Bitmex Para Yatırma ve Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

bitmex para gönderme ve para çekme işlemi1 (1)

Bitmex borsasına üye oldunuz ve para yatırma yani Bitcoin yatırma işleminde sorun yaşıyorsunuz. Bu yazımda bitmex borsasına en ucuz ve en kolay para yatırma işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak aktaracağım. Ancak bu işlemleri yapmadan önce Bitmex borsasında yeniyseniz aşağıda yer alan yazılarımı okumanızı tavsiye ederim. Ardından ikinci başlığa geçerek Bitmex para yatırma ve çekme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

 

Bitmex Kesin Kazanma Taktiği %1000 Kazandım

 

Bitmex Para Yatırma

Bitmex ile ticaret yapmak istiyorsanız platforma Bitcoin göndermeniz gerekiyor. Yani herhangi bir para cinsini veya Bitcoin dışında herhangi bir kripto para birimini gönderemezsiniz. Ben Bitcoin gönderme işlemleri için sadece Binance borsasını kullanıyorum. Bu borsayı kullanmamın nedeni hem güvennilir hem de komisyon oranlarının en düşük olduğu borsa olmasıdır. Eğer  Binance.com ile daha önce hiç tanışmadıysanız Bitcoin nasıl alınır başlıklı yazı üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi Bitmex Para Yatırma aşamasına geçelim.

 

Önemli Not: Yerli borsalardan Bitmex.com’a Bitcoin gönderirken sorun yaşayabilirsiniz. Bitcoin’in geç gitmesi ya da gönderilmemesi gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka Binance üzerinden gönderim yapın.

 

Adım 1 : Binance hesabınıza giriş yapın. Ardından sırasıyla Cüzdan >> Cüzdan Özeti >> Çekme sekmelerine tıklayın. Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacak. Kripto seçeneği ile Coin alanında BTC seçeneğinin seçili olduğuna emin olun.

Bitmex para yatırma
Bitmex para yatırma

Not: Bu işlemi yapmadan önce Binance ile Bitcoin satın aldığınızı varsayarak anlatıyorum. Eğer hala bitcoin satın almadıysanız bir önceki linkte yer alan yazı üzerinden bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 2: Binance Bitcoin çekme ekranını açık tutun ve aynı zamanda Bitmex hesabınıza giriş yapın. Sırasıyla Account >> Deposit sekmelerine tıklayın. Ardından karşınıza çıkan cüzdan numarasını kopyalayın. 3BMEXBGT1og4xQXmUe7rK3ytXskJQSN5Ze  gibi bir BTC adresi karşınıza çıkacaktır.

Bitmex para yatırma 2
Bitmex para yatırma ve çekme

 

Adım 3: Bitmex üzerinden kopyaladığınız cüzdan numarasını yani Bitcoin hesap numarasını Binance’te yer alan ” Alıcının BTC Adresi ” kısmına yapıştırın. Daha sonra en alt kısımda yer alan ” Miktar ” kısmına ne kadar BTC göndermek istiyorsanız yazıp, sadece ” BTC ” seçeneğini seçip gönder butonuna basın. Eğer satın aldığınız Bitcoinlerin hepsini göndermek istiyorsanız ”Maksimum” butonuna basmanız yeterli.

Bimtex Para Yatırma Aşaması
Bimtex Para Yatırma Aşaması

Adım 4: Bitcoin çek butonuna bastıktan sonra Binance tarafından size bir onay maili gönderilecek. Mail adresinize girerek yaptığınız işlemi onaylamanız gerekiyor.

 

Onay butonuna tıkladıktan sonra Binance Borsasından, Bitmex borsasına Bitcoin transfer işleminiz başlamış olur. En geç yarım saat içerinde ise transfer tamamlanır ve bakiyeniz Bitmex Borsasında gözükmeye başlar.

 

Bitmex Para Çekme İşlemi

Bitmex’te para çekme yani Bitcoin çekme işlemi yatırma işleminden biraz farklı. Para çekme işlemleriniz sadece 16:00’dan sonra gerçekleştirilmektedir. Yani bu işlem için verdiğiniz talimat 16:00’dan sonra gerçekleşir. Eğer para çekme işlemini 16:05 te verirseniz bir sonraki gün 16:00’a kadar beklemeniz gerekir. Bitmex tarafından işlem güvenliği için oluşturulmuş bir kuraldır. Şimdi Bitmex üzerinden nasıl para çekilir anlatayım sizlere.

 

Adım 1:Binance borsasına giriş yapın. Sırasıyla Cüzdan >> Cüzdan Özeti >> Yatırma sekmelerine tıklayın. Sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. .

Birmex para çekme aşaması
Birmex para çekme aşaması

Adım 2: Yukarıdaki ekran üzerinden ” kripto para  yatıma ” seçeneğine tıklayın. Bitmex’ten Bitcoin göndereceğiniz için Binance üzerinden de Bitcoin adresinizi almanız gerekiyor. Aşağıdaki resimde karşınıza çıkacak olan sağ taraftaki BTC Adresini kopyalayın.

Bitcoin cüzdan adresi kopyalama
Bitcoin cüzdan adresi kopyalama

 

Adım 3 : Bitmex hesabınızdan Account >> Withdraw sekmesine giriş yapın. Karşınıza aşağıda yer alan resimde ki gibi bir ekran çıkacak. Bu ekranda sizden istenilen bilgileri doldurun.

Bitmex Transfer İşlemi
Bitmex Transfer İşlemi

 

Destination Adress:Binance üzerinden kopyaladığınız cüzdan adresinizi buraya yapıştırın.

 

Amount BTC : Çekmek istediğiniz Bitcoin miktarını buraya girin.

 

Bitcoin Network Fee: Bitcoin çekme işleminizin bir maliyeti var. Bu maliyet madencilere harcanan ücretlerden oluştur.Aşağıda küçük yazı ile yazılmış olan rakamları (0000,2) oraya yazın. Normalde fee olarak ”0,001” yazılıdır.Ancak bu ücret çok yüksek. Bu transfer ortalama olarak ”0.0002 BTC’ye ” halletmeniz mümkün.

 

Note: Herhangi bir not yazmak istiyorsanız doldurun. Ancak gereksiz olduğunu düşünüyorum.

 

Two-Factor Token: İki aşamalı doğrulama şifresi kullanıyorsanız bu kısmı doldurun. Kullanmıyorsanız boş bırakmanız yeterli.

 

Adım 3: Bitmex tarafından size bir onay maili gönderilir. Gelen maili onayladıktan sonra transfer işleminiz başlamış olur.Yukarıda belirttiğim gibi para çekme işlemi 16:00’dan sonra gerçekleştirilir.

 

Bitmex üzerinden Binance hesabınıza gönderilen Bitcoinleri aynı borsa üzerinden Türk Lirasına çevirip banka hesabına çekim işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Bitcoin nasıl alınır başlıklı yazıyı inceleyiniz.

 

Bitmex para yatırma ve çekme” işlemi ile ilgili aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

 

Okuyunuz :  Bitcoin Grafik Okuyarak Para Kazanma

Scroll to Top