Binance Para Yatırma | Papara Sonrası Komisyonsuz Transfer

Komisyonsuz Binance Para Yatırma

30 Nisan 2021 yılında kripto para ile elektronik ödeme kuruluşları tarafından yapılan ödemenin yasaklanması ile birlikte, Papara ile Binance para yatırma seçeneği kaldırılmıştır. Para yatırma ve çekme işlemlerini Papara ile yapanlar, aynı işlemleri nasıl yapacaklarını merak etmektedir. Ancak sizlere şunu belirtmekte fayda var. Binance borsasına, Papara ile %1 komisyon ücreti para yatırmak, gereksiz yere %1+ KDV tutarında zarar etmenize neden oluyordu.

Komisyonsuz Binance Para Yatırma
Komisyonsuz Binance Para Yatırma

Binance para yatırma işlemi için şimdilik size sunabileceğimiz en güvenilir 2 seçenek var. Bu seçeneklerden birincisi; Binance Borsasının, Türkiye’de BN Teknoloji Anonim Şirketi adıyla kurmuş olduğu TRBinance hesabını kullanmaktır. Ziraat ve Vakıfbank ile 7/24, diğer bankalar ile de çalışma saatlerinde komisyonsuz bir şekilde TRBinance hesabınıza Türk Lirası yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

TRBinance ile Global Binance hesaplarınız arasında komisyonsuz ve hızlı bir şekilde tek bir butona tıklayarak para transferi yapabilirsiniz. Tüm bu işlemler hem para yatırma hem de para çekme işlemleri için geçerlidir. Şimdi resimli bir şekilde tüm bu işlemleri nasıl yapacağınız anlatalım.

 

Binance Para Yatırma

Binance TR Geçiş Ekranı
Binance TR Geçiş Ekranı

TRBinance sitesi güvenilir mi diye sorgulayanlar, aynı zamanda binance.com adresinde üstteki resimde olduğu gibi geçiş butonunu görebilirler. Binance, kripto para birimi ticaretinin yüksek olduğu ülkelerde, bu tarz şirketler kurarak, kurumlar vergisi mükellefi olmaktadır. TRBinance sayesinde kullanıcılar, kolaylıkla global site üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Şimdi binance komisyonsuz para yatırma işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatalım.

 

1.TRBinance Sitesine Üye Olun

TRBinance linkine tıklayarak yeni bir kullanıcı gibi üye olmanız gerekiyor. Sonuçta bu site, Türkiye’de bulunan bir şirkete ait. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Gerekli bilgileri doldurup, üyelik işlemlerinizi tamamlayın.

TRBinance Üyelik Ekranı
TRBinance Üyelik Ekranı

E-posta adresini ve şifrenizi girip, rıza metnini kabul ederek, ”Hesap Oluştur” butonuna tıklayınız. Mail adresinize gelen hesap doğrulama kodunu, karşınıza çıkan ekrana girdikten sonra, hesap açma işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

 

2.Hesap Güvenliğini Gerçekleştirin

Binance Borsasını, dünyanın en çok işlem yapılan platformu yapan, güvenlik açısından sıkı denetimlere tabi olmasıdır. Bu doğrultuda, global Binance hesabında olduğu gibi, bu hesapta da, kimlik doğrulaması yapmanız gerekiyor.

Binance Hesap Güvenliği
Binance Hesap Güvenliği

Kimlik doğrulaması sonrasında, hem alım hem de satım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

3.Binance Komisyonsuz Para Yatırma

Üst menüde bulunan ”Yatırma” sekmesine tıklayıp, hangi banka ile işlem yapacağınızı, karşınıza çıkacak olan ekran üzerinden seçiniz. Şuan Ziraat, Vakıf Bank ve Diğer bankalar logosunu görebilirsiniz. Örneğin; Finansbank’a yatıracaksanız Diğer bankaları seçmelisiniz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Binance Hesap Numaraları
Binance Hesap Numaraları

Ne kadar tutarda para yatıracaksanız, TRBinance’in size verdiği hesap numarasına, açıklama kısmına herhangi bir şey yazmadan havale ya da EFT işlemini gerçekleştiriniz. Yapmış olduğunuz para transferi otomatik olarak algılanarak, 3-5 dakika içerisinde TRBinance hesabınıza yüklenecektir. Bu transferi sadece adınıza kayıtlı olan banka hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ekran üzerinde yazılı olan tüm uyarıları dikkate almalısınız.

 

4.Global Binance’e Para Aktarma

TRBinance üzerinden yapacağınız işlemler kısıtlı. Herhangi bir Türk borsasında, hangi işlemleri yapabiliyorsanız, TRBinance üzerinden de o kadarını yapmanıza izin veriyorlar. Global Binance hesabınıza para aktarma işlemini, TL olarak değil, ancak kripto para birimi olarak ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Bunun için öncelikle piyasa sekmesi üzerinden TL para biriminiz ile USDT (Dolar) alımı gerçekleştirin. USDT satın aldıktan sonra üst sekmeden ”Çekme, Yatırma ya da Cüzdan” sekmelerinden herhangi birine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranın sol kısmında bulunan ”Binance Transfer” sekmesine tıklayın. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Global Binance Transfer
Global Binance Transfer

Bakiyeniz doğrultusunda ne kadarlık bir gönderim yapacağınızı, Tutar kısmına yazıp ”Onayla” sekmesine tıklayın. Tıklama işlemi sonrasında, göndermiş olduğunuz USDT anında Binance Global hesabınıza geçecektir. Bu şekilde komisyonsuz olarak Binance para yatırma işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

 

Not: Binance Global sitesine isteğinize bağlı olarak, USDT almak yerine TRX, BNB, BTC, BUSD, ETH veya farklı bir kripto para birimi satın alarak da gönderebilirsiniz. Ancak stabil yani değeri düşmeyen bir para birimi (USDT – Dolar Endeksli) göndermeniz her zaman daha mantıklıdır.

 

Not 2: Yazı başında Binance borsasına, komisyonsuz bir şekilde para yatırmanız için 2 seçeneğiniz olduğundan bahsettik. Diğer bir seçenek ise, Türk Borsaları üzerinden transfer işlemini gerçekleştirmek. Biz sıfır komisyon oranına sahip olan BtcTurk ile bu işlemi yapmaktayız. Tabi ilk seçeneğimiz, global bir şirket olduğu için, her zaman TRBinance ya da Binance üzerinden işlem yapmak olacaktır.

Şimdi BTCTürk ile Binance para yatırma işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

 

BTCTurk’ten Binance’e Para Yatırma

BTCTurk ile Binance borsasına transfer işlemini komisyonsuz bir şekilde yapmak için pro.btcturk.com adresine üye olmanız gerekiyor. Üye olup, Binance sitesinde olduğu gibi gerekli kimlik doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla izleyiniz.

 

1. BTCTurk Hesabına Para Yatırın

Üst menüde bulunan Yatır sekmesi >> Banka Transferi >> Banka Adına sırasıyla tıklayın. Hangi banka ile ilgili seçim yaptıysanız karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Bankadan Para Yatırma
Bankadan Para Yatırma

Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Yapıkredi ve Ziraat Bankası ile 7/24 para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalar için transfer işlemini sadece banka çalışma saatleri içinde yapabilirsiniz. Yukarıdaki resimde olduğu gibi, kendi isminize kayıtlı olan banka hesabından size verilmiş olan IBAN numarasına para transferini gerçekleştirebilirsiniz. Açıklama kısmına herhangi bir şey yazmadan, transfer otomatik olarak 1-2 dakika içerisinde hesabınıza yansıtılacaktır.

 

2.Binance Borsasına Para Gönderme

Para birimini Global Binance borsasına, ancak kripto para birimi cinsiyle gönderebiliriz. Bunun içinde en mantıklı seçenek, TRBinance’te olduğu gibi, USDT satın alarak göndermek. TL ile USDT satın alma işlemini gerçekleştirip, sırasıyla Çek >> Tether (USDT) sekmelerine tıklayın.

USDT Transferi
USDT Transferi

Karşınıza yukarıdaki bir ekran çıkacak. Bu ekranda sarı alanda işaretli olduğu gibi Tron (TRC20) ağını seçin. Bu ağı seçmeniz sadece 0.25 USDT komisyonu karşılığında transfer yapmanızı sağlayacaktır. Ancak burada önemli olan kısım, Binance Borsasına göndereceğiniz miktarı yazdıktan sonra, çekme adresi kısmına, Binance’de yer alan USDT TRC 20 adresini girmeniz. Herhangi bir yanlış adres girmenizde göndereceğiniz tutar kaybolabilir. Bu nedenle ilk 10 dolar göndermeyi deneyin.

 

3.Binance TRC 20 Adresi Kopyalama

Global Binance hesabınıza girip, sırasıyla Cüzdan Özeti >> Yatırma >> Kripto Para Yatırma sekmelerine tıklayın. Artında aşağıda kripto para sekmesinde BTC yazan açılır menüden, USDT Tether yazılı kripto para birimini seçin.

Binance TRC 20
Binance TRC 20

Sarı ile işaretli olan alanlara mutlaka dikkat etmelisiniz. Özellikle sağ tarafta bulunan TRC 20 sekmesinin işaretli olması çok önemli. Sadece aynı ağlar üzerinden kripto para birimi gönderimi yapabilirsiniz. Bu nedenle hem Binance’de, hem de BTCTürk platformunda, TRC 20 sekmesinin seçili olduğuna dikkat edin.

 

Resimde yer alan adresi, bir önceki aşamada yer alan, çekme adresi kısmına yapıştırın. Ardından çekme isteği gönder butonuna tıklayın. Size onaylamanız için mail gönderilecek. Gerekli onayı verdikten sonra maksimum 10 dakika içerisinde, gönderdiğiniz bakiye global Binance hesabına tanımlanmış olur. 

 

BTCTurk ile Binance para yatırma işlemi bu kadar. Sizlere 2 yöntemi de aktardık. TRBinance ile işlem yapmak, BTCTürk’e göre daha kolay ve risksiz gözüküyor. Tabi bu aşamada tercih sizin.

 

Takıldığınız noktalarda yorumlar bölümünden bizlere yazabilirsiniz. Sorularınız 1 saat içerisinde cevaplandırılacaktır. Ayrıca güvenli alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmek için, Bitcoin Grafik Okuma başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Scroll to Top