinden anlaşma sağlayabilirsiniz.

 

Blog Yazmak

Blog yazmak, özellikle evde boş vakti olan ev hanımlarının sıkça tercih ettikleri bir para kazanma türüdür. İnternet ile aranız iyi ise ve yazı yazmayı da seviyorsanız kendinize ait bir blog açabilir ve belirli konularda içerikler hazırlayarak bunları kullanıcılarınız ile paylaşabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler arasında en kolay ve rahat seçeneklerden birisi olan blog yazarlığı ile sitenizde zamanla belirli bir kullanıcı kitlesine sahip olabilirsiniz. Ziyaretçinizdeki artış ile de Google Adsense başta olmak üzere birçok reklam şirketinden iş ortaklığı teklifi alabilir ve reklam yayınlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Blog yazmak için yeterli bilgiye sahip değilseniz, kısa bir araştırma ile kısa zaman içerisinde yazarlık hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Blog sayfanızdaki büyümeye göre elde edeceğiniz kazanç da artacaktır. Bu aşamada her geçen gün hazırladığınız yeni yazılarınız ile blog sayfanızı geliştirebilir ve büyütebilirsiniz.

 

Backlink Satmak

Backlink satmak, özellikle blog yazarlığı yapan kişiler tarafından çok kolay yapılabilecek bir iştir. Evde para kazandıran işler arasında yer alan Backlink satma ile hem gelir elde edebilir hem de blog sayfanızı büyütme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Backlink, kolay anlaşılabilir hali ile referans olarak tanımlanabilir. Bir internet sitesinden bir diğer internet sitesine link verme olarak tanım bulan Backlink sayesinde hem kendi içeriklerinizi başka sayfalarda yayına açabilir, hem de diğer kullanıcıların size verdiği Backlink bağlantılarını sayfanızda paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için aldığınız her linki belirli bir ücret karşılığında alarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Backlink, siteye sahip olan kişiler tarafından son derece önemlidir. Sitenizin özelliklerine ve büyüklüğüne göre Backlink satmak için bir fiyat belirleyebilir ve bu şekilde evde kolay yoldan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 Oda Kiralamak

Özelikle yerli ve yabancı turistin son dönemlerde en sık ilgi gösterdiği konulardan birisi, konaklamak için bir oda kiralamaktır. Oteller nazaran daha kullanışlı ve daha uyun fiyatlı olması nedeni ile sık rağbet görür. Evde para kazandıran işler kapsamında değerlendirilen oda kiralama hizmeti ile evinizde kullanmadığınız fazla odalarınızı süreli olarak misafirlere kiralayabilir ve hizmet karşılığı kazanç sağlayabilirsiniz. Kiralama aracı olarak sadece odanızı değil, komple evinizi de kullanabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Oda kiralamak, herhangi bir maliyet gerektirmeden kazanç sağlayacak işler arasındadır.

 

Sosyal Medya Hesabı Satmak

İnternetin her geçen gün daha fazla kitleye hitap etmesi, her geçen gün yeni kullanıcıların sosyal medyaya dahil olmasına neden olmuştur. Evde para kazandıran işler arasında yer alan sosyal medya hesabı satmak, özellikle sosyal medya bağımlıları için en kolay para kazanma yolları arasında yer alır.

Sosyal medya mecraları arasında hangi platformların daha fazla kullanıldığı ve sayfalarda bulunması gereken özellikler hakkında detaylı bilgi edinerek sosyal medya satışına başlayabilirsiniz. Kazancınızı etkileyecek temel unsur, sayfanın gelişmişliği ve takipçi sayısıdır. Biraz zaman ayırarak kısa sürede açtığınız hesabı geliştirebilir ve uygun bulduğunuz alıcılara belirlediğiniz fiyatlar üzerinden satabilirsiniz.

Sosyal medya hesapları hem kişisel hem de şirket hesabı olarak iki türlü de tercih edilebilmektedir. Twitter veya Facebook gibi en fazla ilgi gören uygulamalardan tercihinizi yaparak, para kazanmak için ilk adımlarınızı atmaya başlayabilirsiniz.

 

E-Kitap Yazmak

Dijital dünyanın gelişmesinin bir sonucu olarak artık e-kitap sektörü de her geçen gün gelişimini sürdürüyor. Günümüzde birçok kullanıcı hem rahat okunabilir hem de kolay erişilebilir olması nedeni ile okuma tercihini e-kitaplardan yana kullanıyor.

Kendinize güvendiğiniz bir alanda tercih yaptıktan sonra eğer yazdığınız konunun okunabileceğine inanıyorsanız, e-kitap yazarlığı yapabilir ve yazdığınız kitapları e-kitap satış platformlarında satışa çıkartabilirsiniz. Sizin belirlediğiniz fiyatlar üzerinden kitabınız satışa çıkar ve uygun alıcılar tarafından alınarak size kazanç getirir.

Klasik kitaplar gibi e-kitaplar da her konu üzerine yazılabilir. Bilimsel, roman ya da biyografi gibi konular içerisinden tercih ettiğiniz herhangi bir konuda e-kitap yazmak size güzel kazançlar sağlayabilir.

 

Orijinal Fotoğraf Satmak

Evde para kazandıran işler kategorisinde yer alan fotoğraf satmak, size zevkli yollardan güzel bir kazanç elde etme fırsatı sunar. Eğer belirli düzeyde bir fotoğraf arşivine sahip olabilirseniz, her biri orijinal olan bu fotoğrafları size özel etiketler ile satışa çıkartabilirsiniz.

Orijinal fotoğraf satmak için Shutterstock gibi birçok platformu inceleyebilir ve tercih edeceğiniz bir platforma kayıt olarak ilk adımı atabilirsiniz. Site içerisinde resimlerinizi yükleyerek satışa çıkarttığınız taktirde, uygun alıcıların geri dönüşleri ile kazanç sağlarsınız. Eğer bir miktar grafik tasarım bilgisine sahipseniz, bu fotoğrafları daha özel hale getirerek satışlarınızı daha da artırabilirsiniz.

Fotoğraflarınız izinsiz olarak alınırsa bu durumda da telif hakkını yollayabilir ve fotoğraflarınızın geri size gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Yabancı Dillerden Çeviri Yapmak

Evde para kazandıran işler arasında öne çıkan çevirmenlik işi ile belirli düzeyde kazanç sağlamak mümkündür. Eğer belirli seviyede yabancı diliniz varsa evde geçirdiğiniz zamanın çoğunu kazanca dönüştürebilirsiniz.

Yabancı dillerden çeviri yapmak için internette yer alan çeviri ilanlarını gözden geçirerek ilk adımı atabilirsiniz. Freelancer, Proz, Upwork ve Fiverr gibi birçok platforma da hâkim olduğunuz diller ile birlikte biyografinizi kaydederek müşterilerinizin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Scroll to Top