Acil Para Kazanma Yolları 2022

Acil Para Kazanma Yolları

Paraya acilen ihtiyacı olan herkesin en az bir kez internette acil para kazanma yolları konusunu aradığı olmuştur. Ancak internette gerçekten kısa sürede para kazanmanızı sağlayacak yöntemler olduğu kadar, işe yaramayan ve sahte yöntemler de vardır. Aynı zamanda, acil para kazanma yolları konusunda size neredeyse bir gecede veya anında para kazanabileceğinizi söyleyen ilanların çoğu ise gerçek değildir.

Acil Para Kazanma Yolları
Acil Para Kazanma Yolları

Acil para kazanma yolları, çoğu zaman acil paraya ihtiyacı olan kişilere vaad edilen bir efsanedir. Genellikle bu işler vasıfsız kişilere yönelik, para kazandırmayan işlerdir. Bu nedenle, herhangi bir deneyim veya beceri olmadan size hızlı para kazanma fırsatı sunan kişilere ve ilanlara karşı özellikle dikkatli olmalısınız. İnternette hızlı para kazanma fırsatı sunan birçok dolandırıcı kişilerin ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu ilanlarda genellikle bir son başvuru tarihi bulunur ve nedense düzenledikleri organizasyona katılmak için son 5 yerleri kalmıştır. Bu kişiler sizden hızlı para kazanabilmek için bir giriş ücreti yatırmanızı da isterler ve bir süre sonra sizin gibi insanlardan topladıkları paralarla ortadan kaybolurlar.

Hızlı para kazanmayı vaad eden birçok şirket, sundukları iş fırsatının başarılı olduğunu kanıtlamak için size bir referans listesi sunar. Ancak bu referans listesinde yer alan kişilere ulaşmanız imkansızdır. Bu kişilere ulaşmak istediğinizde kişilerin özel hayatlarının korunmasına yönelik bahanelerle karşılaşırsınız. Bu tür iş fırsatlarından hiçbir zaman para kazanamayacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca para kazanmak için bir şirkete para yatırmanız gerekiyorsa, para kazanma ihtimalinizin oldukça düşük olduğunu her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü ciddi kuruluşlar size iş vereceklerse sizden kendilerine para yatırmanızı istemezler. Sizden sadece geçmiş işlerinizle ilgili referans talep ederler.

İnternette hızlı para kazanmakla ilgili birçok sahte iş olsa da internetten kısa süre içinde para kazanmak mümkündür. Bu işler genellikle internetten yapılan proje tabanlı işlerdir. İş aldığınız kişi projeyi tamamladığınızda banka hesabınıza para transferi yaparak ödeme yapar. Sonuç olarak acil para kazanma yolları olarak deneyebileceğiniz birçok yöntem vardır. Bu işlerden birini seçerek ihtiyaç duyduğunuz parayı kısa bir süre içinde kazanabilirsiniz.

 

1. Ürün pazarlayın

Affiliate Marketing adıyla da bilinen ürün pazarlama yöntemi acil para kazanma yolları olarak kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Bu yöntemde diğer insanların sattığı ürünlerin tanıtımını yaparak para kazanırsınız. Bu yöntemde sizin sayenizde satılan her ürün için belli bir komisyon alırsınız. Bu komisyon oranları ise yüzde 5 ila yüzde 60 arasında değişmektedir. Ürün pazarlama yönteminde yapmanız gereken tek şey, ürünlerini satabilecek aracılar arayan şirketlere başvurmaktır. İnternette ‘affiliate marketing’ ifadelerini arayarak bu şirketlere kolayca ulaşabilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntemde ürün stoklamanız, envanter yapmanız da gerekmemektedir. Belli bir ürünü kendi web sitenizde veya başka web sitelerinde tanıtarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Kilo verme programından e-kitaplara kadar tanıtımını yapacağınız birçok farklı üründen birini seçerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

2. Anket doldurun

Anket doldurarak para kazanmak, acil para kazanma yolları arasında tercih edebileceğiniz en iyi para kazanma yöntemlerinden bir diğeridir. Anket doldurma işini fiziksel ve çevrimiçi olmak üzere iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Fiziksel anket doldurma işi, aslında bir ürünü denemenizi ve ardından düşüncelerinizi almayı içeren bir pazar araştırmasıdır. Tüketicilerin çeşitli ürün ve hizmetler hakkında görüşlerini arayan şirketler, fikrinizi almak için sizi ofislerine davet ederler. Ofislerinde ürünü denedikten sonra ürünle ilgili görüşlerinizi alırlar. Hızlı bir şekilde para kazanmak istiyorsanız, çevrimiçi anket doldurarak da para kazanabilirsiniz. Bir dakikadan 10 dakikaya kadar sürebilen online anket doldurarak kısa süre içinde para kazanabilirsiniz. Eğer biraz İngilizce biliyorsanız yurtdışındaki web sitelerinde de anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Genellikle yurtdışındaki web sitelerinde her anketten ortalama 3 dolar kazanırsınız.

 

3. İkinci el kitaplarınızı ve oyunlarınızı satın

Hızlı para kazanmanın bir diğer yolu eski kitaplarınızı ve oyunlarınızı internette satmaktır. Amazon, letgo, gittigidiyor vb. web sitelerinde ikinci el kitaplarınızı ve oyunlarınızı listeleyerek hemen para kazanabilirsiniz. Bu web sitelerinde ürünlerinizi ücretsiz veya çok uygun fiyatlarla listeleyebilirsiniz. Okuldan kalan ders kitaplarınızı, romanlarınızı ve tüm kitap ve oyunlarınızı değerinden satarak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Ancak sattığınız kitapların ve oyunların iyi durumda olmalarına dikat etmelisiniz. Sayfası eksik olan kitapları veya üzeri çizilmiş ve çalışmayan oyunları satmaya çalışırsanız olumsuz eleştiriler alırsınız. Bu yüzden satış yaparken ürünler hakkında açık olmayı, önemsiz de olsa sattığınız ürünlerle ilgili tüm olumsuz özellikleri ilanlarınızda belirtmeyi unutmayın.

 

4. İkinci el ürün satın

Acil para kazanma yolları olarak kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise 2. el ürünlerinizi satarak para kazanmaktır.İkinci el ürünlerinizi, elektronik eşyalarınızı internetten satarak kolayca para kazanabilirsiniz. Eski iPhone’unuzu, MacBook’unuzu, eski cep telefonlarınızı, bilgisayarlarınızı, 2. el kıyafetlerinizi dolap, gardrops, gittigidiyor, sahibinden, letgo ve benzeri uygulamalar üzerinden satabilir, ihtiyacınız olan parayı hemen kazanabilirsiniz. Hepimizin hiç giymediği, iyi durumda olan, dolapta yer kaplayan eski kıyafetleri vardır. Giymediğiniz bu kıyafetleri internetteki web sitelerinde satabilirsiniz.  Ayrıca bir ikinci el mağazasından veya bit pazarından ucuza kıyafet satın alabilir ve ardından bunları internetten satarak paraya çevirebilirsiniz. İnternetten satıp para kazanabileceğiniz bir diğer ürün çeşidi de oyuncaklardır. İnsanlar oyuncakları onlarla aralarında duygusal bir bağ kurdukları için severler. Bu yüzden oyuncak satmak hızlı para kazanma yollarından biridir. Bir oyuncağın üretimi durdurulduğunda fiyatı da artar. Örneğin bugün internette kutusu açılmamış 1983 yılında üretilmiş Star Wars oyuncaklarının fiyatı 800 dolardan fazladır. Elinizde böyle oyuncaklar varsa gittigidiyor, ebay, letgo vb. platformlardan bu oyuncakları hemen satarak para kazanabilirsiniz.

 

5. Ürün tasarlayın

Dijital ürünler tasarlayabiliyorsanız, bijuteri ve takı aksesuarları üretebiliyorsanız, bu ürünleri CafePress, etsy, shopify gibi web sitelerinde satabilirsiniz. Ayrıca logo ve web sayfaları tasarlayarak bu ürünleri de internette birçok web sitesinde satarak hızlı para kazanabilirsiniz. Görsel ve grafik tasarımcılar, tasarım ürünlerini çeşitli web sitelerinde satarak acil ve hızlı para kazanabilirler. İnternette tasarım ürünlerinizi satabileceğiniz yüzlerce web sitesi var. Bu web sitelerinden en fazla bilineni ise Envato. Envato’da görsel ve dijital tüm ürün tasarımlarınızı satabilir, UX ve UI kitleri, logolar, powerpoint’ler, ses efektleri ve yüzlerce ürün tasarlayıp satışa sunarak para kazanabilirsiniz.

Okuyunuz: Dükkan Açma Fikirleri

 

6. Fotoğraflarınızı satın

Fotoğrafçılıkla ilgili bir yeteneğiniz varsa bu alanda da internetten yüksek gelir elde edebilir, dijital fotoğraflarınızı satarak hızlı para kazanabilirsiniz. Ancak  fotoğraf satarak para kazanmak için öncelikle bu işte iyi olmanız gerekiyor. Gerçekten iyi fotoğraflar çekebiliyorsanız, bu fotoğrafları ShutterStock veya iStockPhoto’da satabilirsiniz. Fotoğraf çekerek para kazanmanın daha hızlı bir yolu düğün, nişan, doğum günleri veya yeni doğan bebek fotoğrafı çekmektir. Eğer kaliteli bir fotoğraf makinanız varsa, bu tür fotoğraflar çekerek hızlı para kazanabilirsiniz.

 

7. Özel Ders Verin

Ebeveynler her zaman çocuklarının geleceğine yatırım yapmak ve çocuklarına maddi durumları müsaitse özel ders aldırmak isterler. Eğer matematik, fen, Türkçe, fizik veya bilgisayar gibi konularda iyi derecede bilgi sahibiyseniz çocuklara yüz yüze veya online özel ders vererek iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer İngilizceniz iyiyse, Indeed, Care gibi web sitelerinden de özel ders verebilirsiniz. Ayrıca okul dersleri dışında uzman olduğunuz bir konuda da özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Örneğin gitar çalmak, aromaterapi, kişisel gelişim ve benzeri konularda Udemy’de eğitim sunarak para kazanabilirsiniz. Bu sitede insanların neler öğrettiğine göz attığınızda çok şaşırabilirsiniz. Belki de kimseye öğretebilecek bir şeyinizin olmadığını düşünüyorsunuz. Ancak herkesin bir başkasına öğretebileceği bir şeyler vardır ve insanlar sizin öğreteceğiniz bir şeye binlerce lira ödeyebilir.

 

8. İngilizce Öğretin

Acil para kazanma yolları olarak kullanabileceğiniz bir diğer yöntem İngilizce öğretmektir. İngilizce’yi iyi derecede biliyorsanız çevrenizdeki çocuklara İngilizce öğretebilirsiniz. Bu sayede hızlı ve yüksek gelir elde edebilirsiniz. İnternet üzerinden de İngilizce öğreterek para kazanabilirsiniz. İnternetten İngilizce öğretirken kendi çalışma saatlerinizi kendiniz seçer, ne zaman ve ne kadar çalışacağınıza siz karar verirsiniz. Bu yüzden internetten İngilizce öğretmek size çok fazla esneklik kazandırır. Eğer İngilizce öğretmeni olarak çalışıyorsanız, sabah 8 – akşam 6 çalışma rutininden yorulduysanız, bu seçeneği kullanabilirsiniz. VIPKid, Qkid veya Fiverr gibi web sitelerinde profil oluşturarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. VIPKid, öğretmenleri çevrimiçi bir araya getiren profesyonel bir web sitesidir. Bu web sitesinde eğer İngilizce öğretebileceğinize dair bir diplomanız varsa, bir ders günü ve saati belirleyerek kendinize sınıflar oluşturabilirsiniz. Bu sınıflarda dünyanın dört bir yanından çocuklara online İngilizce eğitimi verebilirsiniz. VIPKid platformunda İngilizce öğreterek saatte 15 – 20 dolar kazanabilirsiniz.

 

9. Freelancer olarak çalışın

Freelance çalışmak acil para kazanma yolları arasında en fazla kullanılan yöntemlerden biridir. İnternette freelance iş bulabileceğiniz birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu web sitelerine kaydolarak, işletmecilerin listelediği işleri yaparak hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bu web sitelerinde işletme sahipleri, yapamayacakları veya yapmak istemedikleri işleri yapacak kişilere ihtiyaç duyar. Bu işler form doldurmak, word dosyalarını düzenlemek, bir facebook sayfasını yönetmek vb. genellikle bilgisayar kullanan herkesin yapabileceği kadar basit işlerdir. Bu işlerin ücretleri düşük olsa da ücreti daha yüksek olan işler de bulunmaktadır. Bu web sitelerine üye olarak bir web sitesi oluşturmak, logo tasarlamak, bir metnin çevirisini yapmak gibi birçok iş bulabilir ve acil para kazanabilirsiniz. Bu web sitelerine üye olmak genellikle ücretsizdir. Upwork, Fiverr, Freelancer gibi bu sitelerde, bir işi tamamladıktan sonra ücret hesabınıza aktarılır. Ne kadar kaliteli ve hızlı iş yaparsanız, o kadar fazla iş alır ve daha fazla para kazanırsınız. Logo tasarımı ve animasyondan, video düzenleme ve seslendirme çalışmalarına kadar kendi yetenek ve becerilerinize uygun yüzlerce iş bulabilirsiniz. Fiyatlar ise proje başına en az 5 dolar, en fazla 10 bin dolar olarak ücretlendirilmektedir.

 

10. E-Kitap Yayınlayın

Acil para kazanma yolları arasında deneyebileceğiniz bir başka yöntem de e-kitap yazıp satmaktır. Yazma konusunda yeteneğiniz varsa, Türkçe’yi bir kitap yazabilecek kadar iyi biliyorsanız, e-kitap yazarak da hızlı para kazanabilirsiniz. Bir e-kitap yayıncısı olarak, çalışmalarınızı satmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki kendi web sitenizi kurmak ve bu web sitesi üzerinden kitabınızın doğrudan satışını yapmak .Örneğin, pdf formatında yazdığınız e-kitabınızı web sitenize yükleyerek ziyaretçilerinizin satın almalarını sağlayabilirsiniz. Basit bir alışveriş sepeti veya ödeme linki yerleştirerek kitabınızı hemen satmaya başlayabilirsiniz. Web sitenizi ziyaret eden herhangi biri kitabınızı sipariş ettiğinde onun e-mail adresine indirme linki gönderilir. Böylece bu kişi sizin e-kitabınızı satın almış olur. Bu işlemlerin her birini çeşitli programlar kullanarak otomotik hale getirebilirsiniz. Bu yöntemin en büyük avantajı, kitabınızı komisyon ödemeden satacak olmanızdır. E-kitap satmanın en kolay yollarından biri ise Amazon ve Google Store gibi üçüncü taraf bir site aracılığıyla satış yapmaktır. Geçmişte siz de Amazon’dan veya Google Store’dan kitap satın almış olabilirsiniz. Bu yöntem müşterilerin güvendiği bir yöntem olduğu için bu platformlardan daha fazla satış yaparsınız. Ancak bu yöntemin bir dezavantajı vardır. Bu da satışlarınız üzerinden sizden belli bir oranda komisyon alınmasıdır. Yazdığınız e-kitaplarınızı Amazon Kindle Direct Publishing üzerinden de satabilirsiniz. Bu platformun en büyük avantajı, e-kitap satışlarının bu platformda oldukça yüksek olmasıdır. Amerikalıların yaklaşık beşte biri bu platformdan düzenli olarak e-kitap satın almaktadır, bu yüzden eğer İngilizce biliyorsanız, İngilizce yazdığınız e-kitaplar için bu platformda yüksek gelir elde edebilirsiniz. Kindle’da e-kitabınızı satma süreci ise oldukça basittir. Öncelikle Amazon Kindle Direct Publishing web sitesine kaydolun, ardından e-kitabınızı yükleyin.

Roman, kişisel gelişim, teknoloji, sağlık veya yüzlerce konudan birini seçip bu konuda yazacağınız e-kitabı Google ve Amazon üzerinden satabilirsiniz. Her yıl Google ve Amazon’da binlerce e-kitap satan, adını hiç duymadığınız yüzlerce yazar var. Bu yazarların her biri Amazon’da neredeyse yüzlerce farklı kitap satıyor. Siz de kısa sürede bir e-kitap hazırlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.Bu konuda size Michael Piper’i örnek gösterebilirim. Michael Piper sadece finans konularında yazdığı e-kitaplarla geçimini sağlayan bir yazar. Michael Piper, Amazon’da satışa sunduğu yaklaşık 10 e-kitabıyla geçimini sağlıyor.

Okuyunuz: Yeni İş Fikirleri

 

11. Evinizi Airbnb’de Listeleyin

Çok seyahat ediyorsanız veya ikinci bir eviniz varsa, evinizi Airbnb’de listeleyerek hızlı para kazanabilirsiniz. Acil para kazanma yolları arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Airbnb’de yer kiralamak için boş bir odanızı, çatı katınızı ve hatta kamp alanınızı da kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, insanlara kiralayabileceğiniz bir alanınız varsa, bu alanı Airbnb’de listeleyebilir ve her ay ek gelir elde edebilirsiniz. Bugün Airbnb, 4 milyondan fazla kullanıcısıyla dünya çapında 65.000’den fazla şehirde aktif olarak kullanılmakatdır. Airbnb’de ev sahipleri ayda yaklaşık 900 dolar kazanmaktadır. Ancak kiralanan yerin özelliklerine ve bulunduğu ülkeye göre bu fiyat değişiklik gösterebilir. Ev sahibi olarak Airbnb’de gerçekte ne kadar kazanabileceğinizi merak ediyorsanız, Airbnb’nin web sitesinde konumunuzu, evinizde misafir edebileceğiniz kişi sayısını ve evinizin alanını girerek yaklaşık bir fiyat öğrenebilirsiniz. Bu web sitesi sayesinde kazanabileceğiniz ücret, evinizi ne kadar süreyle kiralayacağınıza da bağlıdır. Eğer kiracı olduğunuz evi Airbnb’de kiralamak istiyorsanız, ev sahibinizden izin almanız gerekmektedir.

 

12. İnternette Dolaşırken Para Kazanın

İnternette dolaşırken de para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Günümüzde hemen hemen her şeyi bulmak için bir arama motoru kullanmanız gerekiyor. Arama motorunu her kullandığınızda internette size az da olsa para ödeyen çeşitli web siteleri var. İnternette dolaşırken para kazanmak için öncelikle bu web sitelerine üye olmanız gerekiyor. Örneğin, bu web sitelerinden biri olan Qmee.com’a üye olup internette arama yaparken para kazanabilirsiniz. Ayrıca elde ettiğiniz geliri artırmak için bu sitede anket de doldurabilirsiniz. Qmee web sitesine ek olarak swagbucks web sitesinden de internette dolaşarak para kazanabilirsiniz. Anket doldurmak, alışveriş yapmak, video izlemek ve web sitesinde arama yapmak gibi görevleri tamamlayarak bu siteden hızlı para kazanabilirsiniz. Swagbucks ile para kazanmanın en iyi yollarından biri ise çeşitli videolar izlemek. Spor, fitness ve yemek tarifleri gibi çeşitli alanlarda izleyeceğiniz videolar için de para kazanabilirsiniz.

Scroll to Top