Bereketli ve Bereket Getiren Dükkan İsimleri ve Anlamları

Bereketli Dükkan İsimleri

Yeni iş kurma aşamasında en önemli adımlardan birisi işyerinin ismine karar vermektir. Bu aşamada işyerinin uzun yıllar faaliyet göstereceği düşünülerek kalıcı isimler bulunmaya çalışılır.

İşyeri sahipleri işyeri adını bulurken işletmelerinin bereketli olmalarını da istedikleri için bereket getiren dükkân isimleri arasından tercih yapabilir.

Aralarında son derece yaratıcı isimlerin de bulunduğu bereketli dükkân isimleri kullanılarak açılan işletmeler, eğer uyulması gereken diğer hizmet koşullarına da sahip olursa, ticarette istedikleri başarıyı kısa süre içerisinde yakalayabilir.

 

Bereketli Dükkân İsimleri

Bereketli Dükkan İsimleri
Bereketli Dükkan İsimleri

Bereket getiren dükkân isimleri tercih edilirken ismin mantıklı ölçüde olmasına da dikkat edilmelidir. Girişimci ya da esnaf, dükkân açma aşamasında bulunduğu bölgede ya da yörede bulunan yöresel özellikleri de markasında bulundurabilir. Özellikle doğuda yer alan şehirlerde kurulan birçok işletme hem bereketli isim hem de yöresel özellikleri barındıran bir isim tercihi yaparak iş hayatına ilk adımlarını atmaktadır.

Dükkân ismi belirlenirken bereketli bir isim bulunduktan sonra bu ismin işletmenin faaliyet göstereceği sektöre uygun olup olmadığı da değerlendirilmelidir.  İlgi çekici olan ve işletmenin marka değerini yansıtan bereketli dükkân isimleri kısa sürede işletmeye ihtiyacı olan bereketi ve başarıyı getirebilir.

 

Okuyunuz: En Yeni 100+ İş Fikri Listesi

 

Bereketli ve Bereket Getiren Dükkân İsimleri

Bereketli dükkân isimleri tercih edildikten sonra işletmelerde arzu edilen kazancın sağlanması ve işlerin bereketli olması için çalışanların ve işyeri sahibinin pozitif düşünmesi de büyük önem taşır. İşletme sahibi işletmesi boyunca dükkân ismine yakışır şekilde hizmet sürdürmeli ve her daim kazancını doğru yollardan sağlamalıdır. Bereket getiren dükkân isimleri kullanıldıktan sonra sadece isme güvenerek dükkânın bereketli olacağına inanmak oldukça yanlış bir düşüncedir. Sektörde hem kalıcı olmak hem de kazançlı işler yapabilmek için işletme sahibinin ve personelinin işletmede gerekli özeni göstermesi gerekir.

 

Bereket Getiren Dükkân İsimleri Bereket Getirir mi?

Yeni işletme açılışında bereket getirecek isimler tercih edilirken akıllarda yer alan soru gerçekten işletmenin ismine yakışır şekilde berekete sahi olup olmayacağıdır. Bereket getiren dükkân isimleri bereket getirir mi sorusuna tam anlamı ile “Evet” cevabını verebilmek için işletmeye her açıdan büyük bir sorumluluk düşer. Çalışmalarında her daim ilk günkü hizmet kalitesini koruyan işletmelerde bereketin kalıcı olarak var olması söz konusu olur.

Bereket getiren dükkân isimleri ile bereketli bir dükkâna sahip olmak için öncelikle müşteri memnuniyetini ön planda tutmak gerekir. Hizmetlerde herhangi bir aksama yaşanmadığı taktirde, her daim müşteriler mekândan mutlu şekilde ayrılırsa, birçok durumda tekrar geri dönüş sağlanır. Bu döngü işletmede kalıcı bir müşteri kitlesinin oluşmasına zemin hazırlar.

Yüksek kalitede gerçekleştirilen hizmetlerin olmadığı işletmelerde mekândan mutsuz ayrılan her müşteri, işyeri için bir kayıp olacaktır. Bu durum işyerinin zamanla işlerinin azalmasına ve bereketinin azalmasına vesile olur.

 

Bereket Getiren Dükkân İsimleri Hangileridir?

Bereket getiren dükkân isimleri hangileridir ve anlamları nelerdir gibi sorular cevap bulduktan sonra işletme sahipleri sektörlerine en uygun isimleri tercih ederek işletmelerinin marka ve reklam çalışmalarını başlatabilir. Hem ahilik hem de dayanışma açısından bakıldığında bereket getiren dükkân isimleri arasında oldukça fazla seçenek bulunur. İşletmede esnaflığın hakkını vererek ve helal kazanç yolundan ayrılmayarak, bereketli işlere imza atmak oldukça kolay olur.

Bereket demek, aynı zamanda doğruluk demektir. İşyerlerinde ilk günden itibaren haramdan uzak duran işyeri sahipleri dükkan isminde yer aldığı gibi bereketli bir işletmeye  sahip olabilir. Helal kazançların her daim bereket getirdiği unutulmamalıdır. Şayet helal olmayan kazancın karıştığı işyerlerinde bereket getiren dükkân isimleri tercih edilse bile istenilen bereketli kazançların elde edilmesi söz konusu dahi olamaz.

 

Akılda Kalıcı Bereket Getiren Dükkân İsimleri

Bereket getiren dükkân isimleri arasına her geçen gün yeni ve yaratıcı isimler dahil olmaktadır. İşletmelere uygunluğu ile tercih edilen ve akılda kalıcı bereket getiren dükkân isimleri şunlardır;

  • Dua Et: Kasap ve hayvansal ürünlerin satışını yapılacağı işletmelerde tercih edilen Dua Et inanca bağlı bir isim isimdir.
  • Neml: Arapça ’da yer alan Neml kelimesi Karınca Suresi içinde geçer ve bereketi temsil eder. Her sektörde tercih edilebilir.
  • Nahl: Kuran’da Nahl Suresi olarak geçen kelime bereketli anlamı taşır.
  • Nisa: Özellikle giyim ve moda sektöründe oldukça tercih edilen Nisa kelimesi bereketi temsil eden bir kelimedir.
  • Evlat Ocak, Döner: Dini açıdan düşünüldüğünde işyeri için iyimserliği teşkil eder ve bereket getirmesi için tercih edilir.
  • Bi Lokma: Bereketli işyeri isimleri arasında yer alır.
  • Bakara: Kuran’da geçen Bakara Suresi olarak geçer ve bereketli bir ayet ismidir.
  • Senin Döner: Bereketli olması nedeni ile tercih edilir.
Scroll to Top