Bitmex’e Nasıl Üye Olunur | Bitmex Üyelik Rehberi

Bitmex Üyelik

Bitmex ile günlük %1000’lere kadar para kazanmanız mümkün.Bitmex.com‘a üye olurken sıkıntı yaşayanlar için detaylı bir yazı oluşturdum.Öncelikle Bitmex’e giriş yaparak üyelik aşamasının ilk adımını gerçekleştirebilirsiniz. Bitmex Bitcoin ile kaldıraçlı işlemler yapabileceğiniz dünyanın en güvenilir ve en çok kullanılan borsalarından birisidir. Hatta Bitcoin alım satımında en büyük hacme sahip borsadır.

Bitmex üye olma
Bitmex üye olma

Not: Bitmex ile ilgili google üzerinden arama yaptığınızda karşınıza dolandırıcı siteler çıkabilir. Bu kişiler Bitmex platformunu kopyalayıp, kullanıcıların gönderdiği Bitcoinleri çalmaktadırlar. Bu nedenle yukarıda bıraktığım link üzerinden Bitmex sitesine üye olmanız sizin için daha güvenli olacaktır.

 

Ayrıca Bitmex Nasıl Kullanılır  ve  Bitcoin nasıl  alınır başlıklı yazıları okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bitmex’e Üye Olma

Adım 1: İlk önce Bitmex.com sitesine giriş yapın ve aşağıda yer alan üyelik alanını sırasıyla doldurunuz.

Bitmex Üyelik 1
Bitmex Üyelik

Yukarıda yer alan bilgileri tamamen örnek olsun diye doldurun. Şifre unutma veya işlem doğrulama açısından herhangi bir sorun yaşamamak için doğru bilgiler paylaşmanız gerekiyor.

 

Adım 2 :Register” yazılı butona tıkladıktan sonra, size bir onay maili gönderilecek. Mail adresine girip maili açtıktan sonra ”Verify’‘ yazan kısma tıklayarak hesabınızın açılışını tamamlayabilirsiniz.

Bitmex Üyelik 2
Bitmex üye olma

Adım 3: Onay mailine tıkladıktan sonra karşınıza giriş ekranı çıkacak.Bu kısımdaki email ve password alanını doldurun. ”Two-Factor Token” yazan kısmı ise boş bırakın.

 

Two-Factor Token: Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama ile şifre güvenliğiniz sağlanır. Google’a ait olan bu uygulama 30 saniyede bir iki aşamalı doğrulama şifresi oluşturur. Bu sayede hesabınız daha güvenli olur. Tabi isteğe bağlı bir seçenek. Yüksek miktarlarda oynamıyorsanız ilk aşamada gerekli sayılmaz.

 

Bitmex Hesap Ayarları

Yukarıda yer alan işlemleri tamamladığınız da Bitmex üyeliğiniz de tamamlanmış oluyor. Bundan sonraki aşamalar tamamen kişisel tercihlerinize bağlı.

 

Eğer Google Chrome kullanıyorsanız ve İngilizce bilginiz zayıf ise seçenekler üzerinden translate ekranını kullanmanızı tavsiye ederim. Bu sayede zorlanmadan Bitcoin alım satım işlemlerini gerçekleştirmiş olursunuz.

 

  • Accont >> My Account sekmesine giriş yaparak şifre değiştirme, iki aşamalı doğrulama ve ip sabitleme gibi işlemleri yapmanız mümkün.

 

  • Account  >> My preferences ise tercihlerim anlamına gelmektedir.Bu tercihler Bitmex tarafından otomatik olarak ayarlanır. Eğer Bitmex üzerinde yeniyseniz bu tercihleri değiştirmemeniz sizin avantajınıza olacaktır.

 

  • Account >> Deposits Bitmex para yatırma işlemleri için kullanacağınız cüzdan numarasını içerir.Bu cüzdan numarasına sadece Bitcoin gönderebilirsiniz.Diğer kripto para birimlerini göndermeniz mümkün değildir.

 

  • Account >> Withdraw Bitcoin para çekme işlemleri yani Bitcoin çekme işlemleri işin kullanacağınız sekme. Bitcoin çekme işlemleriniz her gün 16:00 dan sonra gerçekleşir. Yani 16:01 de Bitcoin çekme isteğinde bulunursanız, bu isteğiniz bir sonraki gün saat 16:00 da gerçekleşecektir.Bu tamamen kullanıcı koruma amaçlıdır.

 

Not: Bitmex Para Gönderme ve Para Çekme işlemleri için Bitmex’e Nasıl Para gönderilir başlıklı yazımı okumanızı tavsiye ederim.Herhangi bir yanlış işlem yapma durumunda gönderdiğiniz para buharlaşabilir.

Scroll to Top