BİM Çalışma Şartları ve Çalışan Maaşları

Bim çalışma şartları

BİM Türkiye genelinde ve yurt dışında çok sayıda şubesi olan bir indirim marketler zinciridir. Her bölgede bir kaç tane şubesi bulunan firma, çok sayıda personele de iş imkanı sağlamaktadır. Bu personeller arasında yer almak için BİM çalışma şartları ve saatlerinin iyi değerlendirilmesi gerekir. Yazımızın devamında firma hakkında merak edilenler, çalışma ortamı ve maaşlar hakkında güncel bilgileri vermek istiyoruz. Siz de kendinizi bu bilgilere göre değerlendirip iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bim çalışma şartları
Bim çalışma şartları

BİM Çalışma Şartları

BİM marketler zincirinde farklı pozisyonlarda çok sayıda çalışan bulunmaktadır. Çalıştıkları pozisyonlara göre personellerin şartları değişmektedir. Ancak genel olarak BİM çalışma şartları ve çalışma saatleri şu şekildedir…

 • BİM marketler zinciri kış aylarında sabah 09:00 ile akşam 21:00 arasında hizmet vermektedir. Yaz aylarında ise sabah 09:00 ile akşam 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 • Personeller sabah ve akşam olmak üzere iki vardiyalı olarak çalışmaktadır.
 • Sabah vardiyası 08:00 ile 16:20 arasındadır. Akşam vardiyası ise 13:30 ile 21:30 saatleri arasındadır.
 • Full time çalışanların günlük 8 saat çalışması gerekir. Part time çalışanlar ise 6 saat çalışmaktadır.
 • Çalışma saatleri içinde personellerin bir kere 1 saatlik yemek molaları bulunmaktadır.
 • İş yoğunluğuna göre mağaza yönetimi ara molalar verip personellerini dinlendirmektedir.
 • Personeller haftanın bir günü tatil yapma hakkına sahiptir. Tatil günleri mağaza sorumlusu ve personellerin ortak kararı ile belirlenmektedir.
 • Bazı özel durumlarda işe geç geliş ya da erken çıkış durumu olmaktadır. Bu tür durumlarda ertesi gün telafi çalışması yapılması gerekir.
 • Özel günler ve zamanlarda ekstra çalışmalar ek ücret olarak çalışanların maaşlarına yansıtılmaktadır.
 • Maaşa ek olarak yol ve yemek ücreti de verilmektedir.
 • Dini bayramlarda çalışanlara ihtiyaçlarında kullanmaları için ‘BİM hediye çeki’ verilmektedir.

Genel olarak BİM çalışma şartları bu şekildedir. Kimi mağazalarda çalışma şartları değişiklik gösterebilir. Ayrıca bazı pozisyonlarda da çalışma saatleri ve sürelerinde değişiklik olabilir. Çalışma şartları hakkında işe başvuruda bulunurken daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

BİM Çalışan Yorumları

Yeni bir işe başvurmadan önce eski çalışanların ya da hala çalışmakta olanların iş hakkındaki görüşlerine göz atmakta fayda vardır. Bunu düşünerek biz de BİM çalışan yorumları ve değerlendirmelerine göz attık. Genel olarak BİM çalışanlarının yorumları şu şekildedir.

 • Kurumsal bir firma olmasından dolayı maaşların günü gününe eksiksiz yatması çalışanların en memnun oldukları özelliği. Ayrıca tüm personellere yapılan sigorta da personellerin memnun kaldığı bir diğer önemli nokta.
 • Market zincirinde hiç deneyimi olmayan bir eleman olarak işe başlasanız bile yükselme imkanı bulunmaktadır. Bu çalışanların büyük kısmı için artı bir özellik.
 • Çalışanların %50’sinden fazlası arkadaş ortamlarının iyi olmasını olumlu olarak değerlendirmektedir. Bu çalışılan şubedeki iş arkadaşları ile bağlantılı bir durumdur.
 • İşin yüksek tempolu olması pek çok çalışanın zorlanmasına sebep olmaktadır. Ancak zamanla pratikleşip daha hızlı olmak mümkündür.

Yukarıdaki çalışan yorumları tamamen kişilerin kendi deneyimleri ile alakalıdır. Mağaza içi yönetim ya da çalışma arkadaşlarının iş ortamında önemi büyüktür.

BİM Personel Maaşları

Firma personellerine pozisyonlarına göre maaş ödeme yapmaktadır. En düşük maaş o dönemdeki asgari ücrete denk gelecek şekilde hesaplanmaktadır. Güncel olarak 2022 BİM personel maaşları aşağıdaki şekildedir…

 • BİM kasiyer ve mağaza personeli maaşı: 5.500 TL
 • BİM depo personeli maaşı: 5.500-6.000 TL
 • BİM mağaza müdürü yardımcısı maaşı: 7.500 TL
 • BİM mağaza müdürü maaşı: 8.500  TL
 • BİM bölge müdürü maaşı: 15.000 TL

Verdiğimiz bu maaşlar net maaşlardır. Net maaşlara ek olarak yol ücreti ve yemek ücreti ödenmektedir. Ayrıca şube satışlarından çalışanlara prim de verilmektedir. Bunların yanında tatil günlerinde çalışıldığında ya da fazla saat mesai yapıldığında da ek ücret maaşlara yansıtılmaktadır.

Full time personellerin dışında part time çalışanlara da düzenli olarak ödeme yapılmaktadır. Part time çalışanlar haftanın belirli günlerinde günde 6 saat süre ile çalışmaktadır. Bu çalışmalarının karşılığı olarak aylık 3.600 TL civarında ödeme almaktadır.

BİM çalışma şartları uygun olup işe girenler maaşlarını her ayın 10’unda almaktadır. Maaşlar kişinin kendi adına olan banka hesaplarına yatmaktadır. Bu maaşlara ek olarak prim ve mesailer de yansıtılmaktadır.

Okuyunuz: A101 Çalışma Şartları

BİM İş Başvurusu Şartları

Evinizin yakınında bulunan kurumsal bir firmada çalışmak size cazip geldiyse başvuru şartlarını taşıyıp taşımadığınıza göz atabilirsiniz. BİM iş başvurusu şartları genel olarak şu şekildedir…

 • BİM marketlere iş başvurusunda bulunmak için en az 18 yaşında olmak gerekir. En fazla ise 35 yaş sınırı bulunmaktadır.
 • Yaş sınırı mağaza ve bölge sorumluları için geçerli değildir.
 • Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı vardır.
 • Erkekler için askerliğini yapıp gelmiş olma şartı aranmaktadır.
 • Kasiyer ve reyon görevlileri için en az lise ve dengi okullardan mezun olma şartı vardır. Daha yüksek bir pozisyon içinse ilgili alanda deneyim ve üniversite mezunu olma şartı vardır.
 • Market sektöründe deneyim sahibi olmak işe alınma aşamasında artı bir yön olarak değerlendirilmektedir.
 • Çalışanların tablet bilgisayar gibi cihazlara hakim olması önemlidir.
 • İş pozisyonuna göre ehliyet de aranmaktadır.

Yukarıdaki BİM çalışma şartları ve iş başvuru şartları size uygun ise artık başvurunuzu yapabilirsiniz.

BİM İş Başvurusu

Alanının liderlerinden olan bu firmada çalışmak için başvuruları farklı şekillerde yapabilirsiniz. BİM iş başvurusu için ilk olarak firmanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Web sitesinde yer alan kariyer bölümünden iş başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Bu formu doldururken bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olmasına özen gösterin. Özellikle adres bilgileriniz görev alabileceğiniz şubelerin belirlenmesinde önemli rol oynayacağından mutlaka doğru olmalıdır.

Başvuru için ikinci yol ise BİM şubeleridir. Kendinizi, eğitimlerinizi ve varsa iş deneyimlerinizi açıkça anlatan bir CV hazırlayıp şubelerden birine teslim edebilirsiniz. Elden mağaza müdürü ya da sorumlusuna teslim ettiğiniz bu CV’ler kısa süre içinde değerlendirmeye alınıp sonuçlar tarafınıza iletilecektir.

En olarak ise firmanın zaman zaman verdiği ilanlardan başvuru yapabilirsiniz. İş-kur ya da diğer iş arama sitelerinden firmanın açık iş ilanlarını araştırıp bunlara başvuruda bulunabilirsiniz. Değerlendirmelerin ardından mülakata çağırılıp iş görüşmesi yapabilirsiniz.

BİM Genel Merkez İletişimi

Marketler zinciri hakkında şikayet, öneri ve istekleri belirtebileceğiniz adresler bulunmaktadır. Bunun için BİM genel merkez iletişimi adresi; BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. Abdurrahmangazi Mah. Ebubekir Cad. No: 73 Sancaktepe 34887 İstanbul / Türkiye olarak verilmiştir. Müşteri hizmetleri numarası ise 0850 254 44 44 olarak belirtilmektedir. Ayrıca firmanın resmi web sitesinde bulunan iletişim formu ile de istekleriniz ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

BİM’de Çalışmak İsteyenlere Öneriler

BİM çalışma şartları ve başvuru şartlarına uygun olup başvuruda bulanacak olanlara son olarak bazı önerilerimiz olacak. Bu öneriler hem çalışma hayatına daha çabuk uyum sağlamak hem de daha çabuk yükselmek için önemlidir. BİM’de çalışmak isteyenlere öneriler ve çalışırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir…

 • BİM şubeleri çalışma temposu yüksek olan yerlerdir. Yoğun iş temposuna uyum sağlayacak vücut direncine sahip olmanız önemlidir.
 • İş ortamı son derece kalabalıktır. Bunun için insanlar ile iletişiminizin kuvvetli olması gerekir. Zaman zaman müşteriler ile yaşanabilecek sorunları iyi yönetmeniz önemli bir nokta.
 • İşte yükselme, kariyer yapma imkanı vardır. Bu sebeple kendinizi tamamen işinize verip yapabileceğinizin en iyisini yapın. Sadece kendi alanınızda değil diğer pozisyonlarda da kendinizi geliştirip daha hızlı yükselebilirsiniz.
 • Vardiyalı iş sistemi olduğundan evinize en yakın şubelerde görev almaya çalışın. Evinize ne kadar yakın olursanız o kadar zamandan tasarruf edeceğinizi unutmayın.

Genel olarak BİM çalışma şartları ve BİM’de çalışmak hakkında merak edilenler bu şekildedir. Kendinizi bu iş için uygun görüyorsanız yukarıdaki başvuru yöntemlerinden birini kullanarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Scroll to Top