Bitmex Para Yatırma ve Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bitmex borsasına üye oldunuz ve para yatırma yani Bitcoin yatırma işleminde sorun yaşıyorsunuz.Bu yazımda bitmex borsasına en ucuz ve en kolay para yatırma işleminin nasıl yapıldığını detaylı olarak aktaracağım.Ancak bu işlemleri yapmadan önce Bitmex borsasında yeniyseniz aşağıda yer alan yazılarımı okumanızı tavsiye ederim.Ardından ikinci başlığa geçerek Bitmex para yatırma ve çekme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

 

Bitmex Kesin Kazanma Taktiği %1000 Kazandım

 

Bitmex Para Yatırma

Bitmex ile ticaret yapmak istiyorsanız platforma Bitcoin göndermeniz gerekiyor.Yani herhangi bir para cinsini veya Bitcoin dışında herhangi bir kripto para birimini gönderemezsiniz.Ben Bitcoin gönderme işlemleri için sadece BTCTurk borsasını kullanıyorum.Bu borsayı kullanmamın nedeni hem güveilir hem de komisyon oranlarının en düşük olduğu borsa olmasıdır.Eğer  BTCTurk ile daha önce hiç tanışmadıysanız Bitcoin nasıl alınır başlıklı yazı üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.Şimdi Bitmex Para Yatırma aşamasına geçelim.

 

Adım 1 : BTCTurk hesabınıza giriş yapın.Ardından sırasıyla Çekme >> BTC sekmelerini tıklayın.Karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacak.

 

Bitmex Para Yatırma

Bitmex Para Yatırma

 

Not: Bu işlemi yapmadan önce BTCTurk ile Bitcoin satın aldığınızı varsayarak anlatıyorum.Eğer hala bitcoin satın almadıysanız bir önceki linkte yer alan yazı üzerinden bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 2: BTCTurk Bitcoin çekme ekranını açık tutun ve aynı zamanda Bitmex hesabınıza giriş yapın.Sırasıyla Account >> Deposit sekmelerine tıklayın.Ardından karşınıza çıkan cüzdan numarasını kopyalayın.

Bitmex para yatırma ve çekme

 

Adım 3: Bitmex üzerinden kopyaladığınız cüzdan numarasını yani Bitcoin hesap numarasını BTCTurk’te yer alan adres kısmına yapıştırın.Daha sonra alt kısımda yer alan alana ne kadar BTC göndermek istiyorsanız yazıp gönder butonuna basın.Eğer satın aldığınız Bitcoinlerin hepsini göndermek istiyorsanız ”+” butonuna basmanız yeterli.

Bitcoin Çek Butonuna Basınız.

Bitcoin çek nutonuna tıklayınız

Adım 4: Bitcoin çek butonuna bastıktan sonra BTCTurk tarafından size bir onay maili gönderilecek.Mail adresinize girerek yaptığınız işlemi onaylamanız gerekiyor.

 

Onay butonuna tıkladıktan sonra BTCTurk Borsasından, Bitmex borsasına Bitcoin transfer işleminiz başlamış olur.En geç yarım saat içerinde ise transfer tamamlanır ve bakiyeniz Bitmex Borsasında gözükmeye başlar.

 

Bitmex Para Çekme İşlemi

Bitmex’te para çekme yani Bitcoin çekme işlemi yatırma işleminden biraz farklı.Para çekme işlemleriniz sadece 16:00’dan sonra gerçekleştirilmektedir.Yani bu işlem için verdiğiniz talimat 16:00’dan sonra gerçekleşir.Eğer para çekme işlemini 16:05 te verirseniz bir sonraki gün 16:00’a kadar beklemeniz gerekir.Bitmex tarafından işlem güvenliği için oluşturulmuş bir kuraldı.Şimdi Bitmex üzerinden nasıl para çekilir anlatayım sizlere.

 

Adım 1: BTCTurk borsasına giriş yapın.Sırasıyla Yatırma >> Bitcoin (BTC) sekmelerine tıklayın.Sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.Bu ekranda yer alan BTC cüzdan numarasını kopyalayın.

Bitmex Para çekme

Bitmex Para çekme

 

Adım 2 : Bitmex hesabınızdan Account >> Withdraw sekmesine giriş yapın.Karşınıza aşağıda yer alan resimde ki gibi bir ekran çıkacak.Bu ekranda sizden istenilen bilgileri doldurun.

Bitmex Transfer İşlemi

Bitmex Transfer İşlemi

 

Destination Adress: BTCTurk üzerinden kopyaladığınız cüzdan adresinizi buraya yapıştırın.

 

Amount BTC : Çekmek istediğiniz Bitcoin miktarını buraya girin.

 

Bitcoin Network Fee: Bitcoin çekme işleminizin bir maliyeti var.Bu maliyet madencilere harcanan ücretlerden oluştur.Aşağıda küçük yazı ile yazılmış olan rakamları (0000,2) oraya yazın.Normalde fee olarak ”0,001” yazılıdır.Ancak bu ücret çok yüksek.Bu transfer ortalama olarak ”0.0002 BTC’ye ” halletmeniz mümkün.

 

Note: Herhangi bir not yazmak istiyorsanız doldurun.Ancak gereksiz olduğunu düşünüyorum.

 

Two-Factor Token: İki aşamalı doğrulama şifresi kullanıyorsanız bu kısmı doldurun.Kullanmıyorsanız boş bırakmanız yeterli.

 

Adım 3: Bitmex tarafından size bir onay maili gönderilir.Gelen maili onayladıktan sonra transfer işleminiz başlamış olur.Yukarıda belirttiğim gibi para çekme işlemi 16:00’dan sonra gerçekleştirilir.

 

Bitmex üzerinden BTCTurk hesabınıza gönderilen Bitcoinleri aynı borsa üzerinden Türk Lirasına çevirip banka hesabına çekim işlemi yapabilirsiniz.Bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Bitcoin nasıl alınır başlıklı yazıyı inceleyiniz.

 

Bitmex para yatırma ve çekme” işlemi ile ilgili aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.Sorularınız en kısa zamanda cevaplandırılacaktır.

 

Okuyunuz :  Bitcoin Grafik Okuyarak Para Kazanma

6 Yorumlar

  1. Fatih
    • Para Kazanma Fikirleri
      • Ahmet
  2. Fatih
    • Para Kazanma Fikirleri
  3. MUHAMMED

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir