Bitmex Kazanma Stratejisi ve Taktikleri | %1000 Kazanç

Bitmex kazanma stratejisi

Bitmex ile ticaret yapıyorsanız para kazanmak için kazandıran bir stratejiye ihtiyacınız var.Herhangi bir trade planına sahip olmadan yapacağınız yatırımlar büyük ihtimalle paranızın buharlaşmasına neden olacaktır.Bitcoin alım satımı yapmaya 2017 yılında başladım.Alım satım da yaptığım hatalar nedeni ile son 3 ay’a kadar para kazanmak yerine kaybettim diyebilirim.Peki benim için değişen ne oldu? Neyi farklı yapıp kar etmeye başladım.Bu yazımda sizlere Bitmex kazanma taktikleri ve stratejileri ile ilgili detaylı bilgiler aktaracağım.Ancak %100 kazanma diye bir gerçeğin olmadığını bilmelisiniz.Sadece kazanma ihtimalinizi arttırma şansınız vardır.

 

Bitmex yani kaldıraçlı işlemler yapabileceğim platform ile 8 ay önce tanıştım.İlk 5 aylık dönemde tesadüfen kazandığım olsa da genel olarak zarar ettim.Son 3 ayımda ise farklı bir strateji denemeye karar verdim.Bu strateji ile para kazanmak için haftalık sadece 1-2 saatimi ayırdım.3 ayın sonunda ise %1000’in üzerinde kar elde ettim.Eğer biraz daha risk alsaydım ve her gün zaman ayırma fırsatım olsaydı 100 kat kazanç dahi elde edebilirdim.

 

Bitmex Kazanma Stratejisi

Bitmex Kazanma Stratejisi
Bitmex Kazanma Stratejisi

Öncelikle bu sistemi ben icat ettim gözüyle bakmıyorum.Eminim ki bu strateji ile oynayıp para kazanan 100’lerce trader vardır.Size sadece bilgi amaçlı olarak bu tecrübelerimi aktarıyorum.Herhangi bir tavsiye içermez ve tercih tamamen size ait.Yükümlülüğümü üzerimden attığıma göre anlatmaya başlayabilirim.

 

Adım 1 : Bitmex.com üzerinde farklı bir e-mail adresi ile 2. bir hesap açın.Bitmex üzerinden kullanıcılar için hesap açma kısıtlaması yoktur.Bahsedeceğim taktiği uygulamak için 2 hesapla birden  işlem yapmanız gerekiyor.

 

Adım 2: Bitmex ile alım satım yapabilmeniz için hesabınızda minimum 20 dolar olması gerekiyor.Tabi ben bu işlemleri size rakamsal kolaylık olsun diye 100 dolar üzerinden anlatıcam.2 hesabınızda da 100’er dolarlık Bitcoin olduğunu varsayalım.

 

Adım 3 :  Bitcoin’in yükselmesinden mi yoksa düşüşünden mi para kazanmak istiyorsunuz ona karar verin.Benim tercihim ise her zaman Bitcoinin düşmesinden para kazanmak üzerine.Neden mi? Bitcoin’in sürekli yükselemeyeceği bir gerçek.Yani bir anda direkt olarak 100 Bin dolara çıkamaz.Çıkacaksa bile bu yükseliş inişli çıkışlı olur.Ancak düşüş ise sürekli olabilir.Kötü bir haber gelmesi sonucu 10 Bin dolardan bir anda 3000 dolara gerileyebilir.Sonuçta bu senaryo yaşandı.Bu nedenle Bitcoin’in düşüşüne işlem yapmak her zaman daha mantıklı.Stratejiyi anlatırken bu doğrultuda sizlere aktaracağım.

 

Adım 4 : Birinci hesap üzerinden 10 Kaldıraç oranı ile 100 Dolarlık short/satış pozisyonu açıyoruz.(Maliyet 10 dolardır)Bu senaryoyu anlatırken Bitcoin’in 10.000 Dolar olduğunu varsayalım.Tasfiye fiyatı yani paramızın buharlaşacağı fiyat ise 11.000 dolar diyelim.Sonuçta Bitcoin düşerse para kazanabileceğiz.Yükselmesi bizim zarar etmemiz anlamına geliyor.

 

Adım 5: Şimdi Bitcoin’in yükseldiğini varsayalım.10999 Dolara yaklaştı ve yatırdığımız paranın buhar olmasına sadece 1 dolar kaldı.Biz daha önce aynı hesaptan otomatik olarak bu rakama pozisyon eklemesi yapabilirdik.Ancak bu defa yatırdığımız rakamın ortalaması alınacaktı.Yani tasfiye fiyatı ortalama alınarak 11500’e yükselecekti.Kaldıraç oranı ise yine %10 da kalacak.Ya da tasfiye fiyatının üzerine mevcut posizyonumuz açıkken yeni sell//short emri giremiyoruz.

 

Adım 5: Bitmex.com üzerinden açmış olduğunuz 2. hesaptan ilk pozisyonu açar açmaz tasfiye fiyatının 10 dolar altına (10990) yeni bir pozisyon açın.Birinci hesabınızda 10 kaldıraç oranı ile açtığınız 100 dolarlık satış pozisyonunuzun size maliyeti 10 dolardı.Şimdi ise Kaldıraç oranını 25 yapıp 250 dolarlık satış işlemi açıyoruz.Maliyetimiz yine 10 dolar olacak.25 katı ile oynadığımız için.Giriş seviyemiz ise ilk hesabın tasfiye fiyatının 10 dolar veya 50 dolar altı.İkinci hesabımızda ise tasfiye fiyatımız 11450 dolar olacak.

 

Senaryolar : Bitcoin 11001 dolara yükseldi ve ilk hesabınızda ki 10 dolarınız buhar oldu.Ancak 2. hesabımızda yeni bir pozisyon açılmış oldu.10990 ile girdiğimiz 25 kaldıraç oranlı bu satış pozisyonunun tasfiye fiyatı ise 11450 Dolar.

 

Senaryo 1 : Eğer Bitcoin 10990’ın altına % 4 oranında düşerse, yani 10550 Dolara gerilerse ilk hesaptan yapmış olduğumuz zararı amorti etmiş olur.İkinci hesabımız 10 dolar kazanmış olur.10550’nin altına da sarkarsa her azalış bize 25 kaldıraç oranı ile kar olarak yazılır.

 

Senaryo 2: Şimdi kötü senaryoya geçiş yapalım.Bitcoin yükselmeye devam etti ve 2. hesabımızda gözüken 11450 dolarlık tasfiye fiyatının üstüne çıkmak üzere.Tabi ben bunu çıkacak mı çıkmayacak mı diye beklemiyorum.İlk hesap 11001 dolarda tasfiye olduğu için direkt onun için de ayrı bir satış pozisyonu açıyorum.Bu defa 20 dolar maliyet, 25 kaldıraç oranı ile 500 dolarlık satış pozisyonu açıyorum.Belirlediğim satış fiyatı ise 2. hesabın tasfiye fiyatının 10 veya 50 dolar altı.Yani 11400 Dolar üzerinden sell/short posizyonu açıyorum.İlk hesabımın tasfiye fiyatı ise 11850 dolara yükselmiş oluyor.

 

Eğer Bitcoin 11451 doların üzerine çıkarsa tekrar ilk hesap satış poziyonu ile devreye girecek.Yine %4 lük bir düşüşle yani Bitcoin 11000 dolara gerilediğinde tüm yatırdığımız parayı amorti etmiş olacağız.11000 doların altı ise 25 kaldıraç oranı ile bize kar yazılacak.

 

Senaryo 3: Buna iyi senaryo diyorum ben.Bitcoin ilk hesabımızın tasfiye fiyatına gelmeden 2. hesabın satış pozisyonunu aktif ederek düşmeye başlayabilir.Yani 10995 dolara gelip düşebilir.Bu defa 2 hesabın da short pozisyonu ile para kazanmaya başlarız.

 

Önemli Not: Bu anlattığım senaryolarda Bitcoin’in  aralıksız %18  yükseldiği varsayımı yapılmıştır.İsteğinize bağlı olarak tasfiye fiyatının 50 dolar altında satış pozisyonu açma işlemlerini kaldıraç oranını değiştirerek 13 -14 Bin dolara kadar çıkarabilirsiniz.

 

Ancak bana göre istatistikler genelde yanılmaz.Bitcoin grafiğini açın ve bakın.Son 2 yıl içerisinde Bitcoin hangi gün kaç defa günlük %18 aralıksız yükselmiş? 20 Bin dolara yükseldiğinde bile sürekli 1000 dolar aşağıya düşerek yükseldi.

 

Ben bu strateji ile hafta da 1-2 saat uğraşarak son 3 ayda %1000 kar elde ettim.Henüz çok olumsuz bir senaryo ile karşılaşmadım.Eğer sizin aklınıza gelen bu stratejinin bir açığı varsa yorumlar bölümünden benimle paylaşmanızı rica ederim.

 

Bana göre hiç bir taktik veya strateji %100 kazandırmaz.Ancak kaybetme ihtimalinizi %99 oranında düşürebilir.

 

6 ay boyunca %10 indirimli komisyon oranı ile işlem yapmak için referans linki üzerinden üye olabilirsiniz.

 

Bitmex Kazanma Stratejisi ve Taktikleri başlıklı yazımın sonuna geldik.Aklınıza takılan konularda yorumlar bölümünden benimle iletişime geçebilirsiniz.Sorularınız ve görüşleriniz en kısa zamanda yanıtlanacaktır.

Bitmex Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Bitcoin Grafik Okuma

Bitcoin Nasıl Alınır?

Scroll to Top